Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Draw and Results NC - 2010 - Nations Cup - Kielce - Poland

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Men         
 Women         
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Men Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 - - 0 2 Poland  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  Set-1 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-2 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-3 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-1 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-2 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-3 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-1 - - - 5   - 0 vs 0 -   -
  Set-2 - - - 5   - 0 vs 0 -   -
  Set-3 - - - 5   - 0 vs 0 -   -
Match-002 15.06 12:00 0 2 North Cyprus  0 vs 2  Cyprus  -
  Set-1 15.06 12:00 6 4 Altur, Onuc  2 vs 4  Brabin, Antony   -
  Set-2 15.06 12:00 6 4 Altur, Onuc  3 vs 4  Brabin, Antony   -
  Set-3 15.06 12:00 6 4 Altur, Onuc  0 vs 0  Brabin, Antony   -
  Set-1 15.06 12:00 5 4 Sanlisoy, Mehmet  1 vs 4  Petrou, Panayiotis   -
  Set-2 15.06 12:00 5 4 Sanlisoy, Mehmet  0 vs 4  Petrou, Panayiotis   -
  Set-3 15.06 12:00 5 4 Sanlisoy, Mehmet  0 vs 0  Petrou, Panayiotis   -
  Set-1 15.06 12:00 24 5 Konuclu, Emir  3 vs 5  Kyprianou, Demetris   -
  Set-2 15.06 12:00 24 5 Konuclu, Emir  2 vs 5  Kyprianou, Demetris   -
  Set-3 15.06 12:00 24 5 Konuclu, Emir  0 vs 0  Kyprianou, Demetris   -
Match-003 15.06 14:00 0 2 Sweden  2 vs 0  Estonia   -
  Set-1 15.06 14:00 4 4 Gerwen, Andreas  4 vs 1  Erm, Erki   -
  Set-2 15.06 14:00 4 4 Gerwen, Andreas  4 vs 2  Erm, Erki   -
  Set-3 15.06 14:00 4 4 Gerwen, Andreas  0 vs 0  Erm, Erki   -
  Set-1 15.06 14:00 3 4 Lundell, Jan  4 vs 1  Talu, Juri   -
  Set-2 15.06 14:00 3 4 Lundell, Jan  4 vs 1  Talu, Juri   -
  Set-3 15.06 14:00 3 4 Lundell, Jan  0 vs 0  Talu, Juri   -
  Set-1 15.06 14:00 7 5 Chawki, Jim  5 vs 1  Grabe, Denis   -
  Set-2 15.06 14:00 7 5 Chawki, Jim  4 vs 5  Grabe, Denis   -
  Set-3 15.06 14:00 7 5 Chawki, Jim  5 vs 4  Grabe, Denis   -
Match-004 15.06 14:00 0 2 Croatia  2 vs 1  Belgium   -
  Set-1 15.06 14:00 24 4 Putnik, Ivica  3 vs 4  Das, Serge   -
  Set-2 15.06 14:00 24 4 Putnik, Ivica  1 vs 4  Das, Serge   -
  Set-3 15.06 14:00 24 4 Putnik, Ivica  0 vs 0  Das, Serge   -
  Set-1 15.06 14:00 6 4 Sudic, Robert  4 vs 1  Budo, Pascal   -
  Set-2 15.06 14:00 6 4 Sudic, Robert  4 vs 1  Budo, Pascal   -
  Set-3 15.06 14:00 6 4 Sudic, Robert  0 vs 0  Budo, Pascal   -
  Set-1 15.06 14:00 5 5 Dalmatin, Karlo  5 vs 3  Vanrijkel, Johny   -
  Set-2 15.06 14:00 5 5 Dalmatin, Karlo  5 vs 3  Vanrijkel, Johny   -
  Set-3 15.06 14:00 5 5 Dalmatin, Karlo  0 vs 0  Vanrijkel, Johny   -
Match-005 15.06 16:00 0 2 Slovakia  0 vs 2  Portugal  -
  Set-1 15.06 16:00 7 4 Krovina, Tomas  3 vs 4  Correia, Henrique   -
  Set-2 15.06 16:00 7 4 Krovina, Tomas  0 vs 4  Correia, Henrique   -
  Set-3 15.06 16:00 7 4 Krovina, Tomas  0 vs 0  Correia, Henrique   -
  Set-1 15.06 16:00 3 4 Koniar, Jakub  0 vs 4  Gama, Manuel   -
  Set-2 15.06 16:00 3 4 Koniar, Jakub  4 vs 3  Gama, Manuel   -
  Set-3 15.06 16:00 3 4 Koniar, Jakub  0 vs 0  Gama, Manuel   -
  Set-1 15.06 16:00 4 5 Folk, Martin  2 vs 5  Sousa, Bruno   -
  Set-2 15.06 16:00 4 5 Folk, Martin  2 vs 5  Sousa, Bruno   -
  Set-3 15.06 16:00 4 5 Folk, Martin  0 vs 0  Sousa, Bruno   -
Match-006 16.06 11:00 0 2 France  2 vs 1  Italy   -
  Set-1 16.06 11:00 24 4 Facquet, Vincent  4 vs 3  Castriota, Mauro   -
  Set-2 16.06 11:00 24 4 Facquet, Vincent  4 vs 1  Castriota, Mauro   -
  Set-3 16.06 11:00 24 4 Facquet, Vincent  0 vs 0  Castriota, Mauro   -
  Set-1 16.06 11:00 5 4 Kalb, Nicolas  4 vs 3  Corrieri, Daniele   -
  Set-2 16.06 11:00 5 4 Kalb, Nicolas  1 vs 4  Corrieri, Daniele   -
  Set-3 16.06 11:00 5 4 Kalb, Nicolas  4 vs 1  Corrieri, Daniele   -
  Set-1 16.06 11:00 6 5 Cohen, Stephan  4 vs 5  Rinaldi, Giampiero   -
  Set-2 16.06 11:00 6 5 Cohen, Stephan  4 vs 5  Rinaldi, Giampiero   -
  Set-3 16.06 11:00 6 5 Cohen, Stephan  0 vs 0  Rinaldi, Giampiero   -
Match-007 16.06 11:00 0 2 Hungary  2 vs 0  Czech Republic   -
  Set-1 16.06 11:00 7 4 Balasz, Miko  4 vs 1  Hajdovsky, Marek   -
  Set-2 16.06 11:00 7 4 Balasz, Miko  4 vs 1  Hajdovsky, Marek   -
  Set-3 16.06 11:00 7 4 Balasz, Miko  0 vs 0  Hajdovsky, Marek   -
  Set-1 16.06 11:00 3 4 Solymosi, Gabor  4 vs 3  Krausner, Miroslav   -
  Set-2 16.06 11:00 3 4 Solymosi, Gabor  4 vs 0  Krausner, Miroslav   -
  Set-3 16.06 11:00 3 4 Solymosi, Gabor  0 vs 0  Krausner, Miroslav   -
  Set-1 16.06 11:00 4 5 Kojsza, Zoltan  5 vs 0  Janata, Jan   -
  Set-2 16.06 11:00 4 5 Kojsza, Zoltan  5 vs 3  Janata, Jan   -
  Set-3 16.06 11:00 4 5 Kojsza, Zoltan  0 vs 0  Janata, Jan   -
Match-008 15.06 16:00 0 2 Ukraine  2 vs 0  Poland 2   -
  Set-1 15.06 16:00 6 4 Novosad, Evgen  4 vs 3  Czarnecki, Michal   -
  Set-2 15.06 16:00 6 4 Novosad, Evgen  4 vs 1  Czarnecki, Michal   -
  Set-3 15.06 16:00 6 4 Novosad, Evgen  0 vs 0  Czarnecki, Michal   -
  Set-1 15.06 16:00 5 4 Klishchar, Leonid  2 vs 4  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-2 15.06 16:00 5 4 Klishchar, Leonid  1 vs 1  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-3 15.06 16:00 5 4 Klishchar, Leonid  0 vs 0  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-1 15.06 16:00 24 5 Koshevoy, Artem  3 vs 5  Trajdos, Woytec   -
  Set-2 15.06 16:00 24 5 Koshevoy, Artem  5 vs 4  Trajdos, Woytec   -
  Set-3 15.06 16:00 24 5 Koshevoy, Artem  5 vs 1  Trajdos, Woytec   -

Men Teams Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 16.06 13:00 0 2 Cyprus  1 vs 2  Poland  -
  Set-1 16.06 13:00 7 4 Brabin, Antony  4 vs 3  Kaplan, Tomasz   -
  Set-2 16.06 13:00 7 4 Brabin, Antony  4 vs 2  Kaplan, Tomasz   -
  Set-3 16.06 13:00 7 4 Brabin, Antony  0 vs 0  Kaplan, Tomasz   -
  Set-1 16.06 13:00 3 4 Petrou, Panayiotis  3 vs 4  Babica, Radoslaw   -
  Set-2 16.06 13:00 3 4 Petrou, Panayiotis  4 vs 2  Babica, Radoslaw   -
  Set-3 16.06 13:00 3 4 Petrou, Panayiotis  2 vs 4  Babica, Radoslaw   -
  Set-1 16.06 13:00 4 5 Georgiou, Andreas  3 vs 5  Skoneczny, Mariusz   -
  Set-2 16.06 13:00 4 5 Georgiou, Andreas  0 vs 5  Skoneczny, Mariusz   -
  Set-3 16.06 13:00 4 5 Georgiou, Andreas  0 vs 0  Skoneczny, Mariusz   -
Match-010 16.06 13:00 0 2 Sweden  1 vs 2  Croatia  -
  Set-1 16.06 13:00 6 4 Gerwen, Andreas  2 vs 4  Putnik, Ivica   -
  Set-2 16.06 13:00 6 4 Gerwen, Andreas  3 vs 4  Putnik, Ivica   -
  Set-3 16.06 13:00 6 4 Gerwen, Andreas  0 vs 0  Putnik, Ivica   -
  Set-1 16.06 13:00 5 4 Lundell, Jan  3 vs 4  Sudic, Robert   -
  Set-2 16.06 13:00 5 4 Lundell, Jan  4 vs 3  Sudic, Robert   -
  Set-3 16.06 13:00 5 4 Lundell, Jan  2 vs 4  Sudic, Robert   -
  Set-1 16.06 13:00 24 5 Chawki, Jim  2 vs 5  Dalmatin, Karlo   -
  Set-2 16.06 13:00 24 5 Chawki, Jim  5 vs 1  Dalmatin, Karlo   -
  Set-3 16.06 13:00 24 5 Chawki, Jim  5 vs 3  Dalmatin, Karlo   -
Match-011 16.06 16:00 0 2 Portugal  2 vs 1  France   -
  Set-1 16.06 16:00 6 4 Gama, Manuel  3 vs 4  Facquet, Vincent   -
  Set-2 16.06 16:00 6 4 Gama, Manuel  4 vs 2  Facquet, Vincent   -
  Set-3 16.06 16:00 6 4 Gama, Manuel  4 vs 3  Facquet, Vincent   -
  Set-1 16.06 16:00 5 4 Sousa, Bruno  4 vs 0  Kalb, Nicolas   -
  Set-2 16.06 16:00 5 4 Sousa, Bruno  4 vs 3  Kalb, Nicolas   -
  Set-3 16.06 16:00 5 4 Sousa, Bruno  0 vs 0  Kalb, Nicolas   -
  Set-1 16.06 16:00 24 5 Fonseca, Pedro  5 vs 4  Cohen, Stephan   -
  Set-2 16.06 16:00 24 5 Fonseca, Pedro  3 vs 5  Cohen, Stephan   -
  Set-3 16.06 16:00 24 5 Fonseca, Pedro  4 vs 5  Cohen, Stephan   -
Match-012 16.06 16:00 0 2 Hungary  2 vs 1  Ukraine   -
  Set-1 16.06 16:00 7 4 Kojsza, Zoltan  4 vs 3  Novosad, Evgen   -
  Set-2 16.06 16:00 7 4 Kojsza, Zoltan  4 vs 2  Novosad, Evgen   -
  Set-3 16.06 16:00 7 4 Kojsza, Zoltan  0 vs 0  Novosad, Evgen   -
  Set-1 16.06 16:00 3 4 Balasz, Miko  4 vs 3  Klishchar, Leonid   -
  Set-2 16.06 16:00 3 4 Balasz, Miko  4 vs 1  Klishchar, Leonid   -
  Set-3 16.06 16:00 3 4 Balasz, Miko  0 vs 0  Klishchar, Leonid   -
  Set-1 16.06 16:00 4 5 Agics, Laszlo  0 vs 5  Koshevoy, Artem   -
  Set-2 16.06 16:00 4 5 Agics, Laszlo  3 vs 5  Koshevoy, Artem   -
  Set-3 16.06 16:00 4 5 Agics, Laszlo  0 vs 0  Koshevoy, Artem   -

Men Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  North Cyprus  -
  Set-1 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-2 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-3 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-1 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-2 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-3 - - - 4   - 0 vs 0 -   -
  Set-1 - - - 5   - 0 vs 0 -   -
  Set-2 - - - 5   - 0 vs 0 -   -
  Set-3 - - - 5   - 0 vs 0 -   -
Match-014 16.06 19:00 0 2 Estonia  2 vs 1  Belgium   -
  Set-1 16.06 19:00 24 4 Grabe, Denis  4 vs 2  Das, Serge   -
  Set-2 16.06 19:00 24 4 Grabe, Denis  0 vs 4  Das, Serge   -
  Set-3 16.06 19:00 24 4 Grabe, Denis  2 vs 4  Das, Serge   -
  Set-1 16.06 19:00 5 4 Talu, Juri  4 vs 0  Budo, Pascal   -
  Set-2 16.06 19:00 5 4 Talu, Juri  4 vs 1  Budo, Pascal   -
  Set-3 16.06 19:00 5 4 Talu, Juri  0 vs 0  Budo, Pascal   -
  Set-1 16.06 19:00 6 5 Erm, Erki  5 vs 2  Vanrijkel, Johny   -
  Set-2 16.06 19:00 6 5 Erm, Erki  5 vs 4  Vanrijkel, Johny   -
  Set-3 16.06 19:00 6 5 Erm, Erki  0 vs 0  Vanrijkel, Johny   -
Match-015 17.06 11:00 0 2 Slovakia  0 vs 2  Italy  -
  Set-1 17.06 11:00 7 4 Krovina, Tomas  1 vs 4  Castriota, Mauro   -
  Set-2 17.06 11:00 7 4 Krovina, Tomas  1 vs 4  Castriota, Mauro   -
  Set-3 17.06 11:00 7 4 Krovina, Tomas  0 vs 0  Castriota, Mauro   -
  Set-1 17.06 11:00 3 4 Koniar, Jakub  3 vs 4  Corrieri, Daniele   -
  Set-2 17.06 11:00 3 4 Koniar, Jakub  3 vs 4  Corrieri, Daniele   -
  Set-3 17.06 11:00 3 4 Koniar, Jakub  0 vs 0  Corrieri, Daniele   -
  Set-1 17.06 11:00 4 5 Folk, Martin  4 vs 5  Rinaldi, Giampiero   -
  Set-2 17.06 11:00 4 5 Folk, Martin  4 vs 1  Rinaldi, Giampiero   -
  Set-3 17.06 11:00 4 5 Folk, Martin  0 vs 0  Rinaldi, Giampiero   -
Match-016 17.06 11:00 0 2 Czech Republic  0 vs 2  Poland 2  -
  Set-1 17.06 11:00 6 4 Hajdovsky, Marek  1 vs 4  Kudlik, Piotr   -
  Set-2 17.06 11:00 6 4 Hajdovsky, Marek  2 vs 4  Kudlik, Piotr   -
  Set-3 17.06 11:00 6 4 Hajdovsky, Marek  0 vs 0  Kudlik, Piotr   -
  Set-1 17.06 11:00 5 4 Krausner, Miroslav  0 vs 4  Czarnecki, Michal   -
  Set-2 17.06 11:00 5 4 Krausner, Miroslav  4 vs 0  Czarnecki, Michal   -
  Set-3 17.06 11:00 5 4 Krausner, Miroslav  0 vs 1  Czarnecki, Michal   -
  Set-1 17.06 11:00 24 5 Janata, Jan  2 vs 5  Trajdos, Woytec   -
  Set-2 17.06 11:00 24 5 Janata, Jan  2 vs 5  Trajdos, Woytec   -
  Set-3 17.06 11:00 24 5 Janata, Jan  0 vs 0  Trajdos, Woytec   -

Men Teams Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-017 17.06 13:00 0 2 North Cyprus  0 vs 2  Ukraine  -
  Set-1 17.06 13:00 7 4 Altur, Onuc  0 vs 4  Koshevoy, Artem   -
  Set-2 17.06 13:00 7 4 Altur, Onuc  1 vs 4  Koshevoy, Artem   -
  Set-3 17.06 13:00 7 4 Altur, Onuc  0 vs 0  Koshevoy, Artem   -
  Set-1 17.06 13:00 3 4 Sanlisoy, Mehmet  4 vs 0  Klishchar, Leonid   -
  Set-2 17.06 13:00 3 4 Sanlisoy, Mehmet  0 vs 0  Klishchar, Leonid   -
  Set-3 17.06 13:00 3 4 Sanlisoy, Mehmet  0 vs 0  Klishchar, Leonid   -
  Set-1 17.06 13:00 4 5 Konuclu, Emir  4 vs 5  Novosad, Evgen   -
  Set-2 17.06 13:00 4 5 Konuclu, Emir  2 vs 5  Novosad, Evgen   -
  Set-3 17.06 13:00 4 5 Konuclu, Emir  0 vs 0  Novosad, Evgen   -
Match-018 17.06 13:00 0 2 Estonia  0 vs 2  France  -
  Set-1 17.06 13:00 6 4 Grabe, Denis  1 vs 4  Facquet, Vincent   -
  Set-2 17.06 13:00 6 4 Grabe, Denis  2 vs 4  Facquet, Vincent   -
  Set-3 17.06 13:00 6 4 Grabe, Denis  0 vs 0  Facquet, Vincent   -
  Set-1 17.06 13:00 5 4 Talu, Juri  2 vs 4  Cohen, Stephan   -
  Set-2 17.06 13:00 5 4 Talu, Juri  1 vs 4  Cohen, Stephan   -
  Set-3 17.06 13:00 5 4 Talu, Juri  0 vs 0  Cohen, Stephan   -
  Set-1 17.06 13:00 24 5 Erm, Erki  5 vs 4  Kalb, Nicolas   -
  Set-2 17.06 13:00 24 5 Erm, Erki  1 vs 5  Kalb, Nicolas   -
  Set-3 17.06 13:00 24 5 Erm, Erki  1 vs 1  Kalb, Nicolas   -
Match-019 17.06 16:00 0 2 Italy  1 vs 2  Sweden  -
  Set-1 17.06 16:00 7 4 Castriota, Mauro  1 vs 4  Gerwen, Andreas   -
  Set-2 17.06 16:00 7 4 Castriota, Mauro  4 vs 1  Gerwen, Andreas   -
  Set-3 17.06 16:00 7 4 Castriota, Mauro  4 vs 1  Gerwen, Andreas   -
  Set-1 17.06 16:00 3 4 Corrieri, Daniele  4 vs 2  Lundell, Jan   -
  Set-2 17.06 16:00 3 4 Corrieri, Daniele  2 vs 4  Lundell, Jan   -
  Set-3 17.06 16:00 3 4 Corrieri, Daniele  3 vs 4  Lundell, Jan   -
  Set-1 17.06 16:00 4 5 Rinaldi, Giampiero  1 vs 5  Chawki, Jim   -
  Set-2 17.06 16:00 4 5 Rinaldi, Giampiero  1 vs 5  Chawki, Jim   -
  Set-3 17.06 16:00 4 5 Rinaldi, Giampiero  0 vs 0  Chawki, Jim   -
Match-020 17.06 16:00 0 2 Poland 2  2 vs 1  Cyprus   -
  Set-1 17.06 16:00 24 4 Trajdos, Woytec  4 vs 0  Brabin, Antony   -
  Set-2 17.06 16:00 24 4 Trajdos, Woytec  4 vs 3  Brabin, Antony   -
  Set-3 17.06 16:00 24 4 Trajdos, Woytec  0 vs 0  Brabin, Antony   -
  Set-1 17.06 16:00 5 4 Kudlik, Piotr  4 vs 1  Petrou, Panayiotis   -
  Set-2 17.06 16:00 5 4 Kudlik, Piotr  2 vs 4  Petrou, Panayiotis   -
  Set-3 17.06 16:00 5 4 Kudlik, Piotr  1 vs 4  Petrou, Panayiotis   -
  Set-1 17.06 16:00 6 5 Rozwadowski, Bartosz  5 vs 2  Kyprianou, Demetris   -
  Set-2 17.06 16:00 6 5 Rozwadowski, Bartosz  2 vs 5  Kyprianou, Demetris   -
  Set-3 17.06 16:00 6 5 Rozwadowski, Bartosz  5 vs 4  Kyprianou, Demetris   -

Men Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-021 18.06 11:00 0 2 Poland  2 vs 0  Croatia   -
  Set-1 18.06 11:00 24 4 Babica, Radoslaw  4 vs 2  Putnik, Ivica   -
  Set-2 18.06 11:00 24 4 Babica, Radoslaw  2 vs 0  Putnik, Ivica   -
  Set-3 18.06 11:00 24 4 Babica, Radoslaw  0 vs 0  Putnik, Ivica   -
  Set-1 18.06 11:00 5 4 Kaplan, Tomasz  4 vs 2  Sudic, Robert   -
  Set-2 18.06 11:00 5 4 Kaplan, Tomasz  4 vs 3  Sudic, Robert   -
  Set-3 18.06 11:00 5 4 Kaplan, Tomasz  0 vs 0  Sudic, Robert   -
  Set-1 18.06 11:00 6 5 Skoneczny, Mariusz  5 vs 3  Dalmatin, Karlo   -
  Set-2 18.06 11:00 6 5 Skoneczny, Mariusz  5 vs 2  Dalmatin, Karlo   -
  Set-3 18.06 11:00 6 5 Skoneczny, Mariusz  0 vs 0  Dalmatin, Karlo   -
Match-022 18.06 11:00 0 2 Portugal  2 vs 1  Hungary   -
  Set-1 18.06 11:00 7 4 Correia, Henrique  1 vs 4  Balasz, Miko   -
  Set-2 18.06 11:00 7 4 Correia, Henrique  4 vs 3  Balasz, Miko   -
  Set-3 18.06 11:00 7 4 Correia, Henrique  3 vs 4  Balasz, Miko   -
  Set-1 18.06 11:00 3 4 Gama, Manuel  3 vs 4  Solymosi, Gabor   -
  Set-2 18.06 11:00 3 4 Gama, Manuel  4 vs 2  Solymosi, Gabor   -
  Set-3 18.06 11:00 3 4 Gama, Manuel  4 vs 1  Solymosi, Gabor   -
  Set-1 18.06 11:00 4 5 Fonseca, Pedro  5 vs 2  Kojsza, Zoltan   -
  Set-2 18.06 11:00 4 5 Fonseca, Pedro  5 vs 0  Kojsza, Zoltan   -
  Set-3 18.06 11:00 4 5 Fonseca, Pedro  0 vs 0  Kojsza, Zoltan   -

Men Teams Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-023 18.06 13:00 0 2 Ukraine  2 vs 1  France   -
  Set-1 18.06 13:00 7 4 Klishchar, Leonid  1 vs 4  Facquet, Vincent   -
  Set-2 18.06 13:00 7 4 Klishchar, Leonid  1 vs 4  Facquet, Vincent   -
  Set-3 18.06 13:00 7 4 Klishchar, Leonid  0 vs 0  Facquet, Vincent   -
  Set-1 18.06 13:00 3 4 Novosad, Evgen  3 vs 4  Kalb, Nicolas   -
  Set-2 18.06 13:00 3 4 Novosad, Evgen  4 vs 3  Kalb, Nicolas   -
  Set-3 18.06 13:00 3 4 Novosad, Evgen  4 vs 2  Kalb, Nicolas   -
  Set-1 18.06 13:00 4 5 Koshevoy, Artem  5 vs 1  Cohen, Stephan   -
  Set-2 18.06 13:00 4 5 Koshevoy, Artem  5 vs 2  Cohen, Stephan   -
  Set-3 18.06 13:00 4 5 Koshevoy, Artem  0 vs 0  Cohen, Stephan   -
Match-024 18.06 13:00 0 2 Sweden  1 vs 2  Poland 2  -
  Set-1 18.06 13:00 24 4 Gerwen, Andreas  4 vs 1  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-2 18.06 13:00 24 4 Gerwen, Andreas  1 vs 4  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-3 18.06 13:00 24 4 Gerwen, Andreas  1 vs 4  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-1 18.06 13:00 5 4 Lundell, Jan  2 vs 4  Trajdos, Woytec   -
  Set-2 18.06 13:00 5 4 Lundell, Jan  2 vs 4  Trajdos, Woytec   -
  Set-3 18.06 13:00 5 4 Lundell, Jan  0 vs 0  Trajdos, Woytec   -
  Set-1 18.06 13:00 6 5 Chawki, Jim  5 vs 0  Kudlik, Piotr   -
  Set-2 18.06 13:00 6 5 Chawki, Jim  4 vs 5  Kudlik, Piotr   -
  Set-3 18.06 13:00 6 5 Chawki, Jim  5 vs 1  Kudlik, Piotr   -

Men Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-025 18.06 17:00 0 2 Ukraine  1 vs 2  Croatia  -
  Set-1 18.06 17:00 7 4 Novosad, Evgen  1 vs 4  Putnik, Ivica   -
  Set-2 18.06 17:00 7 4 Novosad, Evgen  4 vs 1  Putnik, Ivica   -
  Set-3 18.06 17:00 7 4 Novosad, Evgen  1 vs 4  Putnik, Ivica   -
  Set-1 18.06 17:00 3 4 Klishchar, Leonid  0 vs 4  Sudic, Robert   -
  Set-2 18.06 17:00 3 4 Klishchar, Leonid  1 vs 4  Sudic, Robert   -
  Set-3 18.06 17:00 3 4 Klishchar, Leonid  0 vs 0  Sudic, Robert   -
  Set-1 18.06 17:00 4 5 Koshevoy, Artem  5 vs 2  Susic, Tomislav   -
  Set-2 18.06 17:00 4 5 Koshevoy, Artem  5 vs 0  Susic, Tomislav   -
  Set-3 18.06 17:00 4 5 Koshevoy, Artem  0 vs 0  Susic, Tomislav   -
Match-026 18.06 17:00 0 2 Poland 2  2 vs 0  Hungary   -
  Set-1 18.06 17:00 6 4 Trajdos, Woytec  3 vs 4  Agics, Laszlo   -
  Set-2 18.06 17:00 6 4 Trajdos, Woytec  4 vs 0  Agics, Laszlo   -
  Set-3 18.06 17:00 6 4 Trajdos, Woytec  4 vs 1  Agics, Laszlo   -
  Set-1 18.06 17:00 5 4 Kudlik, Piotr  2 vs 4  Solymosi, Gabor   -
  Set-2 18.06 17:00 5 4 Kudlik, Piotr  4 vs 2  Solymosi, Gabor   -
  Set-3 18.06 17:00 5 4 Kudlik, Piotr  1 vs 1  Solymosi, Gabor   -
  Set-1 18.06 17:00 24 5 Rozwadowski, Bartosz  5 vs 1  Balasz, Miko   -
  Set-2 18.06 17:00 24 5 Rozwadowski, Bartosz  0 vs 5  Balasz, Miko   -
  Set-3 18.06 17:00 24 5 Rozwadowski, Bartosz  5 vs 2  Balasz, Miko   -

Men Teams Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-027 19.06 12:00 0 2 Poland  2 vs 0  Poland 2   -
  Set-1 19.06 12:00 5 4 Babica, Radoslaw  4 vs 1  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-2 19.06 12:00 5 4 Babica, Radoslaw  3 vs 4  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-3 19.06 12:00 5 4 Babica, Radoslaw  1 vs 0  Rozwadowski, Bartosz   -
  Set-1 19.06 12:00 3 4 Kaplan, Tomasz  3 vs 4  Czarnecki, Michal   -
  Set-2 19.06 12:00 3 4 Kaplan, Tomasz  4 vs 1  Czarnecki, Michal   -
  Set-3 19.06 12:00 3 4 Kaplan, Tomasz  4 vs 1  Czarnecki, Michal   -
  Set-1 19.06 12:00 7 5 Skoneczny, Mariusz  5 vs 4  Trajdos, Woytec   -
  Set-2 19.06 12:00 7 5 Skoneczny, Mariusz  5 vs 4  Trajdos, Woytec   -
  Set-3 19.06 12:00 7 5 Skoneczny, Mariusz  0 vs 0  Trajdos, Woytec   -
Match-028 19.06 14:00 0 2 Portugal  1 vs 2  Croatia  -
  Set-1 19.06 14:00 6 4 Gama, Manuel  4 vs 1  Putnik, Ivica   -
  Set-2 19.06 14:00 6 4 Gama, Manuel  3 vs 4  Putnik, Ivica   -
  Set-3 19.06 14:00 6 4 Gama, Manuel  1 vs 4  Putnik, Ivica   -
  Set-1 19.06 14:00 5 4 Sousa, Bruno  3 vs 4  Sudic, Robert   -
  Set-2 19.06 14:00 5 4 Sousa, Bruno  4 vs 3  Sudic, Robert   -
  Set-3 19.06 14:00 5 4 Sousa, Bruno  4 vs 2  Sudic, Robert   -
  Set-1 19.06 14:00 24 5 Fonseca, Pedro  4 vs 5  Dalmatin, Karlo   -
  Set-2 19.06 14:00 24 5 Fonseca, Pedro  4 vs 5  Dalmatin, Karlo   -
  Set-3 19.06 14:00 24 5 Fonseca, Pedro  0 vs 0  Dalmatin, Karlo   -

Men Teams Stage :  2 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-029 19.06 16:00 0 2 Poland  2 vs 0  Croatia  
  Set-1 19.06 16:00 6 4 Babica, Radoslaw  4 vs 1  Putnik, Ivica  
  Set-2 19.06 16:00 6 4 Babica, Radoslaw  2 vs 4  Putnik, Ivica  
  Set-3 19.06 16:00 6 4 Babica, Radoslaw  3 vs 2  Putnik, Ivica  
  Set-1 19.06 16:00 5 4 Kaplan, Tomasz  4 vs 2  Sudic, Robert  
  Set-2 19.06 16:00 5 4 Kaplan, Tomasz  3 vs 4  Sudic, Robert  
  Set-3 19.06 16:00 5 4 Kaplan, Tomasz  4 vs 0  Sudic, Robert  
  Set-1 19.06 16:00 24 5 Skoneczny, Mariusz  5 vs 2  Dalmatin, Karlo  
  Set-2 19.06 16:00 24 5 Skoneczny, Mariusz  2 vs 5  Dalmatin, Karlo  
  Set-3 19.06 16:00 24 5 Skoneczny, Mariusz  5 vs 2  Dalmatin, Karlo  

Visit the Aramith website ... Visit the Dynamic Billard website ... Visit the Iwan Simonis website ... Visit the Patricks Canadian Taverne website ... Visit the Rasson website ...