U23 - Youth 9-Ball EC - 2018 - All Disciplins - Veldhoven - Netherlands U23 - Youth 9-Ball

Stage 1 - Losers Qualif.
Stage 1 - Losers Round 3
Stage 1 - Losers Round 2
Stage 1 - Losers Round 1
Stage 1 - Round 1
Stage 1 - Winners Round 1
Stage 1 - Winners Qualif.
Stage 2 - Quarter Finals
Stage 2 - Semi Finals
Stage 2 - Final
(race to 9)
(race to 9)
(race to 9)
(race to 9)
(race to 9)
(race to 9)
(race to 9)
(race to 9)
(race to 9)
(race to 9)
 
Visit the Dynamic Billard website ...
  Y9-049 - 31.07.2018, 09:30
Huber, Stefan AUT 9
Ledoux, Cyriel NED 4
 Loser= 9
 
Visit the Iwan Simonis website ...
 
Visit the Dynamic Billard website ...
  Y9-050 - 31.07.2018, 09:30
Schiller, Kevin GER 1
Patsura, Vitaliy UKR 9
 Loser= 9
 
Visit the Iwan Simonis website ...
 
Visit the Dynamic Billard website ...
  Y9-051 - 31.07.2018, 09:30
Pecelj, Aleksa SRB 4
Safiullin, Marsel RUS 9
 Loser= 9
 
Visit the Iwan Simonis website ...
 
Visit the Dynamic Billard website ...
  Y9-052 - 31.07.2018, 09:30
Saetre, Matias NOR 9
Lang, Daniel SVK 8
 Loser= 9
 
Visit the Iwan Simonis website ...
 
 
 
 
 
 
  Y9-045 - 30.07.2018, 15:00
Huber, Stefan AUT 9
Da Costa, Tony FRA 3
 Loser= 13
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-046 - 30.07.2018, 15:00
Schiller, Kevin GER 9
Schmitt, Johannes GER 6
 Loser= 13
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-047 - 30.07.2018, 15:00
Valchev, Mario BUL 7
Pecelj, Aleksa SRB 9
 Loser= 13
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-048 - 30.07.2018, 15:00
Saetre, Matias NOR 9
Labutis, Pijus LTU 8
 Loser= 13
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-033 - 30.07.2018, 11:00
Oksala, Nooa FIN 5
Huber, Stefan AUT 9
 Loser= 17
 
 
 
 
  Y9-034 - 30.07.2018, 11:00
Da Costa, Tony FRA 9
Tiklev, Diliyan BUL 3
 Loser= 17
 
 
 
 
  Y9-035 - 30.07.2018, 11:00
Schiller, Kevin GER 9
Dudanets, Maksim RUS 1
 Loser= 17
 
 
 
 
  Y9-036 - 30.07.2018, 11:00
Schmitt, Johannes GER 9
Sanlisoy, Osman TNC 5
 Loser= 17
 
 
 
 
  Y9-037 - 30.07.2018, 11:00
Alacam, Bilge TNC 7
Valchev, Mario BUL 9
 Loser= 17
 
 
 
 
  Y9-038 - 30.07.2018, 11:00
Andersson, Lukas SWE 8
Pecelj, Aleksa SRB 9
 Loser= 17
 
 
 
 
  Y9-039 - 30.07.2018, 11:00
Kupper, Sandro SUI 1
Saetre, Matias NOR 9
 Loser= 17
 
 
 
 
  Y9-040 - 30.07.2018, 11:00
Resch, Daniel AUT 6
Labutis, Pijus LTU 9
 Loser= 17
 
 
 
 
  Y9-025 - 29.07.2018, 10:00
Vyvey, Dylan BEL 7
Oksala, Nooa FIN 9
 Loser= 25
 
 
 
 
  Y9-026 - 29.07.2018, 10:00
Da Costa, Tony FRA 9
Burcu, Aykin TNC 5
 Loser= 25
 
 
 
 
  Y9-027 - 29.07.2018, 10:00
Oksala, Jouka FIN 5
Schiller, Kevin GER 9
 Loser= 25
 
 
 
 
  Y9-028 - 29.07.2018, 10:00
Schmitt, Johannes GER 9
Haegmans, Joey NED 4
 Loser= 25
 
 
 
 
  Y9-029 - 29.07.2018, 10:00
Jemeljanovs, Vadims LAT 5
Alacam, Bilge TNC 9
 Loser= 25
 
 
 
 
  Y9-030 - 29.07.2018, 10:00
Andersson, Lukas SWE 9
Cupkovic, Dejan SRB 5
 Loser= 25
 
 
 
 
  Y9-031 - 29.07.2018, 10:00
Kupper, Sandro SUI 9
Todic, Adrijan SUI 8
 Loser= 25
 
 
 
 
  Y9-032 - 29.07.2018, 10:00
Resch, Daniel AUT 9
Degirmenci, Samet TUR 8
 Loser= 25
 
 
  Y9-001 - 28.07.2018, 12:00
Labutis, Pijus
LTU
9
Vyvey, Dylan
BEL
1
 Loser: Y9-025
  Y9-002 - 28.07.2018, 12:00
Patsura, Vitaliy
UKR
9
Oksala, Nooa
FIN
2
 Loser: Y9-025
  Y9-003 - 28.07.2018, 12:00
Da Costa, Tony
FRA
6
Santos, Samuel
POR
9
 Loser: Y9-026
  Y9-004 - 28.07.2018, 12:00
Saetre, Matias
NOR
9
Burcu, Aykin
TNC
7
 Loser: Y9-026
  Y9-005 - 28.07.2018, 12:00
Ledoux, Cyriel
NED
9
Oksala, Jouka
FIN
3
 Loser: Y9-027
  Y9-006 - 28.07.2018, 12:00
Pecelj, Aleksa
SRB
9
Schiller, Kevin
GER
5
 Loser: Y9-027
  Y9-007 - 28.07.2018, 12:00
Magi, Mark
EST
9
Schmitt, Johannes
GER
3
 Loser: Y9-028
  Y9-008 - 28.07.2018, 12:00
Valchev, Mario
BUL
9
Haegmans, Joey
NED
6
 Loser: Y9-028
  Y9-009 - 28.07.2018, 12:00
Sanlisoy, Osman
TNC
9
Jemeljanovs, Vadims
LAT
7
 Loser: Y9-029
  Y9-010 - 28.07.2018, 12:00
Lang, Daniel
SVK
9
Alacam, Bilge
TNC
5
 Loser: Y9-029
  Y9-011 - 28.07.2018, 12:00
Andersson, Lukas
SWE
4
Spasov, Spasian
BUL
9
 Loser: Y9-030
  Y9-012 - 28.07.2018, 12:00
Dudanets, Maksim
RUS
9
Cupkovic, Dejan
SRB
3
 Loser: Y9-030
  Y9-013 - 28.07.2018, 12:00
Tiklev, Diliyan
BUL
9
Kupper, Sandro
SUI
8
 Loser: Y9-031
  Y9-014 - 28.07.2018, 12:00
Todic, Adrijan
SUI
5
Safiullin, Marsel
RUS
9
 Loser: Y9-031
  Y9-015 - 28.07.2018, 12:00
Resch, Daniel
AUT
4
Huber, Stefan
AUT
9
 Loser: Y9-032
  Y9-016 - 28.07.2018, 12:00
Degirmenci, Samet
TUR
3
Matikainen, Casper
FIN
9
 Loser: Y9-032
 
 
  Y9-017 - 28.07.2018, 20:00
Labutis, Pijus
LTU
6
Patsura, Vitaliy
UKR
9
 Loser: Y9-040
 
 
 
 
  Y9-018 - 28.07.2018, 20:00
Santos, Samuel
POR
9
Saetre, Matias
NOR
6
 Loser: Y9-039
 
 
 
 
  Y9-019 - 28.07.2018, 20:00
Ledoux, Cyriel
NED
9
Pecelj, Aleksa
SRB
6
 Loser: Y9-038
 
 
 
 
  Y9-020 - 28.07.2018, 20:00
Magi, Mark
EST
9
Valchev, Mario
BUL
5
 Loser: Y9-037
 
 
 
 
  Y9-021 - 28.07.2018, 20:00
Sanlisoy, Osman
TNC
7
Lang, Daniel
SVK
9
 Loser: Y9-036
 
 
 
 
  Y9-022 - 28.07.2018, 20:00
Spasov, Spasian
BUL
9
Dudanets, Maksim
RUS
3
 Loser: Y9-035
 
 
 
 
  Y9-023 - 28.07.2018, 20:00
Tiklev, Diliyan
BUL
5
Safiullin, Marsel
RUS
9
 Loser: Y9-034
 
 
 
 
  Y9-024 - 28.07.2018, 20:00
Huber, Stefan
AUT
8
Matikainen, Casper
FIN
9
 Loser: Y9-033
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-041 - 30.07.2018, 13:00
Patsura, Vitaliy UKR 5
Santos, Samuel POR 9
 Loser: Y9-050-B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-042 - 30.07.2018, 13:00
Ledoux, Cyriel NED 6
Magi, Mark EST 9
 Loser: Y9-049-B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-043 - 30.07.2018, 13:00
Lang, Daniel SVK 5
Spasov, Spasian BUL 9
 Loser: Y9-052-B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-044 - 30.07.2018, 13:00
Safiullin, Marsel RUS 3
Matikainen, Casper FIN 9
 Loser: Y9-051-B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-053 - 31.07.2018, 11:30
Santos, Samuel POR 9
Safiullin, Marsel RUS 8
 Loser= 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-054 - 31.07.2018, 11:30
Magi, Mark EST 9
Huber, Stefan AUT 8
 Loser= 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-055 - 31.07.2018, 11:30
Spasov, Spasian BUL 4
Patsura, Vitaliy UKR 9
 Loser= 5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Y9-056 - 31.07.2018, 11:30
Matikainen, Casper FIN 9
Saetre, Matias NOR 2
 Loser= 5
 
 
 
 
 
 
Visit the Kamui website ...
 
 
Visit the Rasson website ...
 
  Y9-057 - 31.07.2018, 14:00
Santos, Samuel POR 9
Magi, Mark EST 8
 Loser= 3
 
Visit the Dynamic Billard website ...
 
 
Visit the Dynamic Billard website ...
Visit the Kamui website ...
 
 
Visit the Rasson website ...
 
  Y9-058 - 31.07.2018, 14:00
Patsura, Vitaliy UKR 9
Matikainen, Casper FIN 8
 Loser= 3
 
Visit the Dynamic Billard website ...
 
 
Visit the Dynamic Billard website ...
Visit the Dynamic Billard website ...
Visit the Dynamic Billard website ...
Visit the Aramith website ...
Visit the Iwan Simonis website ...
Visit the IPB website ...
Visit the Cuetec website ...
  Y9-059 - 31.07.2018, 16:00
Santos, Samuel POR 8
Patsura, Vitaliy UKR 9
 Winner=1 - Loser= 2
Visit the Golden Tulip Jagershorst website ...
Visit the EPBF website ...
Visit the Rasson website ...
Visit the Cuetec website ...
Visit the Billiard Beckmann website ...
Visit the Kamui website ...
Stage 1 - Losers Qualif.
Stage 1 - Losers Round 3
Stage 1 - Losers Round 2
Stage 1 - Losers Round 1
Stage 1 - Round 1
Stage 1 - Winners Round 1
Stage 1 - Winners Qualif.
Stage 2 - Quarter Finals
Stage 2 - Semi Finals
Stage 2 - Final