Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Seniors 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Juniors Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 01.08 17:00 - 2 Germany  3 vs 0  Spain   -
  01 01.08 17:00 7 7 Kuckherm, Lars  7 vs 1  Blasco, Alvaro   -
  01 01.08 17:00 6 8 Schmidt, Christian  4 vs 8  Delgado, Jose Alberto  -
  01 01.08 17:00 8 100 Ederer, Manuel  100 vs 4  Rodriguez, Luis   -
Match-002 01.08 17:00 - 2 Albania  1 vs 2  Croatia  -
  02 01.08 17:00 12 7 Sinanaj, Neritan  2 vs 7  Bermanec, Filip  -
  02 01.08 17:00 11 8 Agaj, Albion  6 vs 8  Vukovic, Kresimir  -
  02 01.08 17:00 13 100 Gjini, Andrit  100 vs 59  Bartol, Roberto   -
Match-003 01.08 17:00 - 2 Hungary  3 vs 0  Finland   -
  03 01.08 17:00 1 7 Deak, Bence  7 vs 3  Pöyhönen, Aki   -
  03 01.08 17:00 24 8 Papp, Gergely  8 vs 3  Piipponen, Eetu   -
  03 01.08 17:00 2 100 Varga, Bence  100 vs 30  Myllymäki, Miikka   -
Match-004 01.08 17:00 - 2 Poland  3 vs 0  Russia   -
  04 01.08 17:00 4 7 Kudlik, Marek  7 vs 4  Zaborovskii, Vladislav   -
  04 01.08 17:00 3 8 Piekarski, Konrad  8 vs 0  Smelnitskii, Danila   -
  04 01.08 17:00 5 100 Szewczyk, Wojciech  100 vs 51  Storozhenko, Dmitri   -
Match-005 01.08 18:45 0 2 Slovakia  2 vs 1  Belgium   -
  05 01.08 18:45 12 7 Koniar, Jakub  6 vs 7  Khodjaeva, Kamila  -
  05 01.08 18:45 11 8 Latika, Robert  8 vs 0  Cansier, Laurenz   -
  05 01.08 18:45 13 100 Kovac, Lukas  100 vs 42  Lauwereyns, Moritz   -
Match-006 01.08 18:45 0 2 North Cyprus  1 vs 2  Luxembourg  -
  06 01.08 18:45 10 7 Celikag, Huseyin  3 vs 7  Wetzel, Sam  -
  06 01.08 18:45 9 8 Sozgen, Mehmetali  8 vs 7  Berrend, Justin   -
  06 01.08 18:45 23 100 Mehmetcik, Berk  95 vs 100  Pereira, Hugo  -
Match-007 01.08 18:45 - 2 Netherlands  3 vs 0  Estonia   -
  07 01.08 18:45 4 7 Saris, Ivar  7 vs 2  Saska, Joonas   -
  07 01.08 18:45 3 8 Bijsterbosch, Marc  8 vs 5  Rehepapp, Mihkel   -
  07 01.08 18:45 5 100 Aarts, Ivo  91 vs 38  Saska, Juss   -
Match-008 01.08 18:45 - 2 Austria  1 vs 2  Sweden  -
  08 01.08 18:45 15 7 Ohr, Kenneth  5 vs 7  Tangudd, Daniel  -
  08 01.08 18:45 14 8 Gollnhuber, Daniel  1 vs 8  Zhang, Tian  -
  08 01.08 18:45 16 100 He, Mario  100 vs 68  Chawki, Jim   -

Juniors Teams Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 01.08 20:30 0 2 Germany  2 vs 0  Croatia   -
  09 01.08 20:30 18 7 Kortüm, Julian  3 vs 4  Bermanec, Filip   -
  09 01.08 20:30 19 8 Kuckherm, Lars  8 vs 1  Vukovic, Kresimir   -
  09 01.08 20:30 17 100 Ederer, Manuel  100 vs 23  Vukojevic, Borna   -
Match-010 01.08 20:30 0 2 Hungary  0 vs 2  Poland  -
  10 01.08 20:30 1 7 Deak, Bence  2 vs 7  Kudlik, Marek  -
  10 01.08 20:30 24 8 Papp, Gergely  6 vs 8  Piekarski, Konrad  -
  10 01.08 20:30 2 100 Varga, Bence  59 vs 59  Szewczyk, Wojciech   -
Match-011 01.08 20:30 0 2 Slovakia  2 vs 1  Luxembourg   -
  11 01.08 20:30 10 7 Koniar, Jakub  7 vs 5  Wetzel, Sam   -
  11 01.08 20:30 9 8 Koles, Balasz  8 vs 0  Berrend, Justin   -
  11 01.08 20:30 23 100 Kovac, Lukas  100 vs 40  Pereira, Hugo   -
Match-012 01.08 20:30 0 2 Netherlands  2 vs 1  Sweden   -
  12 01.08 20:30 7 7 Saris, Ivar  7 vs 1  Zhang, Tian   -
  12 01.08 20:30 6 8 Bijsterbosch, Marc  8 vs 4  Dinamarca, Alejandro   -
  12 01.08 20:30 8 100 Aarts, Ivo  43 vs 100  Chawki, Jim  -

Juniors Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 01.08 20:30 0 2 Spain  2 vs 0  Albania   -
  13 01.08 20:30 4 7 Blasco, Alvaro  7 vs 2  Mara, Renato   -
  13 01.08 20:30 3 8 Rodriguez, Luis  8 vs 2  Agaj, Albion   -
  13 01.08 20:30 5 100 Delgado, Jose Alberto  63 vs 35  Gjini, Andrit   -
Match-014 01.08 20:30 0 2 Finland  0 vs 3  Russia  -
  14 01.08 20:30 21 7 Pöyhönen, Aki  3 vs 7  Zaborovskii, Vladislav  -
  14 01.08 20:30 22 8 Piipponen, Eetu  4 vs 8  Smelnitskii, Danila  -
  14 01.08 20:30 20 100 Myllymäki, Miikka  21 vs 100  Storozhenko, Dmitri  -
Match-015 01.08 20:30 0 2 Belgium  1 vs 2  North Cyprus  -
  15 01.08 20:30 15 7 Khodjaeva, Kamila  3 vs 7  Mehmetcik, Berk  -
  15 01.08 20:30 14 8 Lauwereyns, Moritz  8 vs 3  Sozgen, Mehmetali   -
  15 01.08 20:30 16 100 Khodjaeva, Diana  73 vs 100  Celikag, Huseyin  -
Match-016 01.08 20:30 0 2 Estonia  1 vs 2  Austria  -
  16 01.08 20:30 12 7 Saska, Juss  2 vs 7  Ohr, Kenneth  -
  16 01.08 20:30 11 8 Saska, Joonas  8 vs 6  Gollnhuber, Daniel   -
  16 01.08 20:30 13 100 Rehepapp, Mihkel  65 vs 100  He, Mario  -

Juniors Teams Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-017 03.08 18:30 0 2 Spain  0 vs 3  Sweden  -
  17 03.08 18:30 7 7 Blasco, Alvaro  3 vs 7  Tangudd, Daniel  -
  17 03.08 18:30 6 8 Delgado, Jose Alberto  4 vs 6  Zhang, Tian   -
  17 03.08 18:30 8 100 Rodriguez, Luis  67 vs 100  Chawki, Jim  -
Match-018 03.08 18:30 0 2 Russia  2 vs 1  Luxembourg   -
  18 03.08 18:30 15 7 Zaborovskii, Vladislav  7 vs 1  Wetzel, Sam   -
  18 03.08 18:30 14 8 Smelnitskii, Danila  8 vs 0  Meyer, Janika   -
  18 03.08 18:30 16 100 Storozhenko, Dmitri  46 vs 100  Pereira, Hugo  -
Match-019 03.08 18:30 - 2 North Cyprus  1 vs 2  Hungary  -
  19 03.08 18:30 10 7 Celikag, Huseyin  5 vs 7  Papp, Gergely  -
  19 03.08 18:30 9 8 Mehmetcik, Berk  8 vs 4  Szolnoki, Oliver   -
  19 03.08 18:30 23 100 Sozgen, Mehmetali  29 vs 100  Varga, Bence  -
Match-020 03.08 18:30 0 2 Austria  1 vs 2  Croatia  -
  20 03.08 18:30 1 7 Gollnhuber, Daniel  3 vs 7  Vukovic, Kresimir  -
  20 03.08 18:30 24 8 Ohr, Kenneth  7 vs 8  Bermanec, Filip  -
  20 03.08 18:30 2 100 He, Mario  100 vs 51  Bartol, Roberto   -

Juniors Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-021 03.08 20:15 0 2 Germany  2 vs 1  Poland   -
  21 03.08 20:15 24 7 Kuckherm, Lars  4 vs 7  Szewczyk, Wojciech  -
  21 03.08 20:15 1 8 Schmidt, Christian  8 vs 6  Kudlik, Marek   -
  21 03.08 20:15 2 100 Ederer, Manuel  100 vs 65  Piekarski, Konrad   -
Match-022 03.08 20:15 - 2 Slovakia  1 vs 2  Netherlands  -
  22 03.08 20:15 7 7 Latika, Robert  4 vs 7  Saris, Ivar  -
  22 03.08 20:15 6 8 Koles, Balasz  0 vs 8  Bijsterbosch, Marc  -
  22 03.08 20:15 8 100 Koniar, Jakub  76 vs 59  Aarts, Ivo   -

Juniors Teams Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-023 05.08 18:30 0 2 Sweden  2 vs 1  Russia   -
  23 05.08 18:30 10 7 Tangudd, Daniel  1 vs 7  Zaborovskii, Vladislav  -
  23 05.08 18:30 9 8 Zhang, Tian  8 vs 5  Smelnitskii, Danila   -
  23 05.08 18:30 11 100 Chawki, Jim  100 vs 34  Storozhenko, Dmitri   -
Match-024 05.08 18:30 0 2 Hungary  3 vs 0  Croatia   -
  24 05.08 18:30 4 7 Papp, Gergely  7 vs 5  Vukovic, Kresimir   -
  24 05.08 18:30 3 8 Szolnoki, Oliver  8 vs 3  Bermanec, Filip   -
  24 05.08 18:30 5 100 Varga, Bence  100 vs 28  Bartol, Roberto   -

Juniors Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-025 05.08 20:15 0 2 Sweden  1 vs 2  Poland  -
  25 05.08 20:15 1 7 Tangudd, Daniel  7 vs 6  Kudlik, Marek   -
  25 05.08 20:15 2 8 Zhang, Tian  2 vs 8  Piekarski, Konrad  -
  25 05.08 20:15 24 100 Chawki, Jim  86 vs 100  Szewczyk, Wojciech  -
Match-026 05.08 20:15 0 2 Hungary  2 vs 1  Slovakia   -
  26 05.08 20:15 7 7 Papp, Gergely  5 vs 7  Koniar, Jakub  -
  26 05.08 20:15 6 8 Szolnoki, Oliver  8 vs 5  Latika, Robert   -
  26 05.08 20:15 8 100 Varga, Bence  100 vs 31  Kovac, Lukas   -

Juniors Teams Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-027 06.08 14:30 0 2 Germany  1 vs 2  Hungary  -
  27 06.08 14:30 4 7 Kuckherm, Lars  7 vs 2  Papp, Gergely   -
  27 06.08 14:30 3 8 Schmidt, Christian  5 vs 8  Szolnoki, Oliver  -
  27 06.08 14:30 5 100 Kortüm, Julian  64 vs 100  Varga, Bence  -
Match-028 06.08 14:30 0 2 Netherlands  0 vs 2  Poland  -
  28 06.08 14:30 24 7 Saris, Ivar  3 vs 7  Szewczyk, Wojciech  -
  28 06.08 14:30 1 8 Bijsterbosch, Marc  5 vs 5  Kudlik, Marek   -
  28 06.08 14:30 2 100 Aarts, Ivo  41 vs 100  Piekarski, Konrad  -

Juniors Teams Stage :  2 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-029 06.08 16:30 - 2 Hungary  1 vs 2  Poland  -
  29 06.08 16:30 4 7 Papp, Gergely  4 vs 7  Szewczyk, Wojciech  -
  29 06.08 16:30 3 8 Szolnoki, Oliver  6 vs 8  Kudlik, Marek  -
  29 06.08 16:30 5 100 Varga, Bence  100 vs 40  Piekarski, Konrad   -