Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 L2 WQ L3 LQ SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 8-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 - - - 6 Filler, Joshua  0 vs 0 -  Walk-Over  -
002 29.07 09:00 16 6 Oksala, Jouka  2 vs 6  Kokkonen, Vili  -
003 29.07 09:00 15 6 Labutis, Pijus  5 vs 6  Ledoux, Cyriel  -
004 29.07 09:00 14 6 Safiullin, Marsel  6 vs 3  Serifovic, Arman   -
005 - - - 6 Kytomaa, Juho  0 vs 0 -  Walk-Over  -
006 29.07 09:00 13 6 Cwikla, Krystian  6 vs 0  Prosdocimo, Paolo   -
007 29.07 09:00 12 6 Makelberge, Kevin  2 vs 6  Vondrak, Jakub  -
008 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Szolnoki, Oliver  -
009 - - - 6 Szaszor, Kamil  0 vs 0 -  Walk-Over  -
010 29.07 09:00 11 6 Schneider, Michael  6 vs 0  Volery, Sandro   -
011 29.07 09:00 10 6 Tveraas, Bjornar  6 vs 3  Sanlisoy, Osman   -
012 29.07 09:00 8 6 Zhelev, Nikolay  2 vs 6  Maciol, Daniel  -
013 29.07 09:00 7 6 Ivanets, Bohdan  6 vs 3  Vartia, Joonas   -
014 29.07 09:00 9 6 Zajicek, Tomas  1 vs 6  Alnar, Mustafa  -
015 29.07 09:00 5 6 Szentimrei, Kristof  3 vs 6  van Lierop, Jan  -
016 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Wahl, Raphael  -
017 - - - 6 Les, Vladislav  0 vs 0 -  Walk-Over  -
018 29.07 09:00 4 6 Hofmann, Patrick  6 vs 3  Amendola, Federico   -
019 29.07 09:00 20 6 Zielinski, Wiktor  4 vs 6  Pehlivanovic, Sanjin  -
020 29.07 09:00 6 6 Kocamaz, Toraman  3 vs 6  Flage, Jardar Elken  -
021 - - - 6 Buratelli, Alberto  0 vs 0 -  Walk-Over  -
022 29.07 09:00 3 6 Rudenko, Nikita  3 vs 6  Ignatov, Viktor  -
023 29.07 09:00 2 6 Nechvile, Josef  3 vs 6  Sozgen, Mehmetali  -
024 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Makelberge, Robin  -
025 - - - 6 Madsen, Andreas  0 vs 0 -  Walk-Over  -
026 29.07 09:00 1 6 Kavalnis, Remigijus  3 vs 6  Dudanetc, Maksim  -
027 29.07 10:30 19 6 Kapeller, Manuel  6 vs 1  Sveikauskas, Eimantas   -
028 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Grabnar, Matic  -
029 29.07 10:30 16 6 Van der Weken, Louis  6 vs 0  Kurt, Denis   -
030 29.07 10:30 18 6 Zuewert, Florian  6 vs 0  Soykara, Berk   -
031 29.07 10:30 20 6 Salim-Giasar, Can  6 vs 3  Kaylash, Persad   -
032 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Patsura, Vitaliy  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 29.07 12:00 1 6 Filler, Joshua  6 vs 0  Kokkonen, Vili   -
034 29.07 12:00 2 6 Ledoux, Cyriel  5 vs 6  Safiullin, Marsel  -
035 29.07 12:00 3 6 Kytomaa, Juho  3 vs 6  Cwikla, Krystian  -
036 29.07 12:00 12 6 Vondrak, Jakub  1 vs 6  Szolnoki, Oliver  -
037 29.07 12:00 4 6 Szaszor, Kamil  1 vs 6  Schneider, Michael  -
038 29.07 12:00 10 6 Tveraas, Bjornar  2 vs 6  Maciol, Daniel  -
039 29.07 12:00 6 6 Ivanets, Bohdan  6 vs 2  Alnar, Mustafa   -
040 29.07 12:00 9 6 van Lierop, Jan  4 vs 6  Wahl, Raphael  -
041 29.07 12:00 8 6 Les, Vladislav  3 vs 6  Hofmann, Patrick  -
042 29.07 12:00 7 6 Pehlivanovic, Sanjin  5 vs 6  Flage, Jardar Elken  -
043 29.07 12:00 19 6 Buratelli, Alberto  5 vs 6  Ignatov, Viktor  -
044 29.07 12:00 5 6 Sozgen, Mehmetali  6 vs 2  Makelberge, Robin   -
045 29.07 12:00 20 6 Madsen, Andreas  3 vs 6  Dudanetc, Maksim  -
046 29.07 12:00 14 6 Kapeller, Manuel  6 vs 2  Grabnar, Matic   -
047 29.07 12:00 13 6 Van der Weken, Louis  0 vs 6  Zuewert, Florian  -
048 29.07 12:00 15 6 Salim-Giasar, Can  2 vs 6  Patsura, Vitaliy  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Oksala, Jouka  -
050 29.07 15:00 1 6 Labutis, Pijus  6 vs 2  Serifovic, Arman   -
051 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Prosdocimo, Paolo  -
052 - - - 6 Makelberge, Kevin  0 vs 0 -  Walk-Over  -
053 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Volery, Sandro  -
054 29.07 15:00 2 6 Sanlisoy, Osman  6 vs 3  Zhelev, Nikolay   -
055 29.07 15:00 3 6 Vartia, Joonas  6 vs 0  Zajicek, Tomas   -
056 - - - 6 Szentimrei, Kristof  0 vs 0 -  Walk-Over  -
057 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Amendola, Federico  -
058 29.07 15:00 4 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 3  Kocamaz, Toraman   -
059 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Rudenko, Nikita  -
060 - - - 6 Nechvile, Josef  0 vs 0 -  Walk-Over  -
061 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Kavalnis, Remigijus  -
062 - - - 6 Sveikauskas, Eimantas  0 vs 0 -  Walk-Over  -
063 29.07 15:00 5 6 Kurt, Denis  2 vs 6  Soykara, Berk  -
064 - - - 6 Kaylash, Persad  0 vs 0 -  Walk-Over  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 30.07 09:00 4 6 Oksala, Jouka  2 vs 6  Salim-Giasar, Can  -
066 30.07 09:00 5 6 Labutis, Pijus  6 vs 1  Van der Weken, Louis   -
067 30.07 09:00 6 6 Prosdocimo, Paolo  6 vs 4  Grabnar, Matic   -
068 30.07 09:00 7 6 Makelberge, Kevin  1 vs 6  Madsen, Andreas  -
069 30.07 09:00 8 6 Volery, Sandro  3 vs 6  Makelberge, Robin  -
070 30.07 09:00 9 6 Sanlisoy, Osman  6 vs 1  Buratelli, Alberto   -
071 30.07 09:00 10 6 Vartia, Joonas  3 vs 6  Pehlivanovic, Sanjin  -
072 30.07 09:00 16 6 Szentimrei, Kristof  1 vs 6  Les, Vladislav  -
073 30.07 09:00 19 6 Amendola, Federico  1 vs 6  van Lierop, Jan  -
074 30.07 09:00 11 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 0  Alnar, Mustafa   -
075 30.07 09:00 18 6 Rudenko, Nikita  3 vs 6  Tveraas, Bjornar  -
076 30.07 09:00 20 6 Nechvile, Josef  4 vs 6  Szaszor, Kamil  -
077 30.07 09:00 12 6 Kavalnis, Remigijus  6 vs 4  Vondrak, Jakub   -
078 30.07 09:00 13 6 Sveikauskas, Eimantas  6 vs 1  Kytomaa, Juho   -
079 30.07 09:00 14 6 Soykara, Berk  2 vs 6  Ledoux, Cyriel  -
080 30.07 09:00 15 6 Kaylash, Persad  6 vs 3  Kokkonen, Vili   -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 30.07 10:30 17 6 Filler, Joshua  4 vs 6  Safiullin, Marsel  -
082 30.07 10:30 19 6 Cwikla, Krystian  0 vs 6  Szolnoki, Oliver  -
083 30.07 10:30 16 6 Schneider, Michael  6 vs 5  Maciol, Daniel   -
084 30.07 10:30 20 6 Ivanets, Bohdan  3 vs 6  Wahl, Raphael  -
085 30.07 10:30 14 6 Hofmann, Patrick  6 vs 4  Flage, Jardar Elken   -
086 30.07 10:30 11 6 Ignatov, Viktor  2 vs 6  Sozgen, Mehmetali  -
087 30.07 10:30 2 6 Dudanetc, Maksim  6 vs 5  Kapeller, Manuel   -
088 30.07 10:30 10 6 Zuewert, Florian  5 vs 6  Patsura, Vitaliy  -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Round 3 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
089 30.07 10:30 5 6 Salim-Giasar, Can  4 vs 6  Labutis, Pijus  -
090 30.07 10:30 13 6 Prosdocimo, Paolo  0 vs 6  Madsen, Andreas  -
091 30.07 10:30 15 6 Makelberge, Robin  5 vs 6  Sanlisoy, Osman  -
092 30.07 10:30 4 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 2  Les, Vladislav   -
093 30.07 10:30 3 6 van Lierop, Jan  5 vs 6  Zielinski, Wiktor  -
094 30.07 10:30 18 6 Tveraas, Bjornar  2 vs 6  Szaszor, Kamil  -
095 30.07 10:30 9 6 Kavalnis, Remigijus  6 vs 1  Sveikauskas, Eimantas   -
096 30.07 10:30 7 6 Ledoux, Cyriel  6 vs 1  Kaylash, Persad   -

Pupils 8-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
097 30.07 13:30 4 6 Labutis, Pijus  6 vs 5  Ivanets, Bohdan   -
098 30.07 13:30 9 6 Madsen, Andreas  6 vs 5  Maciol, Daniel   -
099 30.07 13:30 10 6 Sanlisoy, Osman  4 vs 6  Cwikla, Krystian  -
100 30.07 13:30 19 6 Pehlivanovic, Sanjin  0 vs 6  Filler, Joshua  -
101 30.07 13:30 11 6 Zielinski, Wiktor  3 vs 6  Zuewert, Florian  -
102 30.07 13:30 18 6 Szaszor, Kamil  6 vs 1  Kapeller, Manuel   -
103 30.07 13:30 6 6 Kavalnis, Remigijus  6 vs 1  Ignatov, Viktor   -
104 30.07 13:30 12 6 Ledoux, Cyriel  6 vs 3  Flage, Jardar Elken   -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
105 30.07 15:15 6 6 Safiullin, Marsel  6 vs 4  Szaszor, Kamil   -
106 30.07 15:15 5 6 Szolnoki, Oliver  6 vs 4  Ledoux, Cyriel   -
107 30.07 15:15 3 6 Schneider, Michael  6 vs 0  Kavalnis, Remigijus   -
108 30.07 15:15 14 6 Wahl, Raphael  5 vs 6  Madsen, Andreas  -
109 30.07 15:15 1 6 Hofmann, Patrick  4 vs 6  Cwikla, Krystian  -
110 30.07 15:15 13 6 Sozgen, Mehmetali  2 vs 6  Filler, Joshua  -
111 30.07 15:15 2 6 Dudanetc, Maksim  6 vs 1  Zuewert, Florian   -
112 30.07 15:15 4 6 Patsura, Vitaliy  3 vs 6  Labutis, Pijus  -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
113 31.07 16:30 14 6 Safiullin, Marsel  1 vs 6  Szolnoki, Oliver  -
114 31.07 16:30 13 6 Schneider, Michael  2 vs 6  Madsen, Andreas  -
115 31.07 16:30 20 6 Cwikla, Krystian  4 vs 6  Filler, Joshua  -
116 31.07 16:30 17 6 Dudanetc, Maksim  6 vs 4  Labutis, Pijus   -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
117 31.07 18:00 19 6 Szolnoki, Oliver  6 vs 4  Madsen, Andreas   -
118 31.07 18:00 13 6 Filler, Joshua  6 vs 3  Dudanetc, Maksim   -

Pupils 8-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
119 31.07 19:30 18 6 Szolnoki, Oliver  4 vs 6  Filler, Joshua  -