Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2013 - JPGST - Sarajevo - Bosnie

sat, 27 - July - 2013
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:00    16:30    18:30    20:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
20 G10-001 5 Winkler, Marion AUT 5 vs 2 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
15 J10-001 7 Bjelic, Kenan BIH 2 vs 7 NED  Janssen, Guido Approved -
14 J10-003 7 Zhang, Tian SWE 7 vs 2 DEN  Rosenfeldt, Joel Approved -
16 J10-004 7 Amini, Haris NOR 7 vs 1 LTU  Abelkis, Emilis Approved -
13 J10-005 7 Winkler, Michael AUT 3 vs 7 BIH  Muratovic, Alen Approved -
19 J10-006 7 Todorov, Martin BUL 7 vs 5 BLR  Hapeyeu, Aliaksandr Approved -
12 J10-007 7 Andreuzzi, Nino GER 7 vs 3 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
17 G10-008 5 Meyer, Janika LUX 0 vs 5 RUS  Karkavina, Ksenia Approved -
11 J10-008 7 Sokolow, Stanislav RUS 7 vs 4 NED  De Ruyter, Tim Approved -
10 J10-009 7 Swoboda, Leon AUT 2 vs 7 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
18 J10-011 7 Papp, Gergely HUN 6 vs 7 POL  Batkowski, Sebastian Approved -
9 J10-012 7 Ferreira, Americo POR 7 vs 4 BUL  Zlatev, Anton Approved -
7 J10-013 7 Ibric, Azur BIH 7 vs 2 HUN  Szukics, Martin Approved -
8 J10-014 7 Oegaard, Mikael NOR 7 vs 1 HUN  Horvath, Otto Approved -
6 J10-016 7 Bartol, Roberto CRO 7 vs 1 CRO  Vukojevic, Borna Approved -

10:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
2 P10-002 6 Oksala, Nooa FIN 6 vs 3 CZE  Vondrak, Jakub Approved -
3 P10-003 6 Sanlisoy, Osman TNC 6 vs 2 SUI  Kocamaz, Toraman Approved -
4 P10-004 6 Prosdocimo, Paolo ITA 6 vs 4 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
5 P10-006 6 Kokkonen, Vili FIN 1 vs 6 CZE  Nechvile, Josef Approved -
1 P10-007 6 van Lierop, Jan NED 6 vs 2 BEL  Makelberge, Robin Approved -
6 P10-010 6 Sozgen, Mehmetali TNC 6 vs 1 ITA  Buratelli, Alberto Approved -
7 P10-011 6 Kaylash, Persad NED 6 vs 5 POL  Maciol, Daniel Approved -
8 P10-014 6 Rudenko, Nikita UKR 4 vs 6 RUS  Lutsker, Sergey Approved -
19 P10-015 6 Grabnar, Matic SLO 1 vs 6 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
18 P10-018 6 Safiullin, Marsel RUS 4 vs 6 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
17 P10-019 6 Dvash, Ben BUL 3 vs 6 SUI  Kupper, Sandro Approved -
15 P10-020 6 Vartia, Joonas FIN 2 vs 6 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -
14 P10-022 6 Zajicek, Tomas CZE 3 vs 6 BLR  Les, Vladislav Approved -
13 P10-023 6 Micic, Nemania BIH 2 vs 6 BEL  Makelberge, Kevin Approved -
12 P10-026 6 Jusic, Rijad BIH 0 vs 6 POL  Szaszor, Kamil Approved -
16 P10-027 6 Hofmann, Patrick GER 5 vs 6 NOR  Eisajan, Elkem Approved -
10 P10-029 6 Cwikla, Krystian POL 6 vs 0 LUX  Wetzel, Jo Approved -
20 P10-030 6 Labutis, Pijus LTU 3 vs 6 POR  Santos, Samuel Approved -
9 P10-031 6 Szentimrei, Kristof HUN 1 vs 6 AUT  Kapeller, Manuel Approved -

12:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
20 P10-033 6 Filler, Joshua GER 6 vs 1 FIN  Oksala, Nooa Approved -
2 P10-034 6 Sanlisoy, Osman TNC 1 vs 6 ITA  Prosdocimo, Paolo Approved -
6 P10-035 6 Zhelev, Nikolay BUL 2 vs 6 CZE  Nechvile, Josef Approved -
19 P10-036 6 van Lierop, Jan NED 6 vs 3 NOR  Flage, Jardar Elken Approved -
7 P10-037 6 Van der Weken, Louis LUX 1 vs 6 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
18 P10-038 6 Kaylash, Persad BIH 4 vs 6 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
11 P10-039 6 Kavalnis, Remigijus LTU 2 vs 6 RUS  Lutsker, Sergey Approved -
12 P10-040 6 Szolnoki, Oliver HUN 4 vs 6 GER  Salim-Giasar, Can Approved -
14 P10-041 6 Patsura, Vitaliy UKR 6 vs 2 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
16 P10-042 6 Kupper, Sandro SUI 0 vs 6 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -
17 P10-043 6 Schneider, Michael SUI 6 vs 2 BLR  Les, Vladislav Approved -
13 P10-044 6 Makelberge, Kevin BEL 3 vs 6 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -

12:00 session - round: WQ
T NR D RTo Match
8 J10-017 7 Bongers, Tobias GER 7 vs 3 NED  Janssen, Guido Approved -
10 J10-018 7 Huttunen, Jesse Waltteri FIN 7 vs 1 POR  Soares, Diogo Approved -
5 J10-019 7 Schneider, Daniel SUI 5 vs 7 SWE  Zhang, Tian Approved -
3 J10-020 7 Amini, Haris NOR 3 vs 7 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
9 J10-021 7 Berardi, Jeremy LUX 0 vs 7 BIH  Muratovic, Alen Approved -
15 J10-022 7 Todorov, Martin BUL 7 vs 6 FIN  Renard, Alex Approved -
4 J10-023 7 Gutjahr, Ricardo GER 7 vs 6 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
1 J10-024 7 Sokolow, Stanislav RUS 7 vs 5 BLR  Papizh, Vadim Approved -

13:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
3 P10-050 6 Kocamaz, Toraman SUI 2 vs 6 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
5 P10-058 6 Dvash, Ben BUL 6 vs 4 FIN  Vartia, Joonas Approved -
2 P10-063 6 Wetzel, Jo LUX 2 vs 6 LTU  Labutis, Pijus Approved -

13:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
20 G10-009 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 1 AUT  Winkler, Marion Approved -
19 G10-010 5 Fefilava, Marharyta BLR 2 vs 5 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
18 G10-011 5 Tkach, Kristina RUS 5 vs 3 RUS  Fatihova, Dina Approved -
17 G10-012 5 Siranchuk, Darya UKR 1 vs 5 GER  Hammer, Sabrina Approved -
8 P10-045 6 Zadeikis,Kestutis LTU 6 vs 3 POL  Szaszor, Kamil Approved -
7 P10-046 6 Eisajan, Elkem NOR 5 vs 6 ITA  Amendola, Federico Approved -
6 P10-047 6 Cwikla, Krystian POL 6 vs 1 POR  Santos, Samuel Approved -
4 P10-048 6 Kapeller, Manuel AUT 4 vs 6 DEN  Madsen, Andreas Approved -

13:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
1 J10-025 7 Alnar, Huseyin TNC 2 vs 7 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
13 J10-026 7 Ferreira, Kevin LUX 2 vs 7 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
14 J10-027 7 Witkowski, Maciej POL 7 vs 6 POL  Batkowski, Sebastian Approved -
16 J10-028 7 Ferreira, Americo POR 5 vs 7 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -
12 J10-029 7 Virrankoski, Aapo FIN 7 vs 3 BIH  Ibric, Azur Approved -
11 J10-030 7 Oegaard, Mikael NOR 7 vs 3 AUT  Schober, Clemens Approved -
10 J10-031 7 Spasov, Spasian BUL 7 vs 4 POL  Kaczmarek, Pawel Approved -
9 J10-032 7 Bartol, Roberto CRO 7 vs 2 SLO  Kragolnik, Denis Approved -

15:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
5 J10-033 7 Bjelic, Kenan BIH 0 vs 7 SLO  Kragolnik, Denis Approved -
10 J10-035 7 Rosenfeldt, Joel DEN 2 vs 7 AUT  Schober, Clemens Approved -
3 J10-036 7 Abelkis, Emilis LTU 7 vs 3 BIH  Ibric, Azur Approved -
12 J10-037 7 Winkler, Michael AUT 5 vs 7 POR  Ferreira, Americo Approved -
13 J10-038 7 Hapeyeu, Aliaksandr BLR 2 vs 7 POL  Batkowski, Sebastian Approved -
9 J10-039 7 Gradisnik, Klemen SLO 7 vs 4 LUX  Ferreira, Kevin Approved -
14 J10-040 7 De Ruyter, Tim NED 7 vs 4 TNC  Alnar, Huseyin Approved -
8 J10-041 7 Swoboda, Leon AUT 7 vs 1 BLR  Papizh, Vadim Approved -
6 J10-043 7 Papp, Gergely HUN 0 vs 7 FIN  Renard, Alex Approved -
2 J10-044 7 Zlatev, Anton BUL 3 vs 7 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
18 J10-045 7 Szukics, Martin HUN 3 vs 7 NOR  Amini, Haris Approved -
19 J10-046 7 Horvath, Otto HUN 7 vs 6 SUI  Schneider, Daniel Approved -
20 J10-048 7 Vukojevic, Borna CRO 7 vs 3 NED  Janssen, Guido Approved -

15:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
17 G10-013 5 Ivanovskaia, Veronika GER 5 vs 3 FIN  Virtanen, Janna Approved -
16 G10-014 5 Seichter, Nathalie NED 5 vs 3 LUX  Overeem, Roxanne Approved -
15 G10-015 5 Polovinchuk, Kateryna UKR 5 vs 1 GER  Hoelzer, Laura-Christina Approved -
11 G10-016 5 Karkavina, Ksenia RUS 1 vs 5 SLO  Gradisnik, Ana Approved -

16:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
11 PS-037 75 Cwikla, Krystian POL 75 vs 15 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -
16 PS-038 75 Eisajan, Elkem NOR 61 vs 75 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
13 PS-039 75 Lutsker, Sergey RUS 75 vs 64 GER  Zuewert, Florian Approved -
20 PS-040 75 Filler, Joshua GER 75 vs 29 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -
17 JS-073 100 Andreuzzi, Nino GER 100 vs 44 FIN  Virrankoski, Aapo Approved -
19 JS-074 100 Mehmetcik, Berk TNC 95 vs 100 POL  Batkowski, Sebastian Approved -
18 JS-075 100 Heimsjoe, Audun Risan NOR 100 vs 15 POL  Kaczmarek, Pawel Approved -
15 JS-076 100 Bongers, Tobias GER 100 vs 41 GER  Hagen, Sven Approved -

18:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
19 PS-041 75 Cwikla, Krystian POL 75 vs 41 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
18 PS-042 75 Lutsker, Sergey RUS 53 vs 75 GER  Filler, Joshua Approved -
20 JS-077 100 Andreuzzi, Nino GER 22 vs 100 POL  Batkowski, Sebastian Approved -
14 JS-078 100 Heimsjoe, Audun Risan NOR 42 vs 100 GER  Bongers, Tobias Approved -

20:30 session - round: F
T NR D RTo Match
20 PS-043 75 Cwikla, Krystian POL 43 vs 75 GER  Filler, Joshua Approved -
18 JS-079 100 Batkowski, Sebastian POL 100 vs 85 GER  Bongers, Tobias Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament