Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Seniors 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 - - 0 2 Poland  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  01 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-002 01.08 17:00 0 2 Switzerland  3 vs 0  Finland   -
  02 01.08 17:00 10 6 Schneider, Daniel  6 vs 4  Kivelš, Jesse   -
  02 01.08 17:00 9 7 Ernst, Nicolas  7 vs 5  Huttunen, Jesse Waltteri   -
  02 01.08 17:00 23 75 Schneider, Michael  75 vs 67  Virrankoski, Aapo   -
Match-003 01.08 17:00 0 2 Netherlands  2 vs 1  Denmark   -
  03 01.08 17:00 18 6 van Lierop, Jan  3 vs 6  Falah, Haydar  -
  03 01.08 17:00 19 7 Persad, Kaylash  7 vs 6  Rosenfeldt, Joel   -
  03 01.08 17:00 17 75 Sayim, Sahin  75 vs 40  Madsen, Andreas   -
Match-004 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Luxembourg  -
  04 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  04 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  04 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-005 - - 0 2 Russia  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  05 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  05 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  05 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-006 01.08 17:00 - 2 Slovenia  0 vs 3  Norway  -
  06 01.08 17:00 15 6 Gradisnik, Ana  4 vs 6  Heimsjoe, Audun Risan  -
  06 01.08 17:00 14 7 Gradisnik, Klemen  6 vs 7  Eisajan, Elkhem  -
  06 01.08 17:00 16 75 Kragolnik, Denis  53 vs 75  Oegaard, Mikael  -
Match-007 01.08 17:00 0 2 Lithuania  1 vs 2  Austria  -
  07 01.08 17:00 21 6 Paulavicius, Rapolas  5 vs 6  Wilfling, Marcel  -
  07 01.08 17:00 22 7 Zadeikis,Kestutis  7 vs 2  Guttenberger, Daniel   -
  07 01.08 17:00 20 75 Sveikauskas, Eimantas  69 vs 75  Trattnig, Tobias  -
Match-008 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Germany  -
  08 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  08 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  08 - - - 75   - 0 vs 0 -   -

Pupils Teams Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 01.08 18:45 0 2 Poland  2 vs 1  Switzerland   -
  09 01.08 18:45 18 6 Maciol, Daniel  3 vs 6  Schneider, Daniel  -
  09 01.08 18:45 19 7 Szasor, Mateusz  7 vs 3  Ernst, Nicolas   -
  09 01.08 18:45 17 75 Kaczmarek, Pawel  75 vs 41  Schneider, Michael   -
Match-010 01.08 18:45 0 2 Netherlands  2 vs 0  Luxembourg   -
  10 01.08 18:45 7 6 van Dijk, Lars  6 vs 1  Berardi, Jeremy   -
  10 01.08 18:45 6 7 Persad, Kaylash  6 vs 6  Wetzel, Jo   -
  10 01.08 18:45 8 75 Sayim, Sahin  75 vs 10  Ferreira, Kevin   -
Match-011 01.08 18:45 0 2 Russia  3 vs 0  Norway   -
  11 01.08 18:45 21 6 Pavlukhin, Vitaly  6 vs 1  Heimsjoe, Audun Risan   -
  11 01.08 18:45 22 7 Dudanets, Maksim  7 vs 3  Eisajan, Elkhem   -
  11 01.08 18:45 20 75 Maslov, David  75 vs 0  Oegaard, Mikael   -
Match-012 01.08 18:45 0 2 Austria  0 vs 3  Germany  -
  12 01.08 18:45 1 6 Wilfling, Marcel  0 vs 6  Bongers, Tobias  -
  12 01.08 18:45 24 7 Guttenberger, Daniel  1 vs 7  Andreuzzi, Nino  -
  12 01.08 18:45 2 75 Trattnig, Tobias  25 vs 75  Filler, Joshua  -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 - - - 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Finland  -
  13 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-014 - - - 2 Denmark  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  14 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  14 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  14 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-015 - - - 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Slovenia  -
  15 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  15 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  15 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-016 - - - 2 Lithuania  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  16 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  16 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  16 - - - 75   - 0 vs 0 -   -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-017 03.08 18:30 0 2 Finland  2 vs 0  Austria   -
  17 03.08 18:30 21 6 Virrankoski, Aapo  6 vs 1  Guttenberger, Daniel   -
  17 03.08 18:30 22 7 Veikkanen, Saku  7 vs 4  Wilfling, Marcel   -
  17 03.08 18:30 20 75 Huttunen, Jesse Waltteri  26 vs 57  Trattnig, Tobias   -
Match-018 03.08 18:30 0 2 Denmark  1 vs 2  Norway  -
  18 03.08 18:30 11 6 Falah, Haydar  3 vs 6  Heimsjoe, Audun Risan  -
  18 03.08 18:30 12 7 Madsen, Andreas  7 vs 2  Eisajan, Elkhem   -
  18 03.08 18:30 13 75 Rosenfeldt, Joel  47 vs 75  Oegaard, Mikael  -
Match-019 03.08 18:30 0 2 Slovenia  3 vs 0  Luxembourg   -
  19 03.08 18:30 18 6 Gradisnik, Ana  6 vs 0  Wetzel, Jo   -
  19 03.08 18:30 19 7 Gradisnik, Klemen  7 vs 3  Overeem, Brandon   -
  19 03.08 18:30 17 75 Kragolnik, Denis  75 vs 12  Ferreira, Kevin   -
Match-020 03.08 18:30 0 2 Lithuania  1 vs 2  Switzerland  -
  20 03.08 18:30 4 6 Paulavicius, Rapolas  2 vs 6  Schneider, Daniel  -
  20 03.08 18:30 3 7 Zadeikis,Kestutis  5 vs 7  Schneider, Michael  -
  20 03.08 18:30 5 75 Sveikauskas, Eimantas  38 vs 28  Ernst, Nicolas   -

Pupils Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-021 03.08 20:15 0 2 Poland  2 vs 1  Netherlands   -
  21 03.08 20:15 4 6 Zabecki, Mikolaj  6 vs 0  van Dijk, Lars   -
  21 03.08 20:15 3 7 Szasor, Mateusz  5 vs 6  Persad, Kaylash   -
  21 03.08 20:15 5 75 Kaczmarek, Pawel  75 vs 49  Sayim, Sahin   -
Match-022 03.08 20:15 0 2 Russia  1 vs 2  Germany  -
  22 03.08 20:15 11 6 Seroshtan, Andrey  6 vs 3  Bongers, Tobias   -
  22 03.08 20:15 9 7 Pavlukhin, Vitaly  4 vs 7  Andreuzzi, Nino  -
  22 03.08 20:15 12 75 Maslov, David  5 vs 75  Filler, Joshua  -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-023 05.08 18:30 - 2 Finland  3 vs 0  Norway   -
  23 05.08 18:30 1 6 Veikkanen, Saku  6 vs 4  Oegaard, Mikael   -
  23 05.08 18:30 24 7 Kivelš, Jesse  7 vs 4  Heimsjoe, Audun Risan   -
  23 05.08 18:30 2 75 Virrankoski, Aapo  41 vs 14  Eisajan, Elkhem   -
Match-024 05.08 18:30 - 2 Slovenia  0 vs 3  Switzerland  -
  24 05.08 18:30 7 6 Gradisnik, Ana  0 vs 6  Schneider, Daniel  -
  24 05.08 18:30 6 7 Gradisnik, Klemen  6 vs 6  Schneider, Michael   -
  24 05.08 18:30 8 75 Kragolnik, Denis  45 vs 75  Ernst, Nicolas  -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-025 05.08 20:15 - 2 Finland  3 vs 0  Netherlands   -
  25 05.08 20:15 4 6 Veikkanen, Saku  6 vs 5  Sayim, Sahin   -
  25 05.08 20:15 3 7 Kivelš, Jesse  7 vs 1  Persad, Kaylash   -
  25 05.08 20:15 5 75 Virrankoski, Aapo  64 vs 33  van Lierop, Jan   -
Match-026 05.08 20:15 - 2 Switzerland  0 vs 3  Russia  -
  26 05.08 20:15 10 6 Schneider, Michael  0 vs 6  Seroshtan, Andrey  -
  26 05.08 20:15 9 7 Schneider, Daniel  5 vs 7  Pavlukhin, Vitaly  -
  26 05.08 20:15 11 75 Ernst, Nicolas  30 vs 45  Maslov, David   -

Pupils Teams Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-027 06.08 14:30 - 2 Poland  0 vs 3  Russia  -
  27 06.08 14:30 10 6 Zabecki, Mikolaj  5 vs 6  Pavlukhin, Vitaly  -
  27 06.08 14:30 9 7 Maciol, Daniel  0 vs 7  Maslov, David  -
  27 06.08 14:30 11 75 Kaczmarek, Pawel  33 vs 75  Seroshtan, Andrey  -
Match-028 06.08 14:30 - 2 Germany  3 vs 0  Finland   -
  28 06.08 14:30 7 6 Bongers, Tobias  6 vs 4  Veikkanen, Saku   -
  28 06.08 14:30 6 7 Andreuzzi, Nino  7 vs 6  Kivelš, Jesse   -
  28 06.08 14:30 8 75 Filler, Joshua  75 vs 27  Virrankoski, Aapo   -

Pupils Teams Stage :  2 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-029 06.08 16:30 - 2 Russia  0 vs 3  Germany  -
  29 06.08 16:30 2 6 Seroshtan, Andrey  4 vs 6  Bongers, Tobias  -
  29 06.08 16:30 1 7 Maslov, David  3 vs 7  Andreuzzi, Nino  -
  29 06.08 16:30 24 75 Pavlukhin, Vitaly  42 vs 75  Filler, Joshua  -