Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1  Stage 2
All 1 W1 L1 WQ L2 LQ SE-16 QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils 10-Ball Stage :  1 - Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
001 02.08 10:30 2 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 2  Lang, Daniel   -
002 - - - 6 Grabnar, Matic  0 vs 0 -  Walk-Over  -
003 02.08 10:30 4 6 Sereda, Timofey  3 vs 6  Krause, Mickey  -
004 02.08 10:30 14 6 Gulik, Michael  1 vs 6  Makelberge, Robin  -
005 02.08 10:30 9 6 Percoco, Marco  6 vs 5  Burcu, Aykin   -
006 - - - 6 Kokkonen, Vili  0 vs 0 -  Walk-Over  -
007 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Flage, Gard Eiken  -
008 02.08 10:30 16 6 Kupper, Sandro  6 vs 4  Mrva, Kristian   -
009 02.08 10:30 11 6 Bonnelykke, Andreas  5 vs 6  Todic, Adrijan  -
010 - - - 6 Kleinszmit, Konrad  0 vs 0 -  Walk-Over  -
011 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Souto, Jonas  -
012 02.08 10:30 21 6 Divis, Jan  4 vs 6  Persad, Kaylash  -
013 02.08 10:30 22 6 Amendola, Federico  6 vs 1  Raheem, Sajid   -
014 02.08 10:30 20 6 Valchev, Mario  3 vs 6  van Lierop, Jan  -
015 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Schneider, Michael  -
016 02.08 10:30 19 6 Zhelev, Nikolay  6 vs 4  Zajicek, Tomas   -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Winners Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
017 02.08 14:00 3 6 Buratelli, Alberto  0 vs 6  Zielinski, Wiktor  -
018 02.08 14:00 2 6 Grabnar, Matic  2 vs 6  Hofmann, Patrick  -
019 02.08 14:00 1 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 3  Krause, Mickey   -
020 02.08 14:00 5 6 Makelberge, Robin  1 vs 6  Prosdocimo, Paolo  -
021 02.08 14:00 6 6 Vancoppenolle, Aaron  6 vs 3  Percoco, Marco   -
022 02.08 14:00 9 6 Kokkonen, Vili  1 vs 6  Dudanetc, Maksim  -
023 02.08 14:00 13 6 Ljubuncic, Ajdin  6 vs 2  Flage, Gard Eiken   -
024 02.08 14:00 14 6 Kupper, Sandro  6 vs 2  Van der Weken, Louis   -
025 02.08 14:00 10 6 Gorst, Fedor  6 vs 1  Todic, Adrijan   -
026 02.08 14:00 17 6 Kleinszmit, Konrad  6 vs 2  Herranen, Arttu   -
027 02.08 14:00 15 6 Zadeikis,Kestutis  6 vs 3  Souto, Jonas   -
028 02.08 14:00 12 6 Persad, Kaylash  3 vs 6  Dvash, Ben  -
029 02.08 14:00 16 6 Krohn, Andre  4 vs 6  Amendola, Federico  -
030 02.08 14:00 7 6 van Lierop, Jan  6 vs 4  Makelberge, Kevin   -
031 02.08 14:00 4 6 Kaci, Eklent  4 vs 6  Schneider, Michael  -
032 02.08 14:00 11 6 Zhelev, Nikolay  2 vs 6  Safiullin, Marsel  -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
033 03.08 09:00 2 6 Lang, Daniel  6 vs 5  Zhelev, Nikolay   -
034 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Kaci, Eklent  -
035 03.08 09:00 3 6 Sereda, Timofey  2 vs 6  Makelberge, Kevin  -
036 03.08 09:00 4 6 Gulik, Michael  5 vs 6  Krohn, Andre  -
037 03.08 09:00 5 6 Burcu, Aykin  4 vs 6  Persad, Kaylash  -
038 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Souto, Jonas  -
039 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Herranen, Arttu  -
040 03.08 09:00 6 6 Mrva, Kristian  3 vs 6  Todic, Adrijan  -
041 03.08 09:00 7 6 Bonnelykke, Andreas  1 vs 6  Van der Weken, Louis  -
042 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Flage, Gard Eiken  -
043 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Kokkonen, Vili  -
044 03.08 09:00 1 6 Divis, Jan  6 vs 4  Percoco, Marco   -
045 03.08 09:00 9 6 Raheem, Sajid  3 vs 6  Makelberge, Robin  -
046 03.08 09:00 10 6 Valchev, Mario  4 vs 6  Krause, Mickey  -
047 - - - 6 Walk-Over  - 0 vs 0  Grabnar, Matic  -
048 03.08 09:00 11 6 Zajicek, Tomas  6 vs 2  Buratelli, Alberto   -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
049 03.08 10:30 17 6 Zielinski, Wiktor  3 vs 6  Hofmann, Patrick  -
050 03.08 10:30 7 6 Pehlivanovic, Sanjin  6 vs 3  Prosdocimo, Paolo   -
051 03.08 10:30 20 6 Vancoppenolle, Aaron  6 vs 5  Dudanetc, Maksim   -
052 03.08 10:30 22 6 Ljubuncic, Ajdin  6 vs 1  Kupper, Sandro   -
053 03.08 10:30 21 6 Gorst, Fedor  6 vs 1  Kleinszmit, Konrad   -
054 03.08 10:30 15 6 Zadeikis,Kestutis  6 vs 2  Dvash, Ben   -
055 03.08 10:30 12 6 Amendola, Federico  1 vs 6  van Lierop, Jan  -
056 03.08 10:30 18 6 Schneider, Michael  3 vs 6  Safiullin, Marsel  -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Losers Round 2 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
057 03.08 12:00 1 6 Lang, Daniel  2 vs 6  Kaci, Eklent  -
058 03.08 12:00 2 6 Makelberge, Kevin  4 vs 6  Krohn, Andre  -
059 03.08 12:00 3 6 Persad, Kaylash  6 vs 4  Souto, Jonas   -
060 03.08 12:00 5 6 Herranen, Arttu  2 vs 6  Todic, Adrijan  -
061 03.08 12:00 6 6 Van der Weken, Louis  3 vs 6  Flage, Gard Eiken  -
062 03.08 12:00 9 6 Kokkonen, Vili  3 vs 6  Divis, Jan  -
063 03.08 12:00 12 6 Makelberge, Robin  4 vs 6  Krause, Mickey  -
064 03.08 12:00 14 6 Grabnar, Matic  5 vs 6  Zajicek, Tomas  -

Pupils 10-Ball Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
065 03.08 13:30 9 6 Kaci, Eklent  6 vs 1  Kupper, Sandro   -
066 03.08 13:30 3 6 Krohn, Andre  2 vs 6  Dudanetc, Maksim  -
067 03.08 13:30 15 6 Persad, Kaylash  5 vs 6  Prosdocimo, Paolo  -
068 03.08 13:30 8 6 Todic, Adrijan  5 vs 6  Zielinski, Wiktor  -
069 03.08 13:30 10 6 Flage, Gard Eiken  2 vs 6  Schneider, Michael  -
070 03.08 13:30 12 6 Divis, Jan  0 vs 6  Amendola, Federico  -
071 03.08 13:30 13 6 Krause, Mickey  6 vs 1  Dvash, Ben   -
072 03.08 13:30 2 6 Zajicek, Tomas  3 vs 6  Kleinszmit, Konrad  -

Pupils 10-Ball Stage :  2 - Single Elimination - Last 16 - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
073 03.08 15:30 4 6 Hofmann, Patrick  0 vs 6  Dudanetc, Maksim  -
074 03.08 15:30 9 6 Pehlivanovic, Sanjin  5 vs 6  Kleinszmit, Konrad  -
075 03.08 15:30 10 6 Vancoppenolle, Aaron  1 vs 6  Schneider, Michael  -
076 03.08 15:30 11 6 Ljubuncic, Ajdin  0 vs 6  Zielinski, Wiktor  -
077 03.08 15:30 12 6 Gorst, Fedor  6 vs 2  Krause, Mickey   -
078 03.08 15:30 13 6 Zadeikis,Kestutis  6 vs 4  Prosdocimo, Paolo   -
079 03.08 15:30 14 6 van Lierop, Jan  3 vs 6  Kaci, Eklent  -
080 03.08 15:30 15 6 Safiullin, Marsel  6 vs 2  Amendola, Federico   -

Pupils 10-Ball Stage :  2 - Quarter Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
081 04.08 17:00 7 6 Dudanetc, Maksim  6 vs 3  Kleinszmit, Konrad   -
082 04.08 17:00 6 6 Schneider, Michael  2 vs 6  Zielinski, Wiktor  -
083 04.08 17:00 10 6 Gorst, Fedor  4 vs 6  Zadeikis,Kestutis  -
084 04.08 17:00 11 6 Kaci, Eklent  6 vs 4  Safiullin, Marsel   -

Pupils 10-Ball Stage :  2 - Semi Finals - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
085 04.08 18:30 2 6 Dudanetc, Maksim  6 vs 5  Zielinski, Wiktor   -
086 04.08 18:30 6 6 Zadeikis,Kestutis  1 vs 6  Kaci, Eklent  -

Pupils 10-Ball Stage :  2 - Final - Race To :  6 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
087 04.08 20:00 1 6 Dudanetc, Maksim  6 vs 3  Kaci, Eklent   -