Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Draw and Results » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Order Of Play » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2013 - JPGST - Sarajevo - Bosnie

wed, 31 - July - 2013
 Select time session:     all times    09:00    10:30    12:00    13:30    15:00    16:30    18:00    19:30    day overview 

09:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
1 G9-001 6 Tkach, Kristina RUS 6 vs 0 UKR  Siranchuk, Darya Approved -
2 P9-002 7 Patsura, Vitaliy UKR 5 vs 7 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
3 P9-003 7 Kaci, Eklent ALB 7 vs 2 ITA  Buratelli, Alberto Approved -
4 P9-004 7 Zuewert, Florian GER 7 vs 3 LUX  Wetzel, Jo Approved -
5 P9-006 7 Rudenko, Nikita UKR 3 vs 7 SUI  Kocamaz, Toraman Approved -
6 P9-007 7 Safiullin, Marsel RUS 7 vs 1 FIN  Vartia, Joonas Approved -
7 P9-010 7 Amendola, Federico ITA 7 vs 3 NED  Kaylash, Persad Approved -
8 P9-011 7 Van der Weken, Louis LUX 8 vs 4 ALB  Shytaj, Enea Approved -
19 P9-012 7 Sanlisoy, Osman TNC 4 vs 7 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
18 P9-013 7 Ledoux, Cyriel NED 7 vs 1 BIH  Kadric, Adi Approved -
9 P9-014 7 Kupper, Sandro SUI 3 vs 7 TNC  Soykara, Berk Approved -
10 P9-015 7 Sveikauskas, Eimantas LTU 6 vs 7 POL  Szaszor, Kamil Approved -
11 P9-018 7 Flage, Jardar Elken NOR 6 vs 7 FIN  Kokkonen, Vili Approved -
13 P9-019 7 Dvash, Ben BUL 7 vs 4 SUI  Volery, Sandro Approved -
14 P9-020 7 Zadeikis,Kestutis LTU 7 vs 1 CZE  Vondrak, Jakub Approved -
12 P9-021 7 Zajicek, Tomas CZE 1 vs 7 GER  Hofmann, Patrick Approved -
20 P9-022 7 Tveraas, Bjornar BIH 6 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
15 P9-023 7 Guttenberger, Daniel AUT 7 vs 6 LTU  Labutis, Pijus Approved -
17 P9-026 7 Kytomaa, Juho FIN 3 vs 7 NED  van Lierop, Jan Approved -
16 P9-027 7 Makelberge, Kevin BEL 7 vs 5 AUT  Kapeller, Manuel Approved -

10:30 session - round: 1
T NR D RTo Match
12 J9-001 8 Pirko, Albion ALB 2 vs 8 HUN  Papp, Gergely Approved -
19 J9-003 8 Winkler, Michael AUT 3 vs 8 SWE  Zhang, Tian Approved -
5 J9-004 8 Trtic, Dino BIH 6 vs 8 ALB  Sherri, Anis Approved -
1 G9-005 6 Khodjaeva, Diana BEL 1 vs 6 RUS  Fatihova, Dina Approved -
14 J9-005 8 Witkowski, Maciej POL 8 vs 7 LUX  Berardi, Jeremy Approved -
17 J9-006 8 Janssen, Guido NED 8 vs 7 RUS  Sokolow, Stanislav Approved -
16 J9-007 8 Gutjahr, Ricardo GER 8 vs 6 GER  Bongers, Tobias Approved -
6 G9-008 6 Seichter, Nathalie NED 6 vs 2 RUS  Karkavina, Ksenia Approved -
15 J9-008 8 Szukics, Martin HUN 3 vs 8 BLR  Hapeyeu, Aliaksandr Approved -
13 J9-009 8 Papizh, Vadim BLR 5 vs 8 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
11 J9-010 8 De Ruyter, Tim NED 8 vs 3 HUN  Horvath, Otto Approved -
18 J9-011 8 Muratovic, Alen BIH 8 vs 5 BIH  Babovic, Denil Approved -
10 J9-012 8 Alnar, Huseyin TNC 5 vs 8 TNC  Mehmetcik, Berk Approved -
4 J9-013 8 Kaczmarek, Pawel POL 8 vs 2 LUX  Ferreira, Kevin Approved -
3 J9-014 8 Swoboda, Leon AUT 3 vs 8 DEN  Rosenfeldt, Joel Approved -
20 J9-016 8 Schober, Clemens AUT 8 vs 5 GER  Hagen, Sven Approved -
2 P9-028 7 Ivanets, Bohdan CZE 7 vs 4 BIH  Dizdarevic, Ammar Approved -
7 P9-029 7 Makelberge, Robin BEL 5 vs 7 TNC  Alnar, Mustafa Approved -
8 P9-030 7 Les, Vladislav BLR 3 vs 7 FIN  Oksala, Nooa Approved -
9 P9-031 7 Prosdocimo, Paolo ITA 4 vs 7 SUI  Schneider, Michael Approved -

12:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
3 G9-009 6 Czuprynska, Oliwia POL 4 vs 6 RUS  Tkach, Kristina Approved -
4 G9-010 6 Winkler, Marion AUT 6 vs 3 GER  Hoelzer, Laura-Christina Approved -
6 G9-011 6 Meyer, Janika LUX 6 vs 4 FIN  Virtanen, Janna Approved -
9 G9-012 6 Gradisnik, Ana SLO 1 vs 6 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
11 P9-033 7 Madsen, Andreas DEN 7 vs 6 TNC  Sozgen, Mehmetali Approved -
12 P9-034 7 Kaci, Eklent ALB 6 vs 7 GER  Zuewert, Florian Approved -
1 P9-035 7 Eisajan, Elkem NOR 7 vs 4 SUI  Kocamaz, Toraman Approved -
17 P9-036 7 Safiullin, Marsel RUS 7 vs 2 ALB  Kalaja, Xhefri Approved -
16 P9-037 7 Grabnar, Matic SLO 7 vs 2 ITA  Amendola, Federico Approved -
15 P9-038 7 Van der Weken, Louis LUX 1 vs 7 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
14 P9-039 7 Ledoux, Cyriel NED 7 vs 2 TNC  Soykara, Berk Approved -
13 P9-040 7 Szaszor, Kamil POL 4 vs 7 GER  Wahl, Raphael Approved -
10 P9-041 7 Salim-Giasar, Can GER 7 vs 2 FIN  Kokkonen, Vili Approved -
8 P9-042 7 Dvash, Ben BUL 7 vs 6 LTU  Zadeikis,Kestutis Approved -
5 P9-043 7 Hofmann, Patrick BIH 2 vs 7 BIH  Pehlivanovic, Sanjin Approved -
20 P9-044 7 Guttenberger, Daniel AUT 7 vs 3 CZE  Nechvile, Josef Approved -
19 P9-045 7 Lutsker, Sergey RUS 6 vs 7 NED  van Lierop, Jan Approved -
7 P9-046 7 Makelberge, Kevin BEL 7 vs 3 CZE  Ivanets, Bohdan Approved -
2 P9-047 7 Alnar, Mustafa TNC 4 vs 7 FIN  Oksala, Nooa Approved -
18 P9-048 7 Schneider, Michael SUI 7 vs 2 POL  Maciol, Daniel Approved -

13:30 session - round: W1
T NR D RTo Match
3 G9-013 6 Khodjaeva, Kamila BEL 6 vs 2 RUS  Fatihova, Dina Approved -
5 G9-014 6 Hammer, Sabrina GER 6 vs 0 BIH  Memic, Hannah Approved -
9 G9-015 6 Overeem, Roxanne LUX 1 vs 6 BLR  Fefilava, Marharyta Approved -
10 G9-016 6 Seichter, Nathalie NED 3 vs 6 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -

13:30 session - round: WQ
T NR D RTo Match
18 J9-017 8 Seroshtan, Andrey RUS 8 vs 4 HUN  Papp, Gergely Approved -
13 J9-018 8 Spasov, Spasian BUL 8 vs 1 BUL  Todorov, Martin Approved -
15 J9-019 8 Bartol, Roberto CRO 5 vs 8 SWE  Zhang, Tian Approved -
17 J9-020 8 Sherri, Anis ALB 5 vs 8 CRO  Vukojevic, Borna Approved -
14 J9-021 8 Heimsjoe, Audun Risan NOR 8 vs 2 POL  Witkowski, Maciej Approved -
16 J9-022 8 Janssen, Guido NED 8 vs 5 SLO  Kragolnik, Denis Approved -
12 J9-023 8 Kivela, Jesse FIN 8 vs 2 GER  Gutjahr, Ricardo Approved -
11 J9-024 8 Hapeyeu, Aliaksandr BLR 1 vs 8 FIN  Renard, Alex Approved -
7 J9-025 8 Batkowski, Sebastian POL 8 vs 5 SLO  Gradisnik, Klemen Approved -
6 J9-026 8 De Ruyter, Tim NED 6 vs 8 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
20 J9-027 8 Amini, Haris NOR 1 vs 8 BIH  Muratovic, Alen Approved -
19 J9-028 8 Mehmetcik, Berk TNC 8 vs 6 BUL  Zlatev, Anton Approved -
8 J9-029 8 Ibric, Azur BIH 5 vs 8 POL  Kaczmarek, Pawel Approved -
4 J9-030 8 Rosenfeldt, Joel DEN 4 vs 8 GER  Andreuzzi, Nino Approved -
2 J9-031 8 Huttunen, Jesse Waltteri FIN 8 vs 4 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
1 J9-032 8 Schober, Clemens AUT 0 vs 8 SUI  Schneider, Daniel Approved -

15:00 session - round: L1
T NR D RTo Match
14 G9-017 6 Siranchuk, Darya UKR 4 vs 6 NED  Seichter, Nathalie Approved -
17 G9-021 6 Khodjaeva, Diana BEL 6 vs 4 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
19 G9-024 6 Karkavina, Ksenia RUS 6 vs 1 POL  Czuprynska, Oliwia Approved -
15 P9-050 7 Buratelli, Alberto ITA 7 vs 4 LUX  Wetzel, Jo Approved -
16 P9-054 7 Shytaj, Enea ALB 1 vs 7 TNC  Sanlisoy, Osman Approved -
20 P9-055 7 Kadric, Adi BIH 5 vs 7 SUI  Kupper, Sandro Approved -
1 P9-058 7 Volery, Sandro SUI 4 vs 7 CZE  Vondrak, Jakub Approved -
18 P9-059 7 Zajicek, Tomas CZE 4 vs 7 NOR  Tveraas, Bjornar Approved -
2 P9-062 7 Kapeller, Manuel AUT 7 vs 3 BIH  Dizdarevic, Ammar Approved -
3 P9-063 7 Makelberge, Robin BEL 3 vs 7 BLR  Les, Vladislav Approved -

16:30 session - round: QF
T NR D RTo Match
19 G8-037 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 0 LUX  Meyer, Janika Approved -
16 G8-038 5 Tkach, Kristina RUS 3 vs 5 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
1 G8-039 5 Ivanovskaia, Veronika GER 5 vs 4 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
3 G8-040 5 Fefilava, Marharyta BLR 4 vs 5 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
4 J8-073 7 Todorov, Martin BUL 1 vs 7 POL  Witkowski, Maciej Approved -
5 J8-074 7 Tangudd, Daniel SWE 7 vs 4 NOR  Oegaard, Mikael Approved -
6 J8-075 7 Andreuzzi, Nino GER 3 vs 7 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
18 J8-076 7 Muratovic, Alen BIH 5 vs 7 SWE  Zhang, Tian Approved -
14 P8-113 6 Safiullin, Marsel RUS 1 vs 6 HUN  Szolnoki, Oliver Approved -
13 P8-114 6 Schneider, Michael SUI 2 vs 6 DEN  Madsen, Andreas Approved -
20 P8-115 6 Cwikla, Krystian POL 4 vs 6 GER  Filler, Joshua Approved -
17 P8-116 6 Dudanetc, Maksim RUS 6 vs 4 LTU  Labutis, Pijus Approved -

18:00 session - round: SF
T NR D RTo Match
18 G8-041 5 Khodjaeva, Kamila BEL 5 vs 3 SLO  Gradisnik, Ana Approved -
15 G8-042 5 Ivanovskaia, Veronika GER 5 vs 3 BEL  Khodjaeva, Diana Approved -
16 J8-077 7 Witkowski, Maciej POL 4 vs 7 SWE  Tangudd, Daniel Approved -
20 J8-078 7 Seroshtan, Andrey RUS 7 vs 4 SWE  Zhang, Tian Approved -
19 P8-117 6 Szolnoki, Oliver HUN 6 vs 4 DEN  Madsen, Andreas Approved -
13 P8-118 6 Filler, Joshua GER 6 vs 3 RUS  Dudanetc, Maksim Approved -

19:30 session - round: F
T NR D RTo Match
20 G8-043 5 Khodjaeva, Kamila BEL 3 vs 5 GER  Ivanovskaia, Veronika Approved -
19 J8-079 7 Tangudd, Daniel SWE 7 vs 3 RUS  Seroshtan, Andrey Approved -
18 P8-119 6 Szolnoki, Oliver HUN 4 vs 6 GER  Filler, Joshua Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament