Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 - - 0 2 Germany  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  01 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-002 29.07 17:00 0 2 Netherlands  1 vs 2  Austria  -
  02 29.07 17:00 5 6 Ledoux, Cyriel  5 vs 6  Kapeller, Manuel  -
  02 29.07 17:00 6 7 Sayim, Sahin  3 vs 7  Guttenberger, Daniel  -
  02 29.07 17:00 4 75 van Lierop, Jan  75 vs 11  Engl, Moritz   -
Match-003 29.07 17:00 0 2 Luxembourg  0 vs 2  Bulgaria  -
  03 29.07 17:00 9 6 Wetzel, Jo  3 vs 6  Spasov, Spasian  -
  03 29.07 17:00 8 7 Overeem, Brandon  2 vs 7  Zlatev, Anton  -
  03 29.07 17:00 7 75   - 0 vs 0 -   -
Match-004 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Poland  -
  04 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  04 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  04 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-005 - - 0 2 Finland  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  05 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  05 - - 0 7   - 0 vs 0 -   -
  05 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-006 29.07 17:00 0 2 Norway  2 vs 1  Belarus   -
  06 29.07 17:00 12 6 Flage, Jardar Elken  2 vs 6  Les, Vladislav  -
  06 29.07 17:00 11 7 Amini, Haris  7 vs 6  Hapeyeu, Aliaksandr   -
  06 29.07 17:00 10 75 Eisajan, Elkhem  75 vs 34  Papizh, Vadim   -
Match-007 29.07 17:00 0 2 Lithuania  1 vs 2  North Cyprus  -
  07 29.07 17:00 14 6 Kavalnis, Remigijus  2 vs 6  Alnar, Huseyin  -
  07 29.07 17:00 13 7 Zadeikis,Kestutis  3 vs 7  Sozgen, Mehmetali  -
  07 29.07 17:00 15 75 Sveikauskas, Eimantas  75 vs 21  Sanlisoy, Osman   -
Match-008 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Russia  -
  08 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  08 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  08 - - - 75   - 0 vs 0 -   -

Pupils Teams Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 29.07 18:45 0 2 Germany  3 vs 0  Austria   -
  09 29.07 18:45 0 6 Salim-Giasar, Can  6 vs 2  Kapeller, Manuel   -
  09 29.07 18:45 0 7 Wahl, Raphael  7 vs 4  Guttenberger, Daniel   -
  09 29.07 18:45 0 75 Filler, Joshua  75 vs 3  Winkler, Michael   -
Match-010 29.07 18:45 0 2 Bulgaria  0 vs 2  Poland  -
  10 29.07 18:45 0 6 Spasov, Spasian  3 vs 4  Kaczmarek, Pawel   -
  10 29.07 18:45 0 7 Zlatev, Anton  2 vs 7  Statkiewicz, Patryk  -
  10 29.07 18:45 0 75 Walk-Over  - 0 vs 0  Zabecki, Mikolaj  -
Match-011 29.07 18:45 0 2 Finland  0 vs 2  Norway  -
  11 29.07 18:45 0 6 Veikkanen, Saku  5 vs 6  Flage, Jardar Elken  -
  11 29.07 18:45 0 7 Puumalainen, Vili  5 vs 7  Amini, Haris  -
  11 29.07 18:45 0 75 Pyykonen, Santtu  43 vs 39  Eisajan, Elkhem   -
Match-012 29.07 18:45 0 2 North Cyprus  0 vs 2  Russia  -
  12 29.07 18:45 0 6 Alnar, Huseyin  0 vs 6  Gorst, Fedor  -
  12 29.07 18:45 0 7 Sozgen, Mehmetali  4 vs 4  Dudanetc, Maksim   -
  12 29.07 18:45 0 75 Sanlisoy, Osman  14 vs 75  Lutsker, Sergey  -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Netherlands  -
  13 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-014 - - 0 2 Luxembourg  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  14 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  14 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  14 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-015 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Belarus  -
  15 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  15 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  15 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-016 - - 0 2 Lithuania  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  16 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  16 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  16 - - - 75   - 0 vs 0 -   -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-017 31.07 16:45 0 2 Netherlands  2 vs 1  North Cyprus   -
  17 31.07 16:45 0 6 Persad, Kaylash  6 vs 3  Sanlisoy, Osman   -
  17 31.07 16:45 0 7 van Lierop, Jan  4 vs 7  Sozgen, Mehmetali  -
  17 31.07 16:45 0 75 Sayim, Sahin  75 vs 3  Alnar, Huseyin   -
Match-018 31.07 16:45 0 2 Luxembourg  2 vs 1  Finland   -
  18 31.07 16:45 0 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Veikkanen, Saku  -
  18 31.07 16:45 0 7 Overeem, Brandon  7 vs 2  Puumalainen, Vili   -
  18 31.07 16:45 0 75 Wetzel, Jo  75 vs 68  Pyykonen, Santtu   -
Match-019 31.07 16:45 0 2 Belarus  1 vs 2  Bulgaria  -
  19 31.07 16:45 0 6 Les, Vladislav  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  19 31.07 16:45 0 7 Papizh, Vadim  6 vs 7  Zlatev, Anton  -
  19 31.07 16:45 0 75 Hapeyeu, Aliaksandr  28 vs 75  Spasov, Spasian  -
Match-020 31.07 16:45 0 2 Lithuania  2 vs 1  Austria   -
  20 31.07 16:45 0 6 Zadeikis,Kestutis  6 vs 5  Guttenberger, Daniel   -
  20 31.07 16:45 0 7 Labutis, Pijus  3 vs 7  Kapeller, Manuel  -
  20 31.07 16:45 1 75 Sveikauskas, Eimantas  75 vs 62  Winkler, Michael   -

Pupils Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-021 02.08 17:00 0 2 Germany  2 vs 0  Poland   -
  21 02.08 17:00 23 6 Wahl, Raphael  6 vs 3  Zabecki, Mikolaj   -
  21 02.08 17:00 24 7 Salim-Giasar, Can  6 vs 4  Maciol, Daniel   -
  21 02.08 17:00 22 75 Filler, Joshua  75 vs 52  Statkiewicz, Patryk   -
Match-022 02.08 17:00 0 2 Norway  0 vs 2  Russia  -
  22 02.08 17:00 12 6 Flage, Jardar Elken  2 vs 4  Gorst, Fedor   -
  22 02.08 17:00 17 7 Amini, Haris  1 vs 7  Dudanetc, Maksim  -
  22 02.08 17:00 3 75 Eisajan, Elkhem  35 vs 75  Lutsker, Sergey  -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-023 02.08 17:00 0 2 Netherlands  2 vs 0  Luxembourg   -
  23 02.08 17:00 14 6 Persad, Kaylash  2 vs 2  Wetzel, Jo   -
  23 02.08 17:00 15 7 Sayim, Sahin  7 vs 2  Overeem, Brandon   -
  23 02.08 17:00 1 75 van Lierop, Jan  0 vs 0 -  Walk-Over  -
Match-024 02.08 17:00 0 2 Bulgaria  0 vs 2  Lithuania  -
  24 02.08 17:00 16 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Zadeikis,Kestutis  -
  24 02.08 17:00 13 7 Zlatev, Anton  1 vs 7  Labutis, Pijus  -
  24 02.08 17:00 2 75 Spasov, Spasian  40 vs 16  Sveikauskas, Eimantas   -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-025 02.08 20:00 0 2 Netherlands  1 vs 2  Poland  -
  25 02.08 20:00 11 6 Persad, Kaylash  4 vs 6  Kaczmarek, Pawel  -
  25 02.08 20:00 18 7 van Lierop, Jan  5 vs 7  Statkiewicz, Patryk  -
  25 02.08 20:00 4 75 Sayim, Sahin  75 vs 60  Zabecki, Mikolaj   -
Match-026 02.08 20:00 0 2 Lithuania  1 vs 2  Norway  -
  26 02.08 20:00 16 6 Zadeikis,Kestutis  3 vs 6  Flage, Jardar Elken  -
  26 02.08 20:00 13 7 Labutis, Pijus  4 vs 7  Amini, Haris  -
  26 02.08 20:00 2 75 Sveikauskas, Eimantas  75 vs 50  Eisajan, Elkhem   -

Pupils Teams Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-027 03.08 14:00 0 2 Germany  2 vs 0  Norway   -
  27 03.08 14:00 10 6 Vu, David  4 vs 2  Flage, Jardar Elken   -
  27 03.08 14:00 19 7 Salim-Giasar, Can  7 vs 1  Amini, Haris   -
  27 03.08 14:00 5 75 Filler, Joshua  75 vs 7  Eisajan, Elkhem   -
Match-028 03.08 14:00 0 2 Russia  0 vs 2  Poland  -
  28 03.08 14:00 23 6 Gorst, Fedor  2 vs 6  Kaczmarek, Pawel  -
  28 03.08 14:00 24 7 Dudanetc, Maksim  2 vs 3  Statkiewicz, Patryk   -
  28 03.08 14:00 22 75 Lutsker, Sergey  22 vs 75  Zabecki, Mikolaj  -

Pupils Teams Stage :  2 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-029 03.08 16:00 0 2 Germany  1 vs 2  Poland  -
  29 03.08 16:00 24 6 Vu, David  4 vs 6  Kaczmarek, Pawel  -
  29 03.08 16:00 23 7 Salim-Giasar, Can  5 vs 7  Statkiewicz, Patryk  -
  29 03.08 16:00 22 75 Filler, Joshua  75 vs 47  Zabecki, Mikolaj   -