Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2013 - JPGST - Sarajevo - Bosnie

mon, 29 - July - 2013
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:00    17:00    18:30    20:00    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
18 G8-001 5 Overeem, Roxanne LUX 2 vs 5 RUS  Fatihova, Dina Approved -
16 P8-002 6 Oksala, Jouka FIN 2 vs 6 FIN  Kokkonen, Vili Approved -
15 P8-003 6 Labutis, Pijus LTU 5 vs 6 NED  Ledoux, Cyriel Approved -
14 P8-004 6 Safiullin, Marsel RUS 6 vs 3 BIH  Serifovic, Arman Approved -
17 G8-005 5 Hammer, Sabrina GER 5 vs 1 FIN  Virtanen, Janna Approved -
13 P8-006 6 Cwikla, Krystian POL 6 vs 0 ITA  Prosdocimo, Paolo Approved -
12 P8-007 6 Makelberge, Kevin BEL 2 vs 6 CZE  Vondrak, Jakub Approved -
19 G8-008 5 Karkavina, Ksenia RUS 3 vs 5 AUT  Winkler, Marion Approved -
11 P8-010 6 Schneider, Michael SUI 6 vs 0 SUI  Volery, Sandro Approved -
10 P8-011 6 Tveraas, Bjornar NOR 6 vs 3 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
8 P8-012 6 Zhelev, Nikolay BUL 2 vs 6 POL  Maciol, Daniel Approved -
7 P8-013 6 Ivanets, Bohdan CZE 6 vs 3 FIN  Vartia, Joonas Approved -
9 P8-014 6 Zajicek, Tomas CZE 1 vs 6 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
5 P8-015 6 Szentimrei, Kristof HUN 3 vs 6 NED  van Lierop, Jan Approved -
4 P8-018 6 Hofmann, Patrick GER 6 vs 3 ITA  Amendola, Federico Approved -
20 P8-019 6 Zielinski, Wiktor BIH 4 vs 6 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
6 P8-020 6 Kocamaz, Toraman SUI 3 vs 6 NOR  Flage, Jardar Elken Approved -
3 P8-022 6 Rudenko, Nikita UKR 3 vs 6 BUL  Ignatov, Viktor Approved -
2 P8-023 6 Nechvile, Josef CZE 3 vs 6 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
1 P8-026 6 Kavalnis, Remigijus LTU 3 vs 6 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -

10:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
1 J8-001 7 Hagen, Sven GER 4 vs 7 NED  Janssen, Guido Approved -
2 J8-003 7 Virrankoski, Aapo FIN 7 vs 6 BUL  Todorov, Martin Approved -
3 J8-004 7 Pasic, Nedim BIH 0 vs 7 POL  Batkowski, Sebastian Approved -
4 J8-005 7 Zlatev, Anton BUL 6 vs 7 POL  Kaczmarek, Pawel Approved -
5 J8-006 7 Tangudd, Daniel SWE 7 vs 1 AUT  Schober, Clemens Approved -
6 J8-007 7 Oegaard, Mikael NOR 7 vs 5 BIH  Ajanovic, Adis Approved -
7 J8-008 7 Berardi, Jeremy LUX 7 vs 1 HUN  Szukics, Martin Approved -
8 J8-009 7 Horvath, Otto HUN 4 vs 7 RUS  Sokolow, Stanislav Approved -
9 J8-010 7 Papp, Gergely HUN 7 vs 5 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
10 J8-011 7 Winkler, Michael AUT 6 vs 7 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
11 J8-012 7 Salihagic, Faris BIH 0 vs 7 GER  Bongers, Tobias Approved -
12 J8-013 7 Spasov, Spasian BUL 3 vs 7 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -
13 J8-014 7 Gutjahr, Ricardo GER 4 vs 7 SLO  Kragolnik, Denis Approved -
17 J8-016 7 Swoboda, Leon AUT 3 vs 7 CRO  Bartol, Roberto Approved -
19 P8-027 6 Kapeller, Manuel AUT 6 vs 1 LTU  Sveikauskas, Eimantas Approved -
16 P8-029 6 Van der Weken, Louis LUX 6 vs 0 BIH  Kurt, Denis Approved -
18 P8-030 6 Zuewert, Florian GER 6 vs 0 TNC  Soykara, Berk Approved -
20 P8-031 6 Salim-Giasar, Can GER 6 vs 3 NED  Kaylash, Persad Approved -

12:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
18 G8-009 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 0 RUS  Fatihova, Dina Approved -
17 G8-010 5 Gradisnik, Ana SLO 2 vs 5 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
11 G8-011 5 Meyer, Janika LUX 5 vs 4 NED  Seichter, Nathalie Approved -
16 G8-012 5 Memic, Hannah BIH 0 vs 5 RUS  Tkach, Kristina Approved -
1 P8-033 6 Filler, Joshua GER 6 vs 0 FIN  Kokkonen, Vili Approved -
2 P8-034 6 Ledoux, Cyriel NED 5 vs 6 RUS  Safiullin, Marsel Approved -
3 P8-035 6 Kytomaa, Juho FIN 3 vs 6 POL  Cwikla, Krystian Approved -
12 P8-036 6 Vondrak, Jakub CZE 1 vs 6 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
4 P8-037 6 Szaszor, Kamil POL 1 vs 6 SUI  Schneider, Michael Approved -
10 P8-038 6 Tveraas, Bjornar NOR 2 vs 6 POL  Maciol, Daniel Approved -
6 P8-039 6 Ivanets, Bohdan CZE 6 vs 2 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
9 P8-040 6 van Lierop, Jan NED 4 vs 6 GER  Wahl, Raphael Approved -
8 P8-041 6 Les, Vladislav BLR 3 vs 6 GER  Hofmann, Patrick Approved -
7 P8-042 6 Pehlivanovic, Sanjin BIH 5 vs 6 NOR  Flage, Jardar Elken Approved -
19 P8-043 6 Buratelli, Alberto ITA 5 vs 6 BUL  Ignatov, Viktor Approved -
5 P8-044 6 Sozgen, Mehmetali TNC 6 vs 2 BEL  Makelberge, Robin Approved -
20 P8-045 6 Madsen, Andreas DEN 3 vs 6 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -
14 P8-046 6 Kapeller, Manuel AUT 6 vs 2 SLO  Grabnar, Matic Approved -
13 P8-047 6 Van der Weken, Louis LUX 0 vs 6 GER  Zuewert, Florian Approved -
15 P8-048 6 Salim-Giasar, Can GER 2 vs 6 UKR  Patsura, Vitaliy Approved -

13:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
17 G8-013 5 Czuprynska, Oliwia POL 5 vs 1 GER  Hammer, Sabrina Approved -
16 G8-014 5 Ivanovskaia, Veronika GER 5 vs 1 GER  Hoelzer, Laura-Christina Approved -
15 G8-015 5 Fefilava, Marharyta BLR 5 vs 4 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
14 G8-016 5 Winkler, Marion AUT 1 vs 5 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -

13:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
18 J8-017 7 Mehmetcik, Berk TNC 7 vs 2 NED  Janssen, Guido Approved -
13 J8-018 7 Abelkis, Emilis LTU 7 vs 4 FIN  Renard, Alex Approved -
12 J8-019 7 Vukojevic, Borna CRO 0 vs 7 FIN  Virrankoski, Aapo Approved -
19 J8-020 7 Batkowski, Sebastian POL 7 vs 2 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
11 J8-021 7 Kivela, Jesse FIN 3 vs 7 POL  Kaczmarek, Pawel Approved -
10 J8-022 7 Tangudd, Daniel SWE 7 vs 5 SUI  Schneider, Daniel Approved -
20 J8-023 7 De Ruyter, Tim NED 2 vs 7 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
9 J8-024 7 Berardi, Jeremy LUX 3 vs 7 BLR  Papizh, Vadim Approved -
8 J8-025 7 Hapeyeu, Aliaksandr BLR 4 vs 7 RUS  Sokolow, Stanislav Approved -
7 J8-026 7 Papp, Gergely HUN 7 vs 2 TNC  Alnar, Huseyin Approved -
6 J8-027 7 Amini, Haris NOR 1 vs 7 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
5 J8-028 7 Bongers, Tobias GER 7 vs 1 BIH  Selvic, Nedim Approved -
4 J8-029 7 Witkowski, Maciej POL 2 vs 7 NOR  Heimsjoe, Audun Risan Approved -
3 J8-030 7 Kragolnik, Denis SLO 7 vs 2 LUX  Ferreira, Kevin Approved -
2 J8-031 7 Zhang, Tian SWE 7 vs 3 DEN  Rosenfeldt, Joel Approved -
1 J8-032 7 Bartol, Roberto CRO 7 vs 6 BIH  Muratovic, Alen Approved -

15:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
1 P8-050 6 Labutis, Pijus LTU 6 vs 2 BIH  Serifovic, Arman Approved -
2 P8-054 6 Sanlisoy, Osman TNC 6 vs 3 BUL  Zhelev, Nikolay Approved -
3 P8-055 6 Vartia, Joonas FIN 6 vs 0 CZE  Zajicek, Tomas Approved -
4 P8-058 6 Zielinski, Wiktor POL 6 vs 3 SUI  Kocamaz, Toraman Approved -
5 P8-063 6 Kurt, Denis BIH 2 vs 6 TNC  Soykara, Berk Approved -

15:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
6 J8-033 7 Hagen, Sven GER 2 vs 7 BIH  Muratovic, Alen Approved -
7 J8-035 7 Todorov, Martin BUL 7 vs 3 LUX  Ferreira, Kevin Approved -
18 J8-036 7 Pasic, Nedim BIH 0 vs 7 POL  Witkowski, Maciej Approved -
17 J8-037 7 Zlatev, Anton BUL 7 vs 1 BIH  Selvic, Nedim Approved -
9 J8-038 7 Schober, Clemens AUT 1 vs 7 NOR  Amini, Haris Approved -
10 J8-039 7 Ajanovic, Adis BIH 1 vs 7 TNC  Alnar, Huseyin Approved -
12 J8-040 7 Szukics, Martin HUN 2 vs 7 BLR  Hapeyeu, Aliaksandr Approved -
8 J8-041 7 Horvath, Otto HUN 7 vs 5 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
11 J8-042 7 Gradisnik, Klemen SLO 6 vs 7 NED  De Ruyter, Tim Approved -
13 J8-043 7 Winkler, Michael AUT 5 vs 7 SUI  Schneider, Daniel Approved -
20 J8-044 7 Salihagic, Faris BIH 0 vs 7 FIN  Kivela, Jesse Approved -
14 J8-045 7 Spasov, Spasian BUL 2 vs 7 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
16 J8-046 7 Gutjahr, Ricardo GER 7 vs 3 CRO  Vukojevic, Borna Approved -
19 J8-048 7 Swoboda, Leon AUT 6 vs 7 NED  Janssen, Guido Approved -

17:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
18 G10-037 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 1 NED  Seichter, Nathalie Approved -
1 G10-038 5 Tkach, Kristina RUS 5 vs 3 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
2 G10-039 5 Ivanovskaia, Veronika GER 5 vs 4 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
3 G10-040 5 Gradisnik, Ana SLO 3 vs 5 GER  Hammer, Sabrina Approved -
5 J10-073 7 Bongers, Tobias GER 7 vs 3 SWE  Zhang, Tian Approved -
19 J10-074 7 Muratovic, Alen BIH 5 vs 7 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
15 J10-075 7 Tangudd, Daniel SWE 7 vs 1 POL  Witkowski, Maciej Approved -
13 J10-076 7 Schober, Clemens AUT 5 vs 7 BUL  Spasov, Spasian Approved -
4 P10-113 6 Filler, Joshua GER 6 vs 3 NED  van Lierop, Jan Approved -
14 P10-114 6 Kaylash, Persad NED 4 vs 6 POL  Szaszor, Kamil Approved -
6 P10-115 6 Patsura, Vitaliy UKR 3 vs 6 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -
20 P10-116 6 Szolnoki, Oliver HUN 6 vs 2 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -

18:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
19 G10-041 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 2 RUS  Tkach, Kristina Approved -
15 G10-042 5 Ivanovskaia, Veronika GER 5 vs 4 GER  Hammer, Sabrina Approved -
13 J10-077 7 Bongers, Tobias GER 6 vs 7 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
18 J10-078 7 Tangudd, Daniel SWE 7 vs 1 BUL  Spasov, Spasian Approved -
20 P10-117 6 Filler, Joshua GER 5 vs 6 POL  Szaszor, Kamil Approved -
14 P10-118 6 Guttenberger, Daniel AUT 6 vs 4 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
18 G10-043 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 3 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
20 J10-079 7 Andreuzzi, Nino GER 7 vs 6 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
19 P10-119 6 Szaszor, Kamil POL 1 vs 6 AUT  Guttenberger, Daniel Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament