Matches - Draw and Results
Tournament
Now Running  »   [  EC - All Disciplines - Veldhoven - (Hotel & Conference Center NH Koningshof)  ]  
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

 Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1
All 1 WQ L1 LQ QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 - - 0 2 Netherlands  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  01 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-002 03.08 17:00 0 2 Finland  2 vs 0  Norway   -
  02 03.08 17:00 1 6 Oksala, Nooa  6 vs 3  Eisajan, Elkhem   -
  02 03.08 17:00 2 7 Kokkonen, Vili  7 vs 6  Bjorkmann, Emil   -
  02 03.08 17:00 3 75 Herranen, Arttu  70 vs 41  Flage, Gard Eiken   -
Match-003 03.08 17:00 0 2 Croatia  0 vs 2  Poland  -
  03 03.08 17:00 4 6 Galic, Ivan  0 vs 6  Zielinski, Wiktor  -
  03 03.08 17:00 5 7 Sola, Ante  3 vs 7  Kleinszmit, Konrad  -
  03 03.08 17:00 6 75 Salkic, Karlo  20 vs 48  Muklewicz, Michal   -
Match-004 03.08 17:00 0 2 Bulgaria  0 vs 2  Germany  -
  04 03.08 17:00 7 6 Zhelev, Nikolay  3 vs 4  Schmitt, Johannes   -
  04 03.08 17:00 8 7 Tiklev, Dilian  6 vs 7  Georgopoulos, Nicolas  -
  04 03.08 17:00 9 75 Dvash, Ben  15 vs 75  Hofmann, Patrick  -
Match-005 03.08 17:00 0 2 Russia  2 vs 0  Italy   -
  05 03.08 17:00 10 6 Safiullin, Marsel  5 vs 2  Amendola, Federico   -
  05 03.08 17:00 11 7 Gorst, Fedor  7 vs 2  Prosdocimo, Paolo   -
  05 03.08 17:00 12 75 Dudanetc, Maksim  75 vs 12  Buratelli, Alberto   -
Match-006 03.08 17:00 0 2 Switzerland  1 vs 2  Austria  -
  06 03.08 17:00 13 6 Volery, Sandro  0 vs 6  Resch, Daniel  -
  06 03.08 17:00 14 7 Schneider, Michael  7 vs 4  Ljubuncic, Ajdin   -
  06 03.08 17:00 15 75 Todic, Adrijan  74 vs 75  Winkler, Marion  -
Match-007 03.08 17:00 0 2 Denmark  1 vs 2  Czech Republic  -
  07 03.08 17:00 16 6 Munk, Silje  3 vs 6  Zajicek, Tomas  -
  07 03.08 17:00 17 7 Bonnelykke, Andreas  4 vs 7  Divis, Jan  -
  07 03.08 17:00 18 75 Krause, Mickey  75 vs 59  Gulik, Michael   -
Match-008 03.08 17:00 0 2 Belgium  0 vs 2  North Cyprus  -
  08 03.08 17:00 20 6 Makelberge, Robin  2 vs 6  Sanlisoy, Osman  -
  08 03.08 17:00 21 7 Vancoppenolle, Aaron  3 vs 7  Burcu, Aykin  -
  08 03.08 17:00 22 75 Makelberge, Kevin  36 vs 44  Alnar, Mustafa   -

Pupils Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 05.08 17:00 0 2 Netherlands  3 vs 0  Finland   -
  09 05.08 17:00 10 6 van Lierop, Jan  6 vs 4  Oksala, Nooa   -
  09 05.08 17:00 11 7 Persad, Kaylash  7 vs 5  Kokkonen, Vili   -
  09 05.08 17:00 12 75 Ledoux, Cyriel  75 vs 52  Herranen, Arttu   -
Match-010 05.08 17:00 0 2 Poland  2 vs 1  Germany   -
  10 05.08 17:00 5 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 4  Schmitt, Johannes   -
  10 05.08 17:00 6 7 Muklewicz, Michal  7 vs 6  Georgopoulos, Nicolas   -
  10 05.08 17:00 4 75 Maciol, Daniel  38 vs 75  Hofmann, Patrick  -
Match-011 05.08 17:00 0 2 Russia  2 vs 0  Austria   -
  11 05.08 17:00 7 6 Safiullin, Marsel  1 vs 3  Resch, Daniel   -
  11 05.08 17:00 8 7 Gorst, Fedor  7 vs 0  Ljubuncic, Ajdin   -
  11 05.08 17:00 9 75 Dudanetc, Maksim  75 vs -2  Winkler, Marion   -
Match-012 05.08 17:00 0 2 Czech Republic  1 vs 2  North Cyprus  -
  12 05.08 17:00 16 6 Gulik, Michael  0 vs 6  Sanlisoy, Osman  -
  12 05.08 17:00 17 7 Divis, Jan  7 vs 1  Burcu, Aykin   -
  12 05.08 17:00 18 75 Zajicek, Tomas  29 vs 75  Alnar, Mustafa  -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 - - - 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Norway  -
  13 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-014 05.08 20:15 0 2 Croatia  2 vs 1  Bulgaria   -
  14 05.08 20:15 20 6 Salkic, Karlo  6 vs 5  Dvash, Ben   -
  14 05.08 20:15 21 7 Galic, Ivan  3 vs 7  Zhelev, Nikolay  -
  14 05.08 20:15 22 75 Sola, Ante  75 vs 47  Valchev, Mario   -
Match-015 05.08 20:15 0 2 Italy  0 vs 3  Switzerland  -
  15 05.08 20:15 1 6 Prosdocimo, Paolo  4 vs 6  Todic, Adrijan  -
  15 05.08 20:15 2 7 Percoco, Marco  1 vs 7  Schneider, Michael  -
  15 05.08 20:15 3 75 Amendola, Federico  30 vs 75  Kupper, Sandro  -
Match-016 05.08 20:15 0 2 Denmark  0 vs 2  Belgium  -
  16 05.08 20:15 4 6 Munk, Silje  1 vs 6  Vancoppenolle, Aaron  -
  16 05.08 20:15 5 7 Bonnelykke, Andreas  4 vs 7  Makelberge, Robin  -
  16 05.08 20:15 6 75 Krause, Mickey  18 vs 66  Makelberge, Kevin   -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-017 07.08 18:15 0 2 Norway  2 vs 1  Czech Republic   -
  17 07.08 18:15 1 6 Bjorkmann, Emil  6 vs 3  Gulik, Michael   -
  17 07.08 18:15 2 7 Raheem, Sajid  5 vs 7  Divis, Jan  -
  17 07.08 18:15 3 75 Eisajan, Elkhem  75 vs 39  Zajicek, Tomas   -
Match-018 07.08 18:15 0 2 Croatia  0 vs 2  Austria  -
  18 07.08 18:15 4 6 Salkic, Karlo  4 vs 3  Winkler, Marion   -
  18 07.08 18:15 5 7 Galic, Ivan  4 vs 7  Ljubuncic, Ajdin  -
  18 07.08 18:15 6 75 Sola, Ante  31 vs 75  Resch, Daniel  -
Match-019 07.08 18:15 0 2 Switzerland  1 vs 2  Germany  -
  19 07.08 18:15 7 6 Todic, Adrijan  4 vs 6  Hofmann, Patrick  -
  19 07.08 18:15 8 7 Schneider, Michael  7 vs 2  Georgopoulos, Nicolas   -
  19 07.08 18:15 9 75 Kupper, Sandro  17 vs 75  Schmitt, Johannes  -
Match-020 07.08 18:15 0 2 Belgium  0 vs 2  Finland  -
  20 07.08 18:15 10 6 Vancoppenolle, Aaron  1 vs 6  Oksala, Nooa  -
  20 07.08 18:15 11 7 Makelberge, Robin  3 vs 7  Kokkonen, Vili  -
  20 07.08 18:15 12 75 Makelberge, Kevin  19 vs 36  Herranen, Arttu   -

Pupils Teams Stage :  1 - Quarter Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-021 07.08 20:00 0 2 Netherlands  1 vs 2  Germany  -
  21 07.08 20:00 3 6 van Lierop, Jan  4 vs 6  Schmitt, Johannes  -
  21 07.08 20:00 1 7 Persad, Kaylash  2 vs 7  Georgopoulos, Nicolas  -
  21 07.08 20:00 2 75 Ledoux, Cyriel  75 vs 32  Hofmann, Patrick   -
Match-022 07.08 20:00 0 2 Poland  2 vs 0  Finland   -
  22 07.08 20:00 8 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 2  Oksala, Nooa   -
  22 07.08 20:00 9 7 Muklewicz, Michal  4 vs 6  Kokkonen, Vili   -
  22 07.08 20:00 7 75 Maciol, Daniel  75 vs 3  Herranen, Arttu   -
Match-023 07.08 20:00 0 2 Russia  2 vs 0  Norway   -
  23 07.08 20:00 14 6 Safiullin, Marsel  5 vs 2  Bjorkmann, Emil   -
  23 07.08 20:00 15 7 Gorst, Fedor  7 vs 2  Eisajan, Elkhem   -
  23 07.08 20:00 13 75 Dudanetc, Maksim  75 vs 9  Flage, Gard Eiken   -
Match-024 07.08 20:00 0 2 North Cyprus  0 vs 2  Austria  -
  24 07.08 20:00 17 6 Sanlisoy, Osman  4 vs 2  Winkler, Marion   -
  24 07.08 20:00 18 7 Burcu, Aykin  1 vs 7  Ljubuncic, Ajdin  -
  24 07.08 20:00 16 75 Alnar, Mustafa  15 vs 75  Resch, Daniel  -

Pupils Teams Stage :  1 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-025 08.08 14:00 0 2 Germany  0 vs 2  Poland  -
  25 08.08 14:00 10 6 Schmitt, Johannes  4 vs 4  Zielinski, Wiktor   -
  25 08.08 14:00 11 7 Georgopoulos, Nicolas  1 vs 7  Muklewicz, Michal  -
  25 08.08 14:00 12 75 Hofmann, Patrick  32 vs 75  Maciol, Daniel  -
Match-026 08.08 14:00 0 2 Russia  2 vs 0  Austria   -
  26 08.08 14:00 15 6 Safiullin, Marsel  5 vs 4  Ljubuncic, Ajdin   -
  26 08.08 14:00 16 7 Gorst, Fedor  7 vs 3  Resch, Daniel   -
  26 08.08 14:00 17 75 Dudanetc, Maksim  75 vs 1  Winkler, Marion   -

Pupils Teams Stage :  1 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-027 08.08 16:00 0 2 Poland  2 vs 1  Russia   -
  27 08.08 16:00 2 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 2  Safiullin, Marsel   -
  27 08.08 16:00 1 7 Muklewicz, Michal  4 vs 7  Gorst, Fedor  -
  27 08.08 16:00 3 75 Maciol, Daniel  75 vs 62  Dudanetc, Maksim   -