Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1
All 1 WQ L1 LQ QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Juniors Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 - - 0 2 Germany  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  01 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 8   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 100   - 0 vs 0 -   -
Match-002 23.07 09:00 0 2 Lithuania  2 vs 1  Netherlands   -
  02 23.07 09:00 11 7 Zadeikis,Kestutis  7 vs 1  Marcic, Leroy   -
  02 23.07 09:00 10 8 Labutis, Pijus  8 vs 4  Ledoux, Cyriel   -
  02 23.07 09:00 - 100 Walk-Over  - 0 vs 0  File, Sandrino  -
Match-003 23.07 09:00 0 2 Russia  2 vs 0  Luxembourg   -
  03 23.07 09:00 14 7 Safiullin, Marsel  4 vs 0  Van der Weken, Louis   -
  03 23.07 09:00 13 8 Solodskii, Andrey  8 vs 2  Schiltz, Philippe   -
  03 23.07 09:00 - 100 Lutsker, Sergey  0 vs 0 -  Walk-Over  -
Match-004 23.07 09:00 0 2 Poland  3 vs 0  Czech Republic   -
  04 23.07 09:00 2 7 Muklewicz, Michal  7 vs 3  Nechvile, Josef   -
  04 23.07 09:00 1 8 Kleinszmit, Konrad  8 vs 4  Hajsman, Ladislav   -
  04 23.07 09:00 3 100 Cwikla, Krystian  100 vs 26  Brancusky, Petr   -
Match-005 23.07 09:00 0 2 Belgium  1 vs 2  North Cyprus  -
  05 23.07 09:00 5 7 Khodjaeva, Diana  7 vs 3  Soykara, Berk   -
  05 23.07 09:00 4 8 Vancoppenolle, Aaron  1 vs 8  Soezgen, Mehmetali  -
  05 23.07 09:00 6 100 Makelberge, Kevin  73 vs 100  Dogu, Dogukan  -
Match-006 23.07 09:00 0 2 Norway  1 vs 2  Switzerland  -
  06 23.07 09:00 8 7 Eisajan, Elkhem  5 vs 7  Kupper, Sandro  -
  06 23.07 09:00 7 8 Flage, Jardar Elken  8 vs 2  Todic, Adrijan   -
  06 23.07 09:00 9 100 Gangflot, Jonas  42 vs 100  Schneider, Michael  -
Match-007 23.07 09:00 0 2 Finland  1 vs 2  Belarus  -
  07 23.07 09:00 17 7 Vartia, Joonas  5 vs 7  Sereda, Timofey  -
  07 23.07 09:00 16 8 Matikainen, Casper  8 vs 2  Fefilava, Marharyta   -
  07 23.07 09:00 18 100 Oksala, Jouka  99 vs 100  Les, Vladislav  -
Match-008 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Austria  -
  08 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  08 - - - 8   - 0 vs 0 -   -
  08 - - - 100   - 0 vs 0 -   -

Juniors Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 23.07 10:45 0 2 Germany  3 vs 0  Lithuania   -
  09 23.07 10:45 23 7 Wahl, Raphael  7 vs 2  Labutis, Pijus   -
  09 23.07 10:45 22 8 Bruckmann, Pascal  8 vs 4  Zadeikis,Kestutis   -
  09 23.07 10:45 24 100 Schmitt, Jannik  0 vs 0 -  Walk-Over  -
Match-010 23.07 10:45 0 2 Russia  1 vs 2  Poland  -
  10 23.07 10:45 2 7 Safiullin, Marsel  3 vs 7  Muklewicz, Michal  -
  10 23.07 10:45 1 8 Lutsker, Sergey  5 vs 8  Kleinszmit, Konrad  -
  10 23.07 10:45 3 100 Dudanets, Maksim  100 vs 52  Cwikla, Krystian   -
Match-011 23.07 10:45 0 2 North Cyprus  1 vs 2  Switzerland  -
  11 23.07 10:45 23 7 Soezgen, Mehmetali  7 vs 3  Schneider, Michael   -
  11 23.07 10:45 22 8 Soykara, Berk  7 vs 8  Kupper, Sandro  -
  11 23.07 10:45 24 100 Dogu, Dogukan  43 vs 100  Todic, Adrijan  -
Match-012 23.07 10:45 0 2 Belarus  0 vs 2  Austria  -
  12 23.07 10:45 14 7 Sereda, Timofey  1 vs 7  Guttenberger, Daniel  -
  12 23.07 10:45 13 8 Fefilava, Marharyta  6 vs 6  Resch, Daniel   -
  12 23.07 10:45 15 100 Les, Vladislav  70 vs 100  Wilfling, Marcel  -

Juniors Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Netherlands  -
  13 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 8   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 100   - 0 vs 0 -   -
Match-014 23.07 10:45 0 2 Luxembourg  0 vs 2  Czech Republic  -
  14 23.07 10:45 20 7 Schiltz, Philippe  1 vs 7  Nechvile, Josef  -
  14 23.07 10:45 19 8 Walk-Over  - 0 vs 0  Hajsman, Ladislav  -
  14 23.07 10:45 - 100 Van der Weken, Louis  48 vs 38  Brancusky, Petr   -
Match-015 23.07 10:45 0 2 Belgium  2 vs 1  Norway   -
  15 23.07 10:45 17 7 Khodjaeva, Diana  7 vs 6  Tveraas, Bjornar   -
  15 23.07 10:45 16 8 Makelberge, Robin  3 vs 8  Flage, Jardar Elken  -
  15 23.07 10:45 18 100 Vancoppenolle, Aaron  100 vs 73  Eisajan, Elkhem   -
Match-016 - - 0 2 Finland  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  16 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  16 - - - 8   - 0 vs 0 -   -
  16 - - - 100   - 0 vs 0 -   -

Juniors Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-017 25.07 10:45 0 2 Netherlands  1 vs 2  Belarus  -
  17 25.07 10:45 2 7 Marcic, Leroy  5 vs 7  Les, Vladislav  -
  17 25.07 10:45 1 8 File, Sandrino  6 vs 8  Fefilava, Marharyta  -
  17 25.07 10:45 3 100 Ledoux, Cyriel  100 vs 16  Sereda, Timofey   -
Match-018 25.07 10:45 0 2 Czech Republic  1 vs 2  North Cyprus  -
  18 25.07 10:45 5 7 Nechvile, Josef  4 vs 7  Soezgen, Mehmetali  -
  18 25.07 10:45 4 8 Hajsman, Ladislav  7 vs 8  Dogu, Dogukan  -
  18 25.07 10:45 6 100 Brancusky, Petr  100 vs 52  Soykara, Berk   -
Match-019 25.07 10:45 0 2 Belgium  0 vs 3  Russia  -
  19 25.07 10:45 11 7 Khodjaeva, Diana  4 vs 7  Safiullin, Marsel  -
  19 25.07 10:45 10 8 Vancoppenolle, Aaron  4 vs 8  Solodskii, Andrey  -
  19 25.07 10:45 12 100 Makelberge, Kevin  45 vs 100  Dudanets, Maksim  -
Match-020 25.07 10:45 0 2 Finland  2 vs 1  Lithuania   -
  20 25.07 10:45 8 7 Matikainen, Casper  7 vs 6  Zadeikis,Kestutis   -
  20 25.07 10:45 7 8 Vartia, Joonas  4 vs 8  Labutis, Pijus  -
  20 25.07 10:45 - 100 Oksala, Jouka  0 vs 0 -  Walk-Over  -

Juniors Teams Stage :  1 - Quarter Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-021 27.07 11:00 0 2 Germany  2 vs 1  North Cyprus   -
  21 27.07 11:00 2 7 Bruckmann, Pascal  4 vs 7  Soezgen, Mehmetali  -
  21 27.07 11:00 1 8 Schmitt, Jannik  8 vs 2  Soykara, Berk   -
  21 27.07 11:00 3 100 Wahl, Raphael  100 vs 69  Dogu, Dogukan   -
Match-022 27.07 11:00 0 2 Poland  1 vs 2  Finland  -
  22 27.07 11:00 5 7 Muklewicz, Michal  7 vs 2  Oksala, Jouka   -
  22 27.07 11:00 4 8 Kleinszmit, Konrad  5 vs 8  Matikainen, Casper  -
  22 27.07 11:00 6 100 Cwikla, Krystian  92 vs 100  Vartia, Joonas  -
Match-023 27.07 11:00 0 2 Switzerland  2 vs 1  Belarus   -
  23 27.07 11:00 20 7 Kupper, Sandro  6 vs 7  Les, Vladislav  -
  23 27.07 11:00 19 8 Schneider, Michael  8 vs 3  Fefilava, Marharyta   -
  23 27.07 11:00 21 100 Todic, Adrijan  100 vs 52  Sereda, Timofey   -
Match-024 27.07 11:00 0 2 Austria  1 vs 2  Russia  -
  24 27.07 11:00 23 7 Guttenberger, Daniel  7 vs 2  Safiullin, Marsel   -
  24 27.07 11:00 22 8 Resch, Daniel  3 vs 8  Lutsker, Sergey  -
  24 27.07 11:00 24 100 Wilfling, Marcel  17 vs 100  Dudanets, Maksim  -

Juniors Teams Stage :  1 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-025 28.07 09:00 0 2 Germany  2 vs 0  Finland   -
  25 28.07 09:00 20 7 Bruckmann, Pascal  7 vs 0  Oksala, Jouka   -
  25 28.07 09:00 19 8 Schmitt, Jannik  6 vs 5  Matikainen, Casper   -
  25 28.07 09:00 21 100 Wahl, Raphael  100 vs 29  Vartia, Joonas   -
Match-026 28.07 09:00 0 2 Switzerland  1 vs 2  Russia  -
  26 28.07 09:00 5 7 Todic, Adrijan  2 vs 7  Safiullin, Marsel  -
  26 28.07 09:00 4 8 Schneider, Michael  8 vs 4  Lutsker, Sergey   -
  26 28.07 09:00 6 100 Kupper, Sandro  31 vs 100  Dudanets, Maksim  -

Juniors Teams Stage :  1 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-027 28.07 11:00 0 2 Germany  2 vs 1  Russia   -
  27 28.07 11:00 2 7 Bruckmann, Pascal  7 vs 6  Safiullin, Marsel   -
  27 28.07 11:00 1 8 Wahl, Raphael  8 vs 7  Lutsker, Sergey   -
  27 28.07 11:00 3 100 Schmitt, Jannik  46 vs 100  Dudanets, Maksim  -