Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2013 - JPGST - Sarajevo - Bosnie

sun, 28 - July - 2013
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:15    16:45    18:30    20:15    day overview 

09:00 session - round: L2
T NR D RTo Match
17 P10-065 6 Vondrak, Jakub CZE 0 vs 6 AUT  Kapeller, Manuel Approved -
16 P10-066 6 Zielinski, Wiktor POL 6 vs 2 POR  Santos, Samuel Approved -
15 P10-067 6 Kokkonen, Vili FIN 1 vs 6 NOR  Eisajan, Elkem Approved -
14 P10-068 6 Makelberge, Robin BEL 4 vs 6 POL  Szaszor, Kamil Approved -
20 P10-069 6 Buratelli, Alberto ITA 1 vs 6 BEL  Makelberge, Kevin Approved -
13 P10-070 6 Maciol, Daniel POL 6 vs 1 BLR  Les, Vladislav Approved -
19 P10-071 6 Rudenko, Nikita UKR 6 vs 5 SUI  Kupper, Sandro Approved -
12 P10-072 6 Grabnar, Matic SLO 6 vs 5 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
11 P10-073 6 Safiullin, Marsel RUS 3 vs 6 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
10 P10-074 6 Dvash, Ben BUL 1 vs 6 LTU  Kavalnis, Remigijus Approved -
8 P10-075 6 Zajicek, Tomas CZE 3 vs 6 NED  Kaylash, Persad Approved -
18 P10-076 6 Micic, Nemania BIH 6 vs 1 LUX  Van der Weken, Louis Approved -
9 P10-077 6 Jusic, Rijad BIH 1 vs 6 NOR  Flage, Jardar Elken Approved -
7 P10-078 6 Hofmann, Patrick GER 6 vs 2 BUL  Zhelev, Nikolay Approved -
6 P10-079 6 Labutis, Pijus LTU 6 vs 1 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
5 P10-080 6 Szentimrei, Kristof HUN 3 vs 6 FIN  Oksala, Nooa Approved -

10:30 session - round: L1
T NR D RTo Match
1 G10-017 5 Khodjaeva, Diana BEL 5 vs 4 RUS  Karkavina, Ksenia Approved -
2 G10-024 5 Meyer, Janika LUX 1 vs 5 AUT  Winkler, Marion Approved -

10:30 session - round: L3
T NR D RTo Match
6 P10-089 6 Kapeller, Manuel AUT 3 vs 6 POL  Zielinski, Wiktor Approved -
18 P10-090 6 Eisajan, Elkem NOR 4 vs 6 POL  Szaszor, Kamil Approved -
20 P10-091 6 Makelberge, Kevin BEL 1 vs 6 POL  Maciol, Daniel Approved -
7 P10-092 6 Rudenko, Nikita UKR 2 vs 6 SLO  Grabnar, Matic Approved -
12 P10-093 6 Szolnoki, Oliver HUN 6 vs 0 LTU  Kavalnis, Remigijus Approved -
11 P10-094 6 Kaylash, Persad NED 6 vs 3 BIH  Micic, Nemania Approved -
19 P10-095 6 Flage, Jardar Elken NOR 5 vs 6 GER  Hofmann, Patrick Approved -
10 P10-096 6 Labutis, Pijus LTU 6 vs 2 FIN  Oksala, Nooa Approved -

10:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
3 P10-081 6 Filler, Joshua GER 6 vs 1 ITA  Prosdocimo, Paolo Approved -
4 P10-082 6 Nechvile, Josef CZE 1 vs 6 NED  van Lierop, Jan Approved -
5 P10-083 6 Sozgen, Mehmetali BIH 2 vs 6 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
13 P10-084 6 Lutsker, Sergey RUS 6 vs 5 GER  Salim-Giasar, Can Approved -
14 P10-085 6 Patsura, Vitaliy UKR 6 vs 1 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -
15 P10-086 6 Schneider, Michael SUI 5 vs 6 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -
16 P10-087 6 Zadeikis,Kestutis LTU 4 vs 6 ITA  Amendola, Federico Approved -
17 P10-088 6 Cwikla, Krystian POL 6 vs 5 DEN  Madsen, Andreas Approved -

12:00 session - round: SE-32
T NR D RTo Match
17 J10-049 7 Bongers, Tobias GER 7 vs 2 POR  Soares, Diogo Approved -
2 J10-050 7 Huttunen, Jesse Waltteri FIN 7 vs 5 NED  De Ruyter, Tim Approved -
20 J10-051 7 Zhang, Tian SWE 7 vs 3 POL  Batkowski, Sebastian Approved -
11 J10-052 7 Seroshtan, Andrey RUS 7 vs 4 LTU  Abelkis, Emilis Approved -
18 J10-053 7 Muratovic, Alen BIH 7 vs 6 HUN  Horvath, Otto Approved -
3 J10-054 7 Todorov, Martin BUL 4 vs 7 CRO  Vukojevic, Borna Approved -
15 J10-055 7 Gutjahr, Ricardo GER 7 vs 5 POR  Ferreira, Americo Approved -
14 J10-056 7 Sokolow, Stanislav RUS 5 vs 7 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
13 J10-057 7 Tangudd, Daniel SWE 7 vs 3 AUT  Swoboda, Leon Approved -
12 J10-058 7 Mehmetcik, Berk TNC 7 vs 5 FIN  Renard, Alex Approved -
19 J10-059 7 Witkowski, Maciej POL 7 vs 2 SLO  Kragolnik, Denis Approved -
9 J10-060 7 Heimsjoe, Audun Risan NOR 7 vs 4 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
8 J10-061 7 Virrankoski, Aapo FIN 6 vs 7 AUT  Schober, Clemens Approved -
4 J10-062 7 Oegaard, Mikael NOR 7 vs 6 POL  Kaczmarek, Pawel Approved -
10 J10-063 7 Spasov, Spasian BUL 7 vs 5 NOR  Amini, Haris Approved -
7 J10-064 7 Bartol, Roberto CRO 7 vs 1 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -

13:30 session - round: L2
T NR D RTo Match
15 G10-029 5 Khodjaeva, Diana BEL 5 vs 2 GER  Hoelzer, Laura-Christina Approved -
14 G10-030 5 Overeem, Roxanne LUX 5 vs 4 FIN  Virtanen, Janna Approved -
13 G10-031 5 Siranchuk, Darya UKR 2 vs 5 RUS  Fatihova, Dina Approved -
12 G10-032 5 Fefilava, Marharyta BLR 4 vs 5 AUT  Winkler, Marion Approved -

13:30 session - round: LQ
T NR D RTo Match
19 P10-097 6 Zielinski, Wiktor POL 1 vs 6 GER  Salim-Giasar, Can Approved -
2 P10-098 6 Szaszor, Kamil POL 6 vs 3 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
1 P10-099 6 Maciol, Daniel POL 6 vs 1 CZE  Nechvile, Josef Approved -
5 P10-100 6 Grabnar, Matic SLO 6 vs 5 ITA  Prosdocimo, Paolo Approved -
6 P10-101 6 Szolnoki, Oliver HUN 6 vs 5 DEN  Madsen, Andreas Approved -
7 P10-102 6 Kaylash, Persad NED 6 vs 5 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -
11 P10-103 6 Hofmann, Patrick GER 6 vs 1 SUI  Schneider, Michael Approved -
3 P10-104 6 Labutis, Pijus LTU 0 vs 6 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -

13:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
20 G10-025 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 3 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
17 G10-026 5 Tkach, Kristina RUS 5 vs 2 GER  Hammer, Sabrina Approved -
4 G10-027 5 Ivanovskaia, Veronika GER 5 vs 2 NED  Seichter, Nathalie Approved -
16 G10-028 5 Polovinchuk, Kateryna UKR 2 vs 5 SLO  Gradisnik, Ana Approved -

15:15 session - round: LQ
T NR D RTo Match
18 G10-033 5 Khodjaeva, Diana BEL 4 vs 5 GER  Hammer, Sabrina Approved -
14 G10-034 5 Overeem, Roxanne LUX 1 vs 5 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
8 G10-035 5 Fatihova, Dina RUS 2 vs 5 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
3 G10-036 5 Winkler, Marion AUT 0 vs 5 NED  Seichter, Nathalie Approved -

15:15 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
17 J10-065 7 Bongers, Tobias GER 7 vs 3 FIN  Huttunen, Jesse Waltteri Approved -
16 J10-066 7 Zhang, Tian SWE 7 vs 6 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
9 J10-067 7 Muratovic, Alen BIH 7 vs 2 CRO  Vukojevic, Borna Approved -
15 J10-068 7 Gutjahr, Ricardo GER 4 vs 7 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
20 J10-069 7 Tangudd, Daniel SWE 7 vs 6 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
19 J10-070 7 Witkowski, Maciej POL 7 vs 2 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -
13 J10-071 7 Schober, Clemens AUT 7 vs 6 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
10 J10-072 7 Spasov, Spasian BUL 7 vs 3 CRO  Bartol, Roberto Approved -
12 P10-105 6 Filler, Joshua GER 6 vs 3 GER  Salim-Giasar, Can Approved -
5 P10-106 6 van Lierop, Jan NED 6 vs 3 SLO  Grabnar, Matic Approved -
4 P10-107 6 Pehlivanovic, Sanjin BIH 2 vs 6 NED  Kaylash, Persad Approved -
2 P10-108 6 Lutsker, Sergey RUS 5 vs 6 POL  Szaszor, Kamil Approved -
1 P10-109 6 Patsura, Vitaliy UKR 6 vs 3 GER  Hofmann, Patrick Approved -
6 P10-110 6 Guttenberger, Daniel AUT 6 vs 5 POL  Maciol, Daniel Approved -
7 P10-111 6 Amendola, Federico ITA 4 vs 6 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
11 P10-112 6 Cwikla, Krystian POL 3 vs 6 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -

16:45 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Austria AUT 2 vs 0 POR  Portugal Approved -
15 JT8-001 7 Schober, Clemens AUT 7 vs 3 POR  Ferreira, Americo Approved -
13 JT9-001 8 Winkler, Michael AUT 8 vs 3 POR  Soares, Diogo Approved -
14 JTS-001 100 Swoboda, Leon AUT 75 vs 44 POR  Santos, Samuel Approved -
0 Match-001 2 Poland POL 2 vs 0 FIN  Finland Approved -
12 PT8-001 6 Zielinski, Wiktor POL 6 vs 0 FIN  Vartia, Joonas Approved -
10 PT9-001 7 Maciol, Daniel POL 7 vs 3 FIN  Oksala, Nooa Approved -
11 PTS-001 75 Cwikla, Krystian POL 38 vs 17 FIN  Oksala, Jouka Approved -
0 Match-002 2 Bosnia and Herzegovina BIH 2 vs 1 CZE  Czech Republic Approved -
9 PT8-002 6 Serifovic, Arman BIH 2 vs 6 CZE  Nechvile, Josef Approved -
7 PT9-002 7 Pehlivanovic, Sanjin BIH 7 vs 2 CZE  Zajicek, Tomas Approved -
8 PTS-002 75 Micic, Nemania BIH 75 vs 67 CZE  Ivanets, Bohdan Approved -
0 Match-003 2 Bulgaria BUL 1 vs 2 AUT  Austria Approved -
6 PT8-003 6 Dvash, Ben BUL 4 vs 6 AUT  Kapeller, Manuel Approved -
4 PT9-003 7 Ignatov, Viktor BUL 5 vs 7 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -
5 PTS-003 75 Zhelev, Nikolay BUL 0 vs 0 -  Walk-Over Approved -
0 Match-004 2 North Cyprus TNC 0 vs 2 RUS  Russia Approved -
3 PT8-004 6 Soykara, Berk TNC 4 vs 3 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -
1 PT9-004 7 Sanlisoy, Osman TNC 3 vs 7 RUS  Safiullin, Marsel Approved -
2 PTS-004 75 Alnar, Mustafa TNC 41 vs 75 RUS  Lutsker, Sergey Approved -
0 Match-008 2 Denmark DEN 0 vs 3 BIH  Bosnia and Herzegovina Approved -
18 JT8-008 7 Rosenfeldt, Joel DEN 6 vs 7 BIH  Ibric, Azur Approved -
20 JT9-008 8 Madsen, Andreas DEN 6 vs 8 BIH  Muratovic, Alen Approved -
19 JTS-008 100 Walk-Over - 0 vs 0 BIH  Babovic, Denil Approved -

18:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-005 2 Norway NOR 0 vs 2 BEL  Belgium Approved -
12 PT8-005 6 Flage, Jardar Elken NOR 2 vs 6 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
10 PT9-005 7 Tveraas, Bjornar BEL 3 vs 7 BEL  Khodjaeva, Kamila Approved -
11 PTS-005 75 Eisajan, Elkem NOR 14 vs 24 BEL  Makelberge, Kevin Approved -
0 Match-006 2 Switzerland SUI 2 vs 0 LUX  Luxembourg Approved -
9 PT8-006 6 Volery, Sandro SUI 6 vs 4 LUX  Van der Weken, Louis Approved -
7 PT9-006 7 Kupper, Sandro SUI 7 vs 2 LUX  Overeem, Roxanne Approved -
8 PTS-006 75 Kocamaz, Toraman SUI 33 vs 61 LUX  Wetzel, Jo Approved -
0 Match-007 2 Netherlands NED 1 vs 2 LTU  Lithuania Approved -
6 PT8-007 6 Kaylash, Persad NED 4 vs 6 LTU  Labutis, Pijus Approved -
4 PT9-007 7 van Lierop, Jan NED 5 vs 7 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -
5 PTS-007 75 Ledoux, Cyriel NED 75 vs 51 LTU  Sveikauskas, Eimantas Approved -
0 Match-008 2 Italy ITA 0 vs 3 GER  Germany Approved -
15 PT8-008 6 Prosdocimo, Paolo ITA 1 vs 6 GER  Wahl, Raphael Approved -
13 PT9-008 7 Amendola, Federico ITA 3 vs 7 GER  Zuewert, Florian Approved -
14 PTS-008 75 Buratelli, Alberto ITA 20 vs 75 GER  Filler, Joshua Approved -

18:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Germany GER 2 vs 1 AUT  Austria Approved -
20 JT8-009 7 Bongers, Tobias GER 7 vs 2 AUT  Schober, Clemens Approved -
19 JT9-009 8 Andreuzzi, Nino GER 4 vs 8 AUT  Winkler, Michael Approved -
18 JTS-009 100 Hagen, Sven GER 100 vs 35 AUT  Swoboda, Leon Approved -
0 Match-010 2 Slovenia SLO 3 vs 0 SUI  Switzerland Approved -
3 JT8-010 7 Gradisnik, Ana SLO 7 vs 3 SUI  Schneider, Daniel Approved -
1 JT9-010 8 Kragolnik, Denis SLO 8 vs 4 SUI  Schneider, Michael Approved -
2 JTS-010 100 Gradisnik, Klemen SLO 0 vs 0 -  Walk-Over Approved -

20:15 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-011 2 North Cyprus TNC 1 vs 2 BUL  Bulgaria Approved -
6 JT8-011 7 Alnar, Huseyin TNC 0 vs 7 BUL  Zlatev, Anton Approved -
4 JT9-011 8 Sozgen, Mehmetali TNC 6 vs 8 BUL  Todorov, Martin Approved -
5 JTS-011 100 Mehmetcik, Berk TNC 100 vs 92 BUL  Spasov, Spasian Approved -
0 Match-012 2 Belarus BLR 1 vs 2 LUX  Luxembourg Approved -
3 JT8-012 7 Papizh, Vadim BLR 7 vs 5 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
1 JT9-012 8 Les, Vladislav BLR 6 vs 8 LUX  Meyer, Janika Approved -
2 JTS-012 100 Hapeyeu, Aliaksandr BLR 73 vs 100 LUX  Ferreira, Kevin Approved -
0 Match-013 2 Poland POL 2 vs 0 FIN  Finland Approved -
20 JT8-013 7 Witkowski, Maciej POL 5 vs 5 FIN  Kivela, Jesse Approved -
19 JT9-013 8 Kaczmarek, Pawel POL 8 vs 6 FIN  Huttunen, Jesse Waltteri Approved -
18 JTS-013 100 Batkowski, Sebastian POL 100 vs 27 FIN  Virrankoski, Aapo Approved -
0 Match-014 2 Netherlands NED 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
12 JT8-014 7 Seichter, Nathalie NED 1 vs 7 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
- JT9-014 8 Janssen, Guido NED 0 vs 0 -  Walk-Over Approved -
11 JTS-014 100 De Ruyter, Tim NED 18 vs 100 SWE  Zhang, Tian Approved -
0 Match-015 2 Hungary HUN 3 vs 0 CRO  Croatia Approved -
15 JT8-015 7 Papp, Gergely HUN 7 vs 2 CRO  Bartol, Roberto Approved -
13 JT9-015 8 Szolnoki, Oliver HUN 8 vs 2 CRO  Vukojevic, Borna Approved -
- JTS-015 100 Horvath, Otto HUN 0 vs 0 -  Walk-Over Approved -
0 Match-016 2 Bosnia and Herzegovina BIH 1 vs 2 NOR  Norway Approved -
9 JT8-016 7 Ibric, Azur BIH 1 vs 7 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
7 JT9-016 8 Muratovic, Alen BIH 8 vs 1 NOR  Amini, Haris Approved -
8 JTS-016 100 Babovic, Denil BIH 20 vs 100 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament