Matches - Draw and Results  

In this section you will find the draw and match results of the various categories and disciplins played during this event of the EPBF. Please select the categorie and disciplin of your choice and filter the matches using the round from tables below.
 Make your selection:
 
8 Ball

9 Ball

10 Ball

Straight

Teams
 Girls     
 Juniors 
 Pupils 
 Filter Matches On - Rounds
   Stage 1
All 1 WQ L1 LQ QF SF F
  Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved Status Round = Approved


Pupils Teams Stage :  1 - Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-001 - - 0 2 Poland  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  01 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  01 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-002 23.07 09:00 0 2 Norway  2 vs 1  Finland   -
  02 23.07 09:00 20 6 Flage, Gard Eiken  5 vs 6  Oksala, Nooa  -
  02 23.07 09:00 19 7 Vural, Hasan Emre  7 vs 3  Herranen, Arttu   -
  02 23.07 09:00 21 75 Raheem, Sajid  75 vs 50  Kuusniemi, Mikko   -
Match-003 - - 0 2 North Cyprus  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  03 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  03 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  03 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-004 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Denmark  -
  04 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  04 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  04 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-005 - - 0 2 Germany  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  05 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  05 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  05 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-006 23.07 09:00 0 2 Italy  2 vs 0  Slovakia   -
  06 23.07 09:00 23 6 Prosdocimo, Paolo  3 vs 2  Lang, Daniel   -
  06 23.07 09:00 22 7 Percoco, Marco  7 vs 5  Mrva, Kristian   -
  06 23.07 09:00 24 75 Amendola, Federico  75 vs 3  Soltys, Michal   -
Match-007 23.07 10:45 0 2 Switzerland  0 vs 3  Netherlands  -
  07 23.07 10:45 11 6 Volery, Sandro  3 vs 6  Haegmans, Joey  -
  07 23.07 10:45 10 7 Stamm, Alessio  5 vs 7  van Lierop, Jan  -
  07 23.07 10:45 12 75 Baetscher, Yannis  39 vs 75  Persad, Kaylash  -
Match-008 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Russia  -
  08 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  08 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  08 - - - 75   - 0 vs 0 -   -

Pupils Teams Stage :  1 - Winners Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-009 25.07 09:00 0 2 Poland  2 vs 0  Norway   -
  09 25.07 09:00 2 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 1  Flage, Gard Eiken   -
  09 25.07 09:00 1 7 Szaszor, Kamil  7 vs 5  Vural, Hasan Emre   -
  09 25.07 09:00 3 75 Maciol, Daniel  65 vs 52  Raheem, Sajid   -
Match-010 25.07 09:00 0 2 North Cyprus  3 vs 0  Denmark   -
  10 25.07 09:00 20 6 Alacam, Bilge  6 vs 1  Krause, Mickey   -
  10 25.07 09:00 19 7 Sanlisoy, Osman  7 vs 2  Bonnelykke, Andreas-Steen   -
  10 25.07 09:00 21 75 Alnar, Mustafa  75 vs 55  Lentz, Christoffer   -
Match-011 25.07 09:00 0 2 Germany  2 vs 0  Italy   -
  11 25.07 09:00 23 6 Hofmann, Patrick  6 vs 2  Prosdocimo, Paolo   -
  11 25.07 09:00 22 7 Hoyh, Hermann  5 vs 2  D Egidio, Giulio   -
  11 25.07 09:00 24 75 Schiller, Kevin  75 vs 23  Amendola, Federico   -
Match-012 25.07 09:00 0 2 Netherlands  2 vs 1  Russia   -
  12 25.07 09:00 5 6 Haegmans, Joey  6 vs 4  Nalogin, Maxim   -
  12 25.07 09:00 4 7 van Lierop, Jan  7 vs 4  Trifonov, Egor   -
  12 25.07 09:00 6 75 Persad, Kaylash  24 vs 75  Gorst, Fedor  -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Round 1 - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-013 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Finland  -
  13 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  13 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-014 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0 -  Walk-Over  -
  14 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  14 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  14 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-015 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Slovakia  -
  15 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  15 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  15 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-016 - - 0 2 Switzerland  0 vs 0 -  Walk-Over  -
  16 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  16 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  16 - - - 75   - 0 vs 0 -   -

Pupils Teams Stage :  1 - Losers Qualification - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-017 25.07 10:45 0 2 Finland  0 vs 2  Russia  -
  17 25.07 10:45 23 6 Oksala, Nooa  5 vs 1  Nalogin, Maxim   -
  17 25.07 10:45 22 7 Herranen, Arttu  2 vs 7  Trifonov, Egor  -
  17 25.07 10:45 24 75 Kuusniemi, Mikko  17 vs 75  Gorst, Fedor  -
Match-018 - - 0 2 Walk-Over  - 0 vs 0  Italy  -
  18 - - - 6   - 0 vs 0 -   -
  18 - - - 7   - 0 vs 0 -   -
  18 - - - 75   - 0 vs 0 -   -
Match-019 25.07 10:45 0 2 Slovakia  2 vs 1  Denmark   -
  19 25.07 10:45 17 6 Lang, Daniel  6 vs 4  Lentz, Christoffer   -
  19 25.07 10:45 16 7 Mrva, Kristian  5 vs 7  Krause, Mickey  -
  19 25.07 10:45 18 75 Malanik, Filip  75 vs 71  Bonnelykke, Andreas-Steen   -
Match-020 25.07 10:45 0 2 Switzerland  0 vs 2  Norway  -
  20 25.07 10:45 20 6 Volery, Sandro  5 vs 6  Flage, Gard Eiken  -
  20 25.07 10:45 19 7 Stamm, Alessio  3 vs 7  Vural, Hasan Emre  -
  20 25.07 10:45 21 75 Baetscher, Yannis  49 vs 74  Raheem, Sajid   -

Pupils Teams Stage :  1 - Quarter Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-021 27.07 09:00 0 2 Poland  2 vs 0  Italy   -
  21 27.07 09:00 23 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 2  Amendola, Federico   -
  21 27.07 09:00 22 7 Szaszor, Kamil  6 vs 6  Prosdocimo, Paolo   -
  21 27.07 09:00 24 75 Maciol, Daniel  75 vs 6  Percoco, Marco   -
Match-022 27.07 09:00 0 2 North Cyprus  2 vs 1  Russia   -
  22 27.07 09:00 20 6 Sanlisoy, Osman  6 vs 5  Trifonov, Egor   -
  22 27.07 09:00 19 7 Alnar, Mustafa  7 vs 3  Nalogin, Maxim   -
  22 27.07 09:00 21 75 Alacam, Bilge  16 vs 75  Gorst, Fedor  -
Match-023 27.07 09:00 0 2 Germany  2 vs 0  Slovakia   -
  23 27.07 09:00 5 6 Hofmann, Patrick  6 vs 2  Lang, Daniel   -
  23 27.07 09:00 4 7 Hoyh, Hermann  5 vs 3  Malanik, Filip   -
  23 27.07 09:00 6 75 Schiller, Kevin  75 vs 28  Soltys, Michal   -
Match-024 27.07 09:00 0 2 Netherlands  2 vs 0  Norway   -
  24 27.07 09:00 2 6 Haegmans, Joey  4 vs 2  Flage, Gard Eiken   -
  24 27.07 09:00 1 7 van Lierop, Jan  7 vs 2  Vural, Hasan Emre   -
  24 27.07 09:00 3 75 Persad, Kaylash  75 vs 29  Raheem, Sajid   -

Pupils Teams Stage :  1 - Semi Finals - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-025 28.07 09:00 0 2 Poland  2 vs 0  North Cyprus   -
  25 28.07 09:00 2 6 Zielinski, Wiktor  6 vs 3  Sanlisoy, Osman   -
  25 28.07 09:00 1 7 Szaszor, Kamil  7 vs 0  Alacam, Bilge   -
  25 28.07 09:00 3 75 Maciol, Daniel  14 vs 45  Alnar, Mustafa   -
Match-026 28.07 09:00 0 2 Germany  2 vs 0  Netherlands   -
  26 28.07 09:00 23 6 Hofmann, Patrick  6 vs 0  Haegmans, Joey   -
  26 28.07 09:00 22 7 Hoyh, Hermann  7 vs 6  van Lierop, Jan   -
  26 28.07 09:00 24 75 Schiller, Kevin  54 vs 71  Persad, Kaylash   -

Pupils Teams Stage :  1 - Final - Race To :  2 - Break :  Alternate
Match Date Time D T RT Match
Match-027 28.07 11:00 0 2 Poland  1 vs 2  Germany  -
  27 28.07 11:00 5 6 Zielinski, Wiktor  5 vs 6  Hofmann, Patrick  -
  27 28.07 11:00 4 7 Szaszor, Kamil  7 vs 1  Hoyh, Hermann   -
  27 28.07 11:00 6 75 Maciol, Daniel  66 vs 75  Schiller, Kevin  -