Matches - Order Of Play Detailled
Tournament
Info » Announcement » Draw and Results » Live Score » Charts » Venue » Referees » Photo Gallery » Calendar »
Press & News » Participants » Order Of Play » Live Stream » Ranking » Sponsors » Team » Documents » Archive »

Matches - Order Of Play Detailled EC - 2017 - MWWC - Albufeira - Portugal

fri, 24 - March - 2017
 Select time session:     all times    09:00    11:00    13:00    15:00    17:30    20:00    day overview 

09:00 session - round: LQ
T NR D RTo Match
18 WC8-025 5 Southern, Tony GBR 5 vs 4 POL  Malanowski, Emil Approved -
20 WC8-026 5 Dinsmore, Fred IRL 1 vs 5 GBR  Kimberley, Roy Approved -

09:00 session - round: SE-16
T NR D RTo Match
9 W8-073 6 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 3 ESP  Lopez, Silvia Approved -
2 W8-074 6 Schagan, Kristina GER 6 vs 1 RUS  Seroshtan, Natalia Approved -
22 W8-075 6 Ouschan, Jasmin AUT 6 vs 3 GER  Grim, Kristina Approved -
14 W8-076 6 Rocha, Sara POR 6 vs 5 NED  Rademakers, Melissa Approved -
3 W8-077 6 Fefilava, Marharyta BLR 6 vs 2 UKR  Polovinchuk, Kateryna Approved -
10 W8-078 6 Furberg, Louise SWE 3 vs 6 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
23 W8-079 6 Kaplan, Ina GER 3 vs 6 GER  Schade, Vivien Approved -
11 W8-080 6 Czuprynska, Oliwia POL 4 vs 6 ESP  Matas, Amalia Approved -
4 M8-209 8 Koniar, Jakub SVK 7 vs 8 NED  Bijsterbosch, Marc Approved -
15 M8-210 8 Chinakhov, Ruslan RUS 8 vs 4 GER  Staab, Sebastian Approved -
6 M8-211 8 He, Mario AUT 8 vs 3 SUI  Regli, Ronald Approved -
7 M8-212 8 Dudanets, Maksim RUS 8 vs 3 ITA  Corrieri, Daniele Approved -
16 M8-213 8 Grabe, Denis EST 5 vs 8 FIN  Uski, Jani Approved -
5 M8-214 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 8 vs 4 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
1 M8-215 8 Teutscher, Marco NED 5 vs 8 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
8 M8-216 8 Specchia, Sascha SUI 3 vs 8 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -

11:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-001 2 Greece GRE 1 vs 2 CRO  Croatia Approved -
23 MT10-001 8 Kazakis, Alexander GRE 8 vs 4 CRO  Bartol, Roberto Approved -
21 MT8-001 8 Antonakis, George GRE 2 vs 8 CRO  Susic, Tomislav Approved -
22 MT9-001 9 Kakaris, Antonios GRE 7 vs 9 CRO  Putnik, Ivica Approved -
0 Match-002 2 Netherlands NED 2 vs 0 FIN  Finland Approved -
10 WT8-002 6 Rademakers, Melissa NED 6 vs 2 FIN  Toivanen, Tiia Approved -
11 WT9-002 7 Peeters-Rademakers, Tamara NED 7 vs 1 FIN  Leppanen, Emilia Approved -
0 WTS-002 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-003 2 Albania ALB 0 vs 2 POL  Poland Approved -
9 MT10-003 8 Prenga, Kushtrim ALB 1 vs 6 POL  Kaplan, Tomasz Approved -
7 MT8-003 8 Gocaj, Adrian ALB 0 vs 8 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
8 MT9-003 9 Kurthysa, Edlir ALB 3 vs 9 POL  Fortunski, Mieszko Approved -
0 Match-004 2 Portugal POR 2 vs 1 SUI  Switzerland Approved -
1 MT10-004 8 Franco, Rui POR 5 vs 8 SUI  Regli, Ronald Approved -
3 MT8-004 8 Silva, Miguel POR 8 vs 3 SUI  Steiner, Marco Approved -
2 MT9-004 9 Sousa, Bruno POR 9 vs 4 SUI  Specchia, Sascha Approved -
0 Match-005 2 Spain ESP 3 vs 0 NOR  Norway Approved -
14 MT10-005 8 Diaz-Pizarro, Francisco ESP 8 vs 7 NOR  Fjaeran, Thomas Approved -
12 MT8-005 8 Delgado Hernandez, Jose Alberto ESP 8 vs 5 NOR  Saetre, Matias Approved -
13 MT9-005 9 Alcaide, David ESP 9 vs 3 NOR  Schjetne, Mats Approved -
0 Match-006 2 Spain ESP 2 vs 0 POR  Portugal Approved -
15 WT8-006 6 Ropero, Mayte ESP 6 vs 3 POR  Franco, Vania Approved -
16 WT9-006 7 Matas, Amalia ESP 7 vs 1 POR  Rocha, Sara Approved -
0 WTS-006 1   - 0 vs 0 -   Approved -
0 Match-008 2 Luxembourg LUX 1 vs 2 CZE  Czech Republic Approved -
6 MT10-008 8 Leisen, Steve LUX 4 vs 8 CZE  Hajdovsky, Marek Approved -
4 MT8-008 8 Chiapolino, Jean-Marie LUX 2 vs 8 CZE  Hybler, Roman Approved -
5 MT9-008 9 Glatz, Marc LUX 9 vs 4 CZE  Meisner, Jan Approved -

11:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-010 2 Turkey TUR 1 vs 2 ITA  Italy Approved -
20 MT10-010 8 Kanatlar, Saki TUR 8 vs 6 ITA  Candela, Francesco Approved -
18 MT8-010 8 Yildrim, Onur TUR 4 vs 8 ITA  Corrieri, Daniele Approved -
19 MT9-010 9 Dagas, Melih TUR 8 vs 9 ITA  Cipriani, Danilo Approved -

13:00 session - round: 1
T NR D RTo Match
0 Match-007 2 Italy ITA 0 vs 2 SUI  Switzerland Approved -
12 WT8-007 6 Iannini, Sara ITA 2 vs 6 SUI  von Rohr, Claudia Approved -
11 WT9-007 7 Bolfelli, Barbara ITA 6 vs 7 SUI  Feldmann, Christine Approved -
0 WTS-007 1   - 0 vs 0 -   Approved -

13:00 session - round: W1
T NR D RTo Match
0 Match-009 2 Germany GER 0 vs 2 CRO  Croatia Approved -
20 MT10-009 8 Ludwig, Sebastian GER 7 vs 8 CRO  Bartol, Roberto Approved -
18 MT8-009 8 Staab, Sebastian GER 7 vs 6 CRO  Susic, Tomislav Approved -
19 MT9-009 9 Souquet, Ralf GER 5 vs 9 CRO  Putnik, Ivica Approved -
0 Match-011 2 Slovakia SVK 1 vs 2 POL  Poland Approved -
14 MT10-011 8 Koeles, Balazs SVK 4 vs 8 POL  Skoneczny, Mariusz Approved -
- MT8-011 8 Koniar, Jakub SVK 8 vs 1 POL  Sniegocki, Mateusz Approved -
13 MT9-011 9 Polach, Jaroslav SVK 7 vs 9 POL  Juszczyszyn, Konrad Approved -
0 Match-012 2 Portugal POR 1 vs 2 SWE  Sweden Approved -
6 MT10-012 8 Franco, Rui POR 8 vs 4 SWE  Sparrenloev-Fischer, Christian Approved -
4 MT8-012 8 Silva, Miguel POR 6 vs 8 SWE  Larsson, Tomas Approved -
5 MT9-012 9 Sousa, Bruno POR 4 vs 9 SWE  Chamat, Marcus Approved -
0 Match-013 2 Finland FIN 2 vs 0 ESP  Spain Approved -
23 MT10-013 8 Makkonen, Petri FIN 7 vs 5 ESP  Delgado Hernandez, Jose Alberto Approved -
21 MT8-013 8 Uski, Jani FIN 8 vs 1 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -
22 MT9-013 9 Laaksonen, Kim FIN 9 vs 7 ESP  Alcaide, David Approved -
0 Match-014 2 Denmark DEN 2 vs 0 FRA  France Approved -
9 MT10-014 8 Kandi, Daniel DEN 5 vs 8 FRA  Cohen, Stephan Approved -
7 MT8-014 8 Lotfy, Bahram DEN 8 vs 2 FRA  Rizzi, Fabio Approved -
8 MT9-014 9 Madsen, Andreas DEN 9 vs 3 FRA  Belhaj, Reda Approved -
0 Match-015 2 Austria AUT 2 vs 1 NED  Netherlands Approved -
1 MT10-015 8 Ouschan, Albin AUT 3 vs 8 NED  Feijen, Niels Approved -
3 MT8-015 8 He, Mario AUT 8 vs 6 NED  Saris, Ivar Approved -
2 MT9-015 9 Lechner, Maximillian AUT 9 vs 5 NED  van den Berg, Nick Approved -
0 Match-016 2 Czech Republic CZE 1 vs 2 RUS  Russia Approved -
17 MT10-016 8 Hajdovsky, Marek CZE 3 vs 8 RUS  Stepanov, Konstantin Approved -
15 MT8-016 8 Meisner, Jan CZE 6 vs 8 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
16 MT9-016 9 Hybler, Roman CZE 9 vs 4 RUS  Dudanets, Maksim Approved -

15:00 session - round: QF
T NR D RTo Match
4 W8-081 7 Peeters-Rademakers, Tamara NED 7 vs 3 GER  Schagan, Kristina Approved -
2 W8-082 7 Ouschan, Jasmin AUT 7 vs 1 POR  Rocha, Sara Approved -
5 W8-083 7 Fefilava, Marharyta BLR 3 vs 7 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
3 W8-084 7 Schade, Vivien GER 5 vs 7 ESP  Matas, Amalia Approved -
8 M8-217 10 Bijsterbosch, Marc NED 10 vs 6 RUS  Chinakhov, Ruslan Approved -
1 M8-218 10 He, Mario AUT 10 vs 6 RUS  Dudanets, Maksim Approved -
10 M8-219 10 Uski, Jani FIN 10 vs 6 ESP  Diaz-Pizarro, Francisco Approved -
7 M8-220 10 Fortunski, Mieszko POL 6 vs 10 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -

17:30 session - round: SF
T NR D RTo Match
6 WC8-027 5 Deklerck, Kurt BEL 5 vs 4 GBR  Kimberley, Roy Approved -
4 WC8-028 5 Tahti, Jouni FIN 5 vs 4 GBR  Southern, Tony Approved -
2 W8-085 7 Peeters-Rademakers, Tamara NED 6 vs 7 AUT  Ouschan, Jasmin Approved -
18 W8-086 7 Suessenguth, Melanie GER 7 vs 4 ESP  Matas, Amalia Approved -
1 M8-221 10 Bijsterbosch, Marc NED 10 vs 7 AUT  He, Mario Approved -
3 M8-222 10 Uski, Jani FIN 10 vs 8 ESP  Sanchez Ruiz, Francisco Approved -

20:00 session - round: F
T NR D RTo Match
3 WC8-029 5 Deklerck, Kurt BEL 3 vs 5 FIN  Tahti, Jouni Approved -
1 W8-087 7 Ouschan, Jasmin AUT 7 vs 0 GER  Suessenguth, Melanie Approved -
2 M8-223 10 Bijsterbosch, Marc NED 7 vs 10 FIN  Uski, Jani Approved -

- Straight Pool Tournament - 8 ball Tournament - 9 ball Tournament - 10 ball Tournament - Teams Tournament - Carom Tournament - Snooker Tournament