Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Seniors 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 10-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 6 Tangudd, Daniel  0 vs 0 -  Walk-Over  -
002 31.07 10:30 2 6 Saska, Juss  3 vs 6  Bongers, Tobias  -
003 31.07 10:30 23 6 Virrankoski, Aapo  1 vs 6  Oegaard, Mikael  -
004 31.07 10:30 10 6 Sveikauskas, Eimantas  2 vs 6  Bartol, Roberto  -
005 - - - 6 Falah, Haydar  0 vs 0 -  Walk-Over  -
006 31.07 10:30 22 6 Wilfling, Marcel  4 vs 6  Statkiewicz, Patryk  -
007 31.07 10:30 19 6 Pavlukhin, Vitaly  6 vs 2  Papp, Gergely   -
008 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Huttunen, Jesse Waltteri  -
009 - - - 6 Andreuzzi, Nino  0 vs 0 -  Walk-Over  -
010 31.07 10:30 20 6 Hapeyeu, Aliaksandr  5 vs 6  Guttenberger, Daniel  -
011 31.07 10:30 18 6 Oboni, Safet  2 vs 6  Schneider, Daniel  -
012 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Weinberg, Elad  -
013 - - - 6 Clerico, Loris  0 vs 0 -  Walk-Over  -
014 31.07 10:30 17 6 Gradisnik, Klemen  3 vs 6  Eisajan, Elkhem  -
015 31.07 10:30 3 6 Sayim, Sahin  2 vs 6  Kaczmarek, Pawel  -
016 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Seroshtan, Andrey  -
017 - - - 6 Persad, Kaylash  0 vs 0 -  Walk-Over  -
018 31.07 10:30 16 6 Nechvile, Josef  2 vs 6  Mehmetcik, Berk  -
019 31.07 10:30 15 6 Babovic, Denil  4 vs 6  Wetzel, Jo  -
020 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  van Lierop, Jan  -
021 - - - 6 Madsen, Andreas  0 vs 0 -  Walk-Over  -
022 31.07 10:30 24 6 Zhang, Tian  6 vs 5  Vukojevic, Borna   -
023 31.07 10:30 14 6 Müller, Paul  6 vs 4  Rosenfeldt, Joel   -
024 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Szolnoki, Oliver  -
025 - - - 6 Veikkanen, Saku  0 vs 0 -  Walk-Over  -
026 31.07 10:30 13 6 Kragolnik, Denis  6 vs 1  Sozgen, Mehmetali   -
027 31.07 10:30 9 6 Berardi, Jeremy  6 vs 2  Butora, Patrick   -
028 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Mara, Renato  -
029 31.07 10:30 6 6 Overeem, Brandon  1 vs 6  Horvath, Otto  -
030 31.07 10:30 5 6 Les, Vladislav  5 vs 6  Dudanets, Maksim  -
031 31.07 10:30 4 6 Muratovic, Alen  6 vs 4  Zabecki, Mikolaj   -
032 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Schneider, Michael  -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 31.07 13:30 1 6 Tangudd, Daniel  2 vs 6  Bongers, Tobias  -
034 31.07 13:30 21 6 Oegaard, Mikael  6 vs 2  Bartol, Roberto   -
035 31.07 13:30 3 6 Falah, Haydar  6 vs 4  Statkiewicz, Patryk   -
036 31.07 13:30 24 6 Pavlukhin, Vitaly  6 vs 2  Huttunen, Jesse Waltteri   -
037 31.07 13:30 20 6 Andreuzzi, Nino  6 vs 1  Guttenberger, Daniel   -
038 31.07 13:30 18 6 Schneider, Daniel  6 vs 4  Weinberg, Elad   -
039 31.07 13:30 5 6 Clerico, Loris  1 vs 6  Eisajan, Elkhem  -
040 31.07 13:30 14 6 Kaczmarek, Pawel  6 vs 5  Seroshtan, Andrey   -
041 31.07 13:30 6 6 Persad, Kaylash  3 vs 6  Mehmetcik, Berk  -
042 31.07 13:30 8 6 Wetzel, Jo  1 vs 6  van Lierop, Jan  -
043 31.07 13:30 13 6 Madsen, Andreas  1 vs 6  Zhang, Tian  -
044 31.07 13:30 2 6 Müller, Paul  6 vs 3  Szolnoki, Oliver   -
045 31.07 13:30 9 6 Veikkanen, Saku  6 vs 4  Kragolnik, Denis   -
046 31.07 13:30 7 6 Berardi, Jeremy  6 vs 2  Mara, Renato   -
047 31.07 13:30 10 6 Horvath, Otto  4 vs 6  Dudanets, Maksim  -
048 31.07 13:30 4 6 Muratovic, Alen  6 vs 0  Schneider, Michael   -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Saska, Juss  -
050 31.07 13:30 23 6 Virrankoski, Aapo  6 vs 2  Sveikauskas, Eimantas   -
051 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Wilfling, Marcel  -
052 - - - 6 Papp, Gergely  0 vs 0 -  Walk-Over  -
053 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Hapeyeu, Aliaksandr  -
054 - - - 6 Oboni, Safet  0 vs 0 -  Walk-Over  -
055 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Gradisnik, Klemen  -
056 - - - 6 Sayim, Sahin  0 vs 0 -  Walk-Over  -
057 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Nechvile, Josef  -
058 - - - 6 Babovic, Denil  0 vs 0 -  Walk-Over  -
059 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Vukojevic, Borna  -
060 - - - 6 Rosenfeldt, Joel  0 vs 0 -  Walk-Over  -
061 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Sozgen, Mehmetali  -
062 - - - 6 Butora, Patrick  0 vs 0 -  Walk-Over  -
063 31.07 13:30 22 6 Overeem, Brandon  0 vs 6  Les, Vladislav  -
064 - - - 6 Zabecki, Mikolaj  0 vs 0 -  Walk-Over  -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 01.08 09:00 3 6 Saska, Juss  6 vs 2  Schneider, Michael   -
066 01.08 09:00 24 6 Virrankoski, Aapo  6 vs 5  Horvath, Otto   -
067 01.08 09:00 2 6 Wilfling, Marcel  6 vs 5  Mara, Renato   -
068 01.08 09:00 4 6 Papp, Gergely  6 vs 2  Kragolnik, Denis   -
069 01.08 09:00 23 6 Hapeyeu, Aliaksandr  3 vs 6  Szolnoki, Oliver  -
070 01.08 09:00 21 6 Oboni, Safet  1 vs 6  Madsen, Andreas  -
071 01.08 09:00 11 6 Gradisnik, Klemen  4 vs 6  Wetzel, Jo  -
072 01.08 09:00 5 6 Sayim, Sahin  6 vs 4  Persad, Kaylash   -
073 01.08 09:00 6 6 Nechvile, Josef  2 vs 6  Seroshtan, Andrey  -
074 01.08 09:00 22 6 Babovic, Denil  4 vs 6  Clerico, Loris  -
075 01.08 09:00 7 6 Vukojevic, Borna  6 vs 1  Weinberg, Elad   -
076 01.08 09:00 1 6 Rosenfeldt, Joel  3 vs 6  Guttenberger, Daniel  -
077 01.08 09:00 10 6 Sozgen, Mehmetali  5 vs 6  Huttunen, Jesse Waltteri  -
078 01.08 09:00 8 6 Butora, Patrick  6 vs 4  Statkiewicz, Patryk   -
079 01.08 09:00 9 6 Les, Vladislav  6 vs 5  Bartol, Roberto   -
080 01.08 09:00 12 6 Zabecki, Mikolaj  1 vs 6  Tangudd, Daniel  -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 01.08 10:30 7 6 Bongers, Tobias  3 vs 6  Oegaard, Mikael  -
082 01.08 10:30 23 6 Falah, Haydar  1 vs 6  Pavlukhin, Vitaly  -
083 01.08 10:30 19 6 Andreuzzi, Nino  6 vs 3  Schneider, Daniel   -
084 01.08 10:30 2 6 Eisajan, Elkhem  5 vs 6  Kaczmarek, Pawel  -
085 01.08 10:30 18 6 Mehmetcik, Berk  6 vs 2  van Lierop, Jan   -
086 01.08 10:30 6 6 Zhang, Tian  6 vs 4  Müller, Paul   -
087 01.08 10:30 21 6 Veikkanen, Saku  6 vs 4  Berardi, Jeremy   -
088 01.08 10:30 8 6 Dudanets, Maksim  6 vs 4  Muratovic, Alen   -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
089 01.08 12:00 9 6 Saska, Juss  4 vs 6  Virrankoski, Aapo  -
090 01.08 12:00 4 6 Wilfling, Marcel  2 vs 6  Papp, Gergely  -
091 01.08 12:00 13 6 Szolnoki, Oliver  1 vs 6  Madsen, Andreas  -
092 01.08 12:00 10 6 Wetzel, Jo  5 vs 6  Sayim, Sahin  -
093 01.08 12:00 11 6 Seroshtan, Andrey  6 vs 2  Clerico, Loris   -
094 01.08 12:00 21 6 Vukojevic, Borna  6 vs 4  Guttenberger, Daniel   -
095 01.08 12:00 22 6 Huttunen, Jesse Waltteri  6 vs 4  Butora, Patrick   -
096 01.08 12:00 23 6 Les, Vladislav  3 vs 6  Tangudd, Daniel  -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
097 01.08 13:30 7 6 Virrankoski, Aapo  6 vs 5  Eisajan, Elkhem   -
098 01.08 13:30 14 6 Papp, Gergely  6 vs 1  Schneider, Daniel   -
099 01.08 13:30 19 6 Madsen, Andreas  5 vs 6  Falah, Haydar  -
100 01.08 13:30 2 6 Sayim, Sahin  0 vs 6  Bongers, Tobias  -
101 01.08 13:30 20 6 Seroshtan, Andrey  6 vs 1  Muratovic, Alen   -
102 01.08 13:30 21 6 Vukojevic, Borna  5 vs 6  Berardi, Jeremy  -
103 01.08 13:30 6 6 Huttunen, Jesse Waltteri  5 vs 6  Müller, Paul  -
104 01.08 13:30 22 6 Tangudd, Daniel  6 vs 2  van Lierop, Jan   -

Pupils 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
105 01.08 15:30 22 6 Oegaard, Mikael  4 vs 6  Papp, Gergely  -
106 01.08 15:30 23 6 Pavlukhin, Vitaly  6 vs 1  Virrankoski, Aapo   -
107 01.08 15:30 1 6 Andreuzzi, Nino  6 vs 5  Müller, Paul   -
108 01.08 15:30 12 6 Kaczmarek, Pawel  6 vs 2  Berardi, Jeremy   -
109 01.08 15:30 7 6 Mehmetcik, Berk  6 vs 2  Bongers, Tobias   -
110 01.08 15:30 9 6 Zhang, Tian  6 vs 5  Tangudd, Daniel   -
111 01.08 15:30 21 6 Veikkanen, Saku  6 vs 4  Falah, Haydar   -
112 01.08 15:30 11 6 Dudanets, Maksim  5 vs 6  Seroshtan, Andrey  -

Pupils 10-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
113 02.08 17:00 2 6 Papp, Gergely  1 vs 6  Pavlukhin, Vitaly  -
114 02.08 17:00 3 6 Andreuzzi, Nino  6 vs 2  Kaczmarek, Pawel   -
115 02.08 17:00 11 6 Mehmetcik, Berk  1 vs 6  Zhang, Tian  -
116 02.08 17:00 9 6 Veikkanen, Saku  1 vs 6  Seroshtan, Andrey  -

Pupils 10-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
117 02.08 18:30 2 6 Pavlukhin, Vitaly  6 vs 5  Andreuzzi, Nino   -
118 02.08 18:30 5 6 Zhang, Tian  6 vs 0  Seroshtan, Andrey   -

Pupils 10-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
119 02.08 20:00 24 6 Pavlukhin, Vitaly  6 vs 3  Zhang, Tian   -