Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2012 - SLT - Brandenburg - Germany

di, 07 - August - 2012
 Select time session:     all times    09:00    11:00    12:30    15:00    17:00    19:00    day overview 

09:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
19 S10-065 7 Lambrechts, Steve BEL 2 vs 7 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
18 S10-066 7 Pereira, Manuel POR 7 vs 6 TNC  Dogahan, Hakan Approved -
7 S10-067 7 Koso, Ismo FIN 6 vs 7 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
6 S10-068 7 Wirtz, Jos LUX 4 vs 7 FIN  Maatta, Mika Approved -
17 S10-069 7 Andersson, Mikael SWE 1 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
16 S10-070 7 Fritzsch, Thomas GER 4 vs 7 GER  Rogowski, Andreas Approved -
12 S10-071 7 Bazzana, Stefano ITA 5 vs 7 FIN  Taavila, Arto Approved -
10 S10-072 7 Akesson, Peter SWE 5 vs 7 ITA  Margola, Giorgio Approved -
9 S10-073 7 Manojlovic, Sascha SUI 6 vs 7 SWE  Eriksson, Peter Approved -
5 S10-074 7 Silic, Berislav CRO 1 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
4 S10-075 7 Strandhus, Bjorn NOR 3 vs 7 POR  Costa, Paulo Approved -
24 S10-076 7 Movilla, Francisco ESP 4 vs 7 FIN  Korpela, Simo Approved -
23 S10-077 7 Dutler, Hansjoerg LIE 3 vs 7 GER  Willner, Frank Approved -
3 S10-078 7 Espeland, Rune NOR 7 vs 5 GER  Gross, Steffen Approved -
2 S10-079 7 Martini, Alberto ITA 7 vs 6 FIN  Kuivasniemi, Jarmo Approved -
22 S10-080 7 Kofoed, Jan Atle NOR 4 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -

09:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
21 L10-021 5 Wessel, Susanne GER 3 vs 5 GER  Kahl, Katja Approved -
20 L10-022 5 Melief, Manon NED 5 vs 4 SUI  Oeschger, Monika Approved -

11:00 session - round: L3
T NR D RTo Match
20 L10-023 5 Habersaat, Ursula SUI 5 vs 4 CZE  Zalmanova, Ilona Approved -
21 L10-024 5 Thamsen, Wienke GER 5 vs 4 FIN  Tiihonen, Tuija Approved -

11:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
24 S10-081 7 Lundell, Jan SWE 5 vs 7 FIN  Hartikainen, Marko Approved -
23 S10-082 7 Radakovits, Thomas AUT 7 vs 5 ITA  Martini, Alberto Approved -
22 S10-083 7 Plattner, David SUI 7 vs 6 SWE  Eriksson, Peter Approved -
19 S10-084 7 Wirsbitzki, Reiner GER 7 vs 1 GER  Rogowski, Andreas Approved -
18 S10-085 7 Peeters, Rene NED 7 vs 5 POL  Malinowski, Tomasz Approved -
17 S10-086 7 Mueller, Heiko GER 3 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
16 S10-087 7 Creter, Christophe GER 7 vs 5 FIN  Korpela, Simo Approved -
13 S10-088 7 Scheu, Werner AUT 7 vs 5 ITA  Margola, Giorgio Approved -
12 S10-089 7 Worung, Jimmy NED 2 vs 7 FIN  Taavila, Arto Approved -
2 S10-090 7 Ederl, Christian AUT 1 vs 7 GER  Willner, Frank Approved -
3 S10-091 7 Janata, Jan CZE 3 vs 7 AUT  Schernthaner, Johann Approved -
4 S10-092 7 Wack, Ralf GER 4 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
5 S10-093 7 Arnesen, Jan Morten NOR 7 vs 4 POR  Costa, Paulo Approved -
6 S10-094 7 Bucher, Andreas SUI 7 vs 3 NOR  Espeland, Rune Approved -
7 S10-095 7 Thehu, Jesse NED 7 vs 3 FIN  Maatta, Mika Approved -
9 S10-096 7 Zobrekis, Klaus GER 5 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -

12:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
6 L10-025 5 Habersaat, Ursula SUI 1 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
7 L10-026 5 Thamsen, Wienke GER 5 vs 1 SUI  Oeschger, Monika Approved -

12:30 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
13 S10-097 7 Hartikainen, Marko FIN 1 vs 7 AUT  Radakovits, Thomas Approved -
19 S10-098 7 Plattner, David SUI 7 vs 5 GER  Wirsbitzki, Reiner Approved -
5 S10-099 7 Peeters, Rene NED 4 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
24 S10-100 7 Creter, Christophe GER 7 vs 5 AUT  Scheu, Werner Approved -
23 S10-101 7 Taavila, Arto FIN 2 vs 7 GER  Willner, Frank Approved -
22 S10-102 7 Schernthaner, Johann AUT 5 vs 7 AUT  Stark, Michael Approved -
18 S10-103 7 Arnesen, Jan Morten NOR 5 vs 7 SUI  Bucher, Andreas Approved -
21 S10-104 7 Thehu, Jesse NED 0 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
24 S10-105 7 Radakovits, Thomas AUT 7 vs 4 SUI  Plattner, David Approved -
22 S10-106 7 Correia, Henrique POR 7 vs 4 GER  Creter, Christophe Approved -
21 S10-107 7 Willner, Frank GER 7 vs 5 AUT  Stark, Michael Approved -
19 S10-108 7 Bucher, Andreas SUI 3 vs 7 POR  Pereira, Manuel Approved -

17:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
19 L10-027 5 Kahl, Katja GER 3 vs 5 GER  Thamsen, Wienke Approved -
22 L10-028 5 Melief, Manon NED 0 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
24 S10-109 7 Radakovits, Thomas AUT 6 vs 7 POR  Correia, Henrique Approved -
21 S10-110 7 Willner, Frank GER 7 vs 6 POR  Pereira, Manuel Approved -

19:00 session - round: F
T NR D RTo Match
22 L10-029 5 Thamsen, Wienke GER 1 vs 5 GER  Wessel, Susanne Approved -
24 S10-111 7 Correia, Henrique POR 7 vs 5 GER  Willner, Frank Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament